Słabo po kadrach. Za Skorży bez wygranej

lechPo październikowej przerwie na mecze reprezentacji narodowych zespół Lecha Poznań zmierzy się z Ruchem Chorzów, który od lat przegrywa na Bułgarskiej bardzo często nie umiejąc nawet strzelić gola.

W sobotę, 17 października po godzinie 18:00 na Bułgarskiej na pewno będzie ciekawie. Lech Poznań desperacko potrzebuje punktów, ale sytuacja w Ruchu Chorzów nie jest wesoła. „Niebiescy” przegrali już kilka spotkań w tym choćby z Kolejorzem w Pucharze Polski. Sytuacja rywala z Górnego Śląska jest coraz gorsza, a posada Waldemara Fornalika mocno niepewna. Za tydzień Wielkopolanie powalczą o podwójne przełamanie, bowiem po kadrach wiedzie im się ostatnio bardzo słabo.

Za kadencji Maciej Skorży zespół Kolejorza po przerwach na reprezentację zanotował bilans 0-1-4 przegrywając 3 mecze z rzędu. We wrześniu ubiegłego roku Mistrz Polski poległ na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1, a w listopadzie uległ na Śląsku gliwickiemu Piastowi 2:3. W między czasie „niebiesko-biali” tylko zremisowali w Kielcach z Koroną 2:2 tracąc drugiego gola w ostatniej akcji meczu. Z kolei w marcu bieżącego roku Wielkopolanie polegli w wyjazdowym starciu z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:3.

Wtedy sztab szkoleniowy miał utrudnione zadanie, bowiem PZPN zaplanował ten mecz jeszcze w trakcie przerwy na kadrę. Część piłkarzy nie mogła więc wystąpić, gdyż ledwo co dojechali do Poznania, a inni zawodnicy nawet nie zdążyli wrócić. We wrześniu nie było już żadnego wytłumaczenia. Lechici mierzyli się z Podbeskidziem Bielsko-Biała i mimo optycznej przewagi ani razu nie potrafili pokonać świetnie broniącego Emiljusa Zubasa. W drugiej odsłonie przeciwnik strzelił bramkę po której poznaniacy już się nie podnieśli.

Rok temu po październikowej przerwie na mecze reprezentacji lechici zdobyli ostatnie i jedyne punkty za Macieja Skorży remisując w Kielcach 2:2. Wtedy poznaniacy dwukrotnie prowadzili, by na końcu zremisować tracąc bramkę po rzucie rożnym w ostatniej akcji zawodów. Mimo fatalnej statystyki Lecha za Macieja Skorży po kadrach poznaniacy długo potrafili grać po 2-tygodniowych przerwach. W ciągu ostatnich lat piłkarze z Bułgarskiej triumfowali po przerwie na reprezentację w aż 15 spotkaniach. 6 pojedynków zremisowali i 9 razy schodzili z boiska pokonani.