Kolejorz nie wygrał po kadrze od 2 lat

lechZaraz po listopadowej przerwie na mecze reprezentacji narodowych zespół Lecha Poznań zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/4 PP z Zagłębiem Lubin. Żeby Kolejorz osiągnął swój cel wcale nie musi pokonać „Miedziowych”, ale zwycięstwo 3 dni później w Szczecinie będzie już bardzo potrzebne.

Lech chcąc awansować do półfinału Pucharu Polski nie może 19 listopada przegrać na Bułgarskiej z Zagłębiem Lubin, jednak fajnie byłoby gdyby w końcu wygrał po kadrze. Kolejorz po raz ostatni zwyciężył po meczach reprezentacji narodowych w listopadzie 2013 roku gromiąc Cracovię w Krakowie aż 6:1. Od tamtej pory po kadrach lechici rozegrali 7 spotkań.

Bilans jest bardzo słaby – 0-3-4, a byłby jeszcze gorszy gdyby nie ostatni remis z Ruchem Chorzów 2:2 (Wielkopolanie przegrywali już 0:2), który przerwał passę 3 porażek z rzędu po reprezentacjach. Lechowi Poznań także w listopadzie 2015 ciężko będzie przerwać fatalną serię bez wygranej po obozach kadr, choć nie jest to niemożliwe.

Przede wszystkim na zgrupowania reprezentacji udało się tym razem tylko 6 zawodników, ale choćby Karol Linetty przeciwko Zagłębiu Lubin na pewno nie zagra. Mało realne są też występy od początku Gergo Lovrencsicsa czy Tamasa Kadara. O wiele większe szanse na grę mają inni powołani zawodnicy, a zatem Jasmin Burić, Dariusz Formella oraz Tomasz Kędziora.

Mimo fatalnej statystyki Lecha po ostatnich po kadrach poznaniacy długo potrafili grać po meczach reprezentacji narodowych. W ciągu ostatnich lat piłkarze z Bułgarskiej triumfowali po często 2-tygodniowej przerwie w aż 15 spotkaniach. 7 pojedynków zremisowali i 9 razy schodzili z boiska pokonani.