Pięciu z sześciu powołanych lechitów zagrało w kadrach (akt.)

polskaW dniach 12-17 listopada na całym świecie odbyło się wiele meczów towarzyskich, ale także barażowych o udział w piłkarskich Mistrzostwach Europy we Francji.

Czwartek, 12 listopada

W czwartek w sparingu kadry U-21 z Norwegią 1:0 zagrali Tomasz Kędziora i Dariusz Formella. „Kendi” pełniący funkcję kapitana rozegrał 90 minut, a Formella pojawił się na boisku w 63. minucie. Z kolei w pierwszym barażowym meczu o Euro 2016 Węgrzy niespodziewanie wygrali na wyjeździe z Norwegią 1:0. Tamas Kadar zaliczył pełne 90 minut na lewej obronie i ujrzał żółtą kartkę, zaś Gergo Lovrencsics pojawił się na placu gry w 76 minucie.

Piątek, 13 listopada

W piątek, 13 listopada w barażowym meczu Bośni z Irlandią 1:1 nie zagrał Jasmin Burić, który przesiedział całe spotkanie na ławce. Dopiero w 86 minucie w kontrolnym pojedynku Polski z Islandią 4:2 pojawił się na murawie Karol Linetty.

Niedziela, 15 listopada

15 listopada w Budapeszcie Węgry w rewanżu wygrały z Norwegią 2:1. 90 minut na lewej obronie wystąpił Tamas Kadar i zaliczył asystę przy 1 golu, a na skrzydle również przez cały rewanż zagrał Gergo Lovrencsics. Obaj lechici zagrają na Euro.

Poniedziałek, 16 listopada

W poniedziałek po 20:45 Bośnia przegrała z Irlandią w Dublinie 0:2 i nie dostała się do Euro. Jasmin Burić znów przesiedział mecz na ławce rezerwowych. Wcześniej Polska U-21 przegrała towarzysko z Ukrainą U-20 0:1. 85 minut zaliczył Tomasz Kędziora, który ujrzał jeszcze żółtą kartkę. Do 61 minuty biegał jeszcze Dariusz Formella.

Wtorek, 17 listopada

Na koniec listopadowej przerwy na kadrę Polacy pokonali towarzysko we Wrocławiu kadrę Czech 3:1. Do 78 minuty na boisku przebywał Karol Linetty.

Po kadrze

Lech Poznań po listopadowej przerwie na kadrę wróci do zmagań już w czwartek, 19 listopada, o godzinie 20:45. Wtedy „niebiesko-biali” w rewanżowej konfrontacji 1/4 PP zagrają na Bułgarskiej z Zagłębiem Lubin. 3 dni później Mistrza Polski czeka trudny i ligowy wyjazd do Szczecina na bój z tamtejszą Pogonią.

Tow, Polska – Czechy 3:1

Tamas Kadar (1-90 + żółta kartka i 1-90 + asysta) oraz Gergo Lovrencsics (76-90 i 1-90)
eME, Norwegia – Węgry 0:1
eME, Węgry – Norwegia 2:1

Tomasz Kędziora (1-90 i 1-85 + żółta kartka) oraz Dariusz Formella (63-90 i 1-61)
Tow, Polska U-21 – Norwegia U-21 1:0
Tow, Polska U-21 – Ukraina U-20 0:1

62 komentarze

1. Blocx pisze:

Fajnie by było jakby Węgrzy awansowali na EURO. Mam nadzieję, że się obejdzie bez kontuzji i wszyscy wrócą zdrowi.

2. aliz pisze:

a tymczasem repra Dorny prowadzi 1:0

3. aliz pisze:

tymczasem repra Dorny prowadzi 1:0 – w składzie U-21 Kendi i Formella

4. KotorFan pisze:

Węgry prowadzą 1:0 z Norwegią na wyjeździe, a mogli nawet wyżej. Tamas Kadar gra bezbłędnie, jak zwykle wyróżnia się bardzo dobrą techniką. Gola strzelił młody piłkarz Videotonu. Dość rzadkim zjawiskiem jest bramkarz Węgier, broniący w dresach… Mam nadzieję, że Gergo wejdzie w drugiej połowie.

5. Mary pisze:

Wiślak z Lechitą idą łeb w łeb – maja po żółtej. No dobra Panie trener, wpuszczaj Pan Gergo i tego geniusza z Legii i jazda z Wikingami! Spotkamy się na Euro 🙂

6. RobertLech!!! pisze:

Trener Węgier wyżej ceni naszego Gergo ostatnio z asystą niż Nikolica z kilkunastoma golami, czyżby w ważnych meczach był bezwartościowy (: ?

7. Soku pisze:

Gamoń Gergo na boisku. Oby Madziarzy się wybronili, bo Norwegowie cisną równo…

8. KotorFan pisze:

Gergo w defensywie miał dwa dobre wybicia, a w ofensywie żadnej akcji nie zrobił.

9. Mary pisze:

Bratanki prawie jak Lech z Violą. Bronili się całą jedenastką 🙂 Chyba Kadar i Gergo nic nie spieprzyli. A co z gwiazdą Legii? Niedysponowana? 😉

10. ArekCesar pisze:

Norwegowie zagrali jak legła z nami, czyli bez jaj. Myślałem że Clata wykartkuje całą obronę madziarów. Ale udało się.

11. KotorFan pisze:

Bramkarz reprezentacji Węgier – Gabor Kiraly – jest o 5 miesięcy starszy od Kotorowskiego.

12. ArekCesar pisze:

Nikolica oszczędzają na walkę o awans w LE. Pewnie Rusek przysłał maila ?

13. tomasz1973 pisze:

Dla Węgrów dobrze się stało, że dwóch z nich przetestowali już z Lechem taką totalną wybijankę w meczu z Fiorentiną, grali jak my w tamtym meczu, a właściwie chyba jeszcze bardziej defensywnie.

14. KotorFan pisze:

Więcej komentarzy o Nikolicu który nie grał niż o Kadarze i Lovrencicsu… Przypominam, że jesteśmy na stronie Lecha. 😉

15. RobertLech!!! pisze:

To odpowiedź na te zachwyty w śmietniku, jaki to Nikolic świetny. Natomiast w ważnych meczach nie gra, lub jest na boisku ale nic z tego nie wynika.

16. Koło pisze:

Dla Listkiewicza i kolegi z Polsatu najważniejsze było kiedy trener wpuści zawodnika tęczowych aż przy trzeciej zmianie Misu wypalił ze chyba już Nikolica nie zobaczymy dziś na boisku

17. Mary pisze:

Tej KotorFan Przypominam, że tu komentujemy występy reprezentacji 🙂 Większość Polaków dobrze życzy Węgrom, więc taki Nikolic mógłby coś dla bratanków zrobić, skoro walczyli Wiślak i dwóch Lechitów 🙂

18. mól pisze:

Redakcjo-poprawić tytuł!

19. KKs7 pisze:

życzyć Węgrom awansu, potem żeby Polska na nich trafiła, to ich spokojnie pykniemy, twierdzę to na podstawie obejrzenia 2 połowy, co grali to szok

20. Koło pisze:

Za każdego piłkarza grającego na euro 2012 kluby otrzymywały od uefa ponad 200 tys euro,teraz mamy szanse na czterech reprezentantów to może wpaść około melona na konto klubu

21. Error pisze:

Ten strzelec bramki dla Węgier, młody, dobry tech. Do wyjęcia z węgierskiej rodzimej ligi przez Nas 🙂

22. Mary pisze:

E tam… Wszyscy na ławie. Karol u nas, a w Bosni Jasmin i lewy obrońca Legii Stojan 🙂

23. Mary pisze:

Stojan na boisku. Tej Legionista, załatw Jasminowi wyjazd do Paryża:)

24. seniorka pisze:

No i wpuścił Karolka na parę minut. Szkoda, że niczym nie zdążył zabłysnąć:)

25. KotorFan pisze:

Nie Stojan, tylko Ognjen Vranjes. Inny piłkarz.

26. Mary pisze:

KotorFan To kto w końcu grał w tym meczu? Oglądałam Polaków, a Bośnie miałam na relacji tekstowej. Pisali, że Stojan 🙂 Włączyłam powtórki z meczu ale mgła jak cholera więc Vranjesa nie rozpoznałam 🙂

27. Mary pisze:

Hi, hi… Legijne 90minut też pomerdało Vranjeszów 🙂 „W 51. minucie na boisku pojawił się obrońca Legii Warszawa Ognjen Vranješ. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział natomiast bramkarz Lecha Poznań Jasmin Burić.”
    Ale to nie jest ważne. Jasmin raczej do Francji nie pojedzie. Szkoda.

28. tomasz1973 pisze:

No to Węgrzy do boju!
    Gergo i Kadar dajcie z siebie wszystko…..a potem mam nadzieję, że spotkamy się w grupie.

29. aliz pisze:

obok Kadara skiślak Guzmics, a super gwiazda tęczowych na ławie :-)) bo Priskin w ataku i właśnie Węgrzy prowadzą po golu Priskina .

33. aliz pisze:

Pewnie tak, bo Norwegowie dziś ciency jak doopa węża… 45 min i WIELKIE NIC – 1 sytuacja i prawie 40-latek węgierski pięknie obronił. Węgrzy po tym golu całkowicie przejęli na razie kontrolę nad meczem. Jedyne zagrożenie ze strony Norwegów to SFG i tym stwarzają zagrożenie.

34. KotorFan pisze:

Kapitalna asysta Kadara.

35. Blocx pisze:

Fajnie by było na Węgrów w grupie trafić no chyba, że jakimś cudem dadzą sobie wyrwać ten awans.

36. RobertLech!!! pisze:

Fajnie, że naszych dwóch reprezentantów w podstawie, bardzo pewny Kadar z asystą, natomiast Gergo dostał dzisiaj dużo zadań defensywnych ale i tak raz się urwał i miał okazje, oby tak dalej w 2 połowie i po awans.

37. KotorFan pisze:

Bramkarz Węgier pokazuje, że nie warto skreślać Kotora ze względu na wiek. Bardzo pewny punkt drużyny.

38. KotorFan pisze:

Ogólnie ciekawa sprawa, że zawodnicy Lecha, Wisły i Legii grają w węgierskiej reprezentacji, a w polskiej najwięcej jest piłkarzy Lechii Gdańsk…

39. aliz pisze:

@KotorFan
    Bo nasi najlepsi kadrowicze grają w ligach zachodnich i ew. w Rosji, a węgierscy najlepsi u nas… i taka jest różnica między naszą reprą a węgierską :-))

40. Mohito pisze:

@aliz co dalej nie tłumaczy takiej ilości betonów w naszej kadrze

41. tylkoLech pisze:

Bidulki z Polsatu cały czas będą płakać, bo nie ma Nicolicia. I te złośliwości pod adresem Bode. Żenada.

42. aliz pisze:

@Mohito
    Seba dobił Niemców na Narodowym, Peszko dał prowadzenie na wyspach (w efekcie remis), Wawrzyniak rozegrał kapitalny mecz na wyspach, z Niemcami na Narodowym, gdzie Rybus w zasadzie zostawiał go samego ze skrzydłowymi GER i w ogóle w tych meczach w których grał, to grał naprawdę dobrze. Daj spokój te dwa mecze towarzyskie to poza doskonaleniem tego co nasza repra gra, wprowadzanie młodych i to z dobrym skutkiem, a oprócz trenowania okazja do nacieszenia się sukcesem. Nawałka do głupich nie należy – przez dwa lata coś tam zbudował i buduje dalej – nie chce zawirowań i burzenia jakiejś tam równowagi.
    A czyja to wina, że Peszko gra w Lechii a nie np. w Lechu? – Nawałki? czy on bronił mu wrócić do Lecha? Seba wrócił na „stare śmieci” – poszedł ze Śląska, bo wiedział co się tam dzieje. Tęczowi (Berg) pozbyli sie Wawrzyniaka i go nie chcieli ponownie więc poszedł do Lechii – czy Lech z nim rozmawiał? wątpię – a to przecież też nie wina Nawałki.
    Za to u Dorny jest naszych więcej :-))

43. aliz pisze:

no i samobój dobił Norwegów – chcę Węgrów w grupie w grudniowym losowaniu :-))

44. LoPo pisze:

2:0 i jest pięknie 🙂

45. aliz pisze:

gratulacje dla Węgrów :-))

46. Mohito pisze:

@aliz.. to betony z takim składem to chyba już w LM są :))…a wszystko co piszesz to fajnie, ale to chyba w zeszłym sezonie było

47. RobertLech!!! pisze:

Brawo, nasi bracia na euro.

48. aliz pisze:

@Mohito
    :-)) daj spokój – w trójkę LM nie zdobędziesz. Dlatego Ci napisałam, że Nawałka głupi nie jest – dał poświętować tym, co do tego święta się przyczynili – do Euro jeszcze trochę czasu jest i ciężka wiosna przed WSZYSTKIMI. Najważniejsze, żeby obyło się wiosną bez kontuzji – mamy przynajmniej dwóch graczy nie do zastąpienia – tj. LEWY i Krycha, a gdy nie daj co – jakiś pech i brakłoby jeszcze Glika i Milika – no to cienko zaczyna się robić (odpukuję, pluję przez lewe ramię i jeszcze inne gusła odprawiam, by te słowa się nie sprawdziły).
    Na razie nie ma co gdybać – niech tych 72 obserwowanych przez sztab walczy o powołania, a do tego potrzebna jest forma i dobra gra wiosną.

49. ArekCesar pisze:

Super. Zasłużyli sobie i zapowiada się rodzina Lecha na Euro.

50. seniorka pisze:

Aj, aj – Nicolic nie zagrał:) Straszny ból… u Borka:)
    Brawo Bratanki! Spotkamy się na Euro z „naszymi” chłopakami – Gergo i Kadarem.

51. Mary pisze:

Straszny piach te nasze chłopaki dziś zagrali. Chyba nie lubią tych Ukraińców 😉

52. zinek pisze:

Oby Jasiu dzisiaj awansował ,będzie dodatkowa kasa dla Lecha.Grupa na mistrzostwach Niemcy, Polska, Bośnia,Węgry he he:-)

53. RobertLech!!! pisze:

Kadra u – 21 bez tych powoływanych do dorosłej kadry, wygląda naprawdę słabo – szczególnie w ofensywie.

54. tomasz1973 pisze:

Oglądam mecz Bośniaków, ale głos wyłączyłem, tego marudzenia połączonego z pierdoleniem Strejlaua i debilnych wstawek Iwanowa słuchać się nie da.Kurwa co za para!

55. KotorFan pisze:

Buric niestety poza turniejem. :/

56. Blocx pisze:

Ehh Bośnia znowu dała dupy ;( a skład mają całkiem dobry.

59. zinek pisze:

Zobaczymy co dzisiaj Karol pokaże,jest w pierwszym składzie oby z jakimś golem lub asystą .

60. mól pisze:

Dlaczego ostatnia szansa…?

61. arek z Debca pisze:

Karolek tak sobie zagral, bez wiekszych bledow ale i bez wyroznienia jak i cala repra. Jesli chce przejsc do dobrego klubu to w reprze musi grac lepiej.

62. seniorka pisze:

Wg mnie Karol rozegrał dobry mecz. Brawo dla niego. Najważniejsze jednak, że wraca zdrowy, bez kontuzji.