Mistrzowskie przyspieszenie + 41 zdjęć z meczu

lechwislaW meczu 18. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej z Wisłą Kraków 2:0 (1:0). Kolejorz w końcu zagrał nie tylko efektywnie, ale także efektownie dzięki czemu zwyciężył w lidze 4 raz z rzędu, jest już na 9. pozycji, a do pierwszej ósemki traci zaledwie 1 punkt. Lech wygrał w lidze 4 jesienne mecze z kolei 1 raz od 7 lat, a licząc wszystkie rozgrywki nie stracił bramki od 5 spotkań!

19:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Kolejorz w tym sezonie lepiej punktuje na wyjazdach i czas to zmienić.

19:11 – Poniżej skład Lecha. Sporo zmian i cdn. rotacji. Nie ma w ogóle Hamalainena.

19:15 – Poniżej także skład Wisły. Jest bardziej optymalny.

19:16 – Na stadionie na razie garstka kibiców.Wisły jeszcze nie ma.

19:17 – Obie drużyny odbyły krótki spacer po mokrej murawie. Przez cały dzień dzisiaj lekko padało.

19:26 – W razie dobrych wyników i przede wszystkim wygranej Lecha poznaniacy przesuną się już na 9. miejsce.

19:28 – Murawa do gry jak na grudzień bardzo dobrze przygotowana. Zresztą powyżej na zdjęciu widać.

19:29 – Środek tygodnia nie sprzyja do zapełnienia trybun. Frekwencja w okolicach 12-15 to maks.

19:33 – Skład Lecha może niepokoić. Dudka z Tettehm jeszcze w środku nie grali, a Jevtić nie wiadomo w jakiej jest formie. Od bardzo dawna nie grał od początku.

19:35 – Koło murawy spacerowali jacyś żołnierze.

19:39 – Kibiców powitał właśnie spiker. Nie tylko on jest w dużo lepszym nastroju.

19:47 – Bramkarze obu drużyn już się rozgrzewają.

19:49 –

19:53 – Lech już w komplecie na rozgrzewce. Wisła przywitana tradycyjnie gwizdami.

19:54 – Kocioł ofanowany dziś trochę inaczej.

19:58 – Pierwsi kibice gości już są.

20:02 – Niecałe 30 minut do meczu. Pustki na każdej trybunie.

20:03 – Lech ostatni raz wygrał 4 ligowe mecze z rzędu jesienią w 2008 roku. Dokładnie po 7 latach na przełomie listopada i grudnia ponownie ma szanse na dawno niespotykany wyczyn. Oby się udało.

20:04 – Przypominamy też, że Lech licząc wszystkie rozgrywki nie stracił gola już od 4 spotkań.

20:06 – Wypada mieć nadzieję, że Dudka dziś nic nie wywinie w środku pola.

20:14 – Lechici zakończyli już rozgrzewkę. Dziś nietypowa. Pod koniec lechici rozegrali gierkę na zmniejszonym boisku.

20:15 – Wisła odezwała się po raz 1. Pobluzgała na Cracovię.

20:22 – Spiker czyta składy. Kocioł nie wygląda źle. Inne trybuny jeszcze się zapełniają.

20:25 – W Kotle wisi fana „Nieobliczalni” na wzór skrojonej swego czasu Wiśle, która oczywiście zmieniła barwy 🙂

20:28 – Wychodzą. Lech na niebiesko-biało, Wisła na czerwono.

20:28 – Doping trwa już w najlepsze 🙂

21:34 –

3 min. – Pierwsze minuty wyrównane, choć widać, że Lech raczej nie będzie grał tak jak w Gdańsku.
6 min. – Pierwsza dobra akcja, jednak strzał Kędziory z 15 metra został zablokowany.
8 min. – W Wiśle już zmiana. Brożek zszedł kontuzjowany.
13 min. – Na razie Lech ma lekką przewagę.
15 min. – Ależ akcja Lecha! Pawłowski na prawo do Kędziory, a ten zamiast uderzać po długim rogu podał w pole karne. Nikt nie zamknął świetnej akcji.

19 min. – Linetty sam na sam, goni go Sadlok i fauluje! Karny + czerwona!
20 min. – 1:0! Kownacki pewnie z karnego. Bramkarz bez szans!
25 min. – Lech chce iść za ciosem. Kolejna akcja, jednak złe dośrodkowanie Pawłowskiego.
28 min. – Mocny strzał Dudki z woleja broni Cierzniak! Po chwili Jevtić w boczną siatkę.

31 min. – Dobrą szarżę Linettego zatrzymał obrońca.
33 min. – Dwójkową akcję Szymka z Linettym znów zatrzymali obrońcy.
37 min. – Znów 2 zablokowany strzały w tym 1 przez Cierzniaka. Już dawno powinno być po meczu!
40 min. – Lech gra naprawdę nieźle. Brakuje tylko 2 gola do zakończenia emocji w tym spotkaniu.
45 min. – Do przerwy 1:0. Dobra gra, lecz jak najszybciej trzeba podwyższyć prowadzenie.

48 min. – Uderzenie Douglasa z daleka z problemami broni Cierzniak.
50 min. – Jevtić do Linettego, ale ten nie dał rady.
54 min. – Trochę niechlujna gra na początku tej połowy.
57 min. – Głowacki w ostatniej chwili powstrzymuje Linettego! Świetna kontra!
60 min. – Kownacki zaplątał się w polu karnym. Szkoda.

63 min. – Lech nadal gra niechlujnie i nonszalancko.
64 min. – Cierzniak niepewnie odbija strzał z daleka.
67 min. – Niecelna główka Arajuuriego.
68 min. – Niecelny wolej Dudki. Byłby piękny gol.
74 min. – Zdecydowanie za długo czekamy na gola.
74 min. – CO ON ZROBIŁ? JEVTIĆ MARNUJE KONTRĘ W KTÓREJ LINETTY BYŁBY SAM NA SAM.
75 min. – Strzał Jovicia w boczną siatkę.

77 min. – Pawłowski trafia w poprzeczkę!
78 min. – A teraz fatalny strzał Kędziory.
81 min. – Niewiarygodne. Jevtić psuje kolejną setkę po kontrze!
85 min. – Strzał Szymka broni Cierzniak!
86 min. – Formella nastrzelił Pawłowskiego i jest po meczu! 2:0!
90 min. – Lech stara się jeszcze o 3 gola.
90+3 min. – Koniec! Lech wygrał w lidze 4 jesienne mecze z rzędu 1 raz od 7 lat !!! Licząc wszystkie rozgrywki nie stracił bramki od 5 spotkań.

KKS Lech Poznań – TS Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 20.Kownacki – k. 86.Pawłowski

Żółte kartki: Kamiński, Linetty – Głowacki

Czerwona kartka: 19 min. – Sadlok (za faul taktyczny)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 13279

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Dudka (76.Trałka), Tetteh – Jevtić, Linetty (82.Gajos), Pawłowski – Kownacki (61.Formella).

Rezerwowi: Gostomski, Kadar, Trałka, Sanocki, Formella, Holman, Gajos.

TS Wisła: Cierzniak – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Uryga, Mączyński – Burliga (89.Cywka), Boguski, Guerrier (89.Crivellaro) – Brożek (8.Jankowski).

Rezerwowi: Miśkiewicz, Bartosz, Kuczak, Handzlik, Cywka, Crivellaro, Jankowski.