Nędzne pożegnanie + 37 zdjęć z meczu

lechfcbaselW meczu 6. kolejki grupy I piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał na Bułgarskiej z FC Basel 0:1 (0:0) i bardzo słabo pożegnał się z pucharami. Kolejorz poległ ze Szwajcarami po raz 4 w tym sezonie, a w fazie grupowej Ligi Europy nie zdobył u siebie żadnej bramki. Mistrz Polski zakończył zmagania w swojej grupie na 3. miejscu i choć odpadł, to wstydu polskiej piłce nie przyniósł.

19:35 – Witamy z Bułgarskiej! Na przedostatnim w tym roku przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy wierząc w grę do ostatnich sekund!

19:38 – Przed chwilą spacer po murawie odbyli delegaci i sędziowie. Dokładnie sprawdzili bramki.

19:42 – Lada moment podamy składy.

19:44 – Żeby Lech awansował musi wygrać, a Belenenses ograć Violę. Mało realne, jednak trzeba grać do końca.

19:45 – Pierwsi kibice Basel już są. Rozpoczęli doping z użyciem bębna. Wszystko się trzęsie.

19:48 – Bęben gości ma niezwykłą moc. Aż zaciekawił lechitów, którzy właśnie przybyli na stadion.

19:53 – Ufff. FC Basel skończyło dopingować.

19:53 – Poniżej skład Lecha. Gramy jednak do końca.

19:59 – Tamas Kadar jako jedyny z lechitów ma szansę na komplet minut w meczach fazy grupowej LE.

20:01 – Za kilka minut podamy skład gości. Od niego dużo zależy.

20:02 – Mimo chłodnej aury na stadionie są już pierwsi kibice. Oczywiście ci Lecha, bo FC Basel dobrze się bawi od dobrych kilkunastu minut. Gości wciąż przybywa na sektorze.

20:06 – Warto pamiętać:

20:09 – Lech zarobił dotąd najwięcej punktów do rankingu spośród polskich klubów i tak już zostanie. O wyniku Legii lepiej nie pisać.

20:11 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

20:18 – Poniżej skład FC Basel. Młodzież na ławce, I skład rezerwowy z wyjątkiem środka pola.

20:24 – FC Basel już w komplecie na rozgrzewce. Czekamy na Lecha.

20:29 – Lech też już jest.

20:30 – W drużynie FC Basel od początku kat Lecha, Bjarnason (2 gole + wywalczony karny) plus słynny Walter Samuel (dziś 100 mecz w pucharach).

20:34 – Stadion na 30 minut przed meczem niemal pusty. Na trybunach zasiądzie jednak kilkanaście tys. ludzi.

20:45 – Za 15 minut prawdopodobnie ostatni hymn Ligi Europy w tym sezonie i oby tylko do września 2016.

20:46 – Na razie jednym strzelcem gola dla Lecha w 3 meczach z FC Basel jest Denis Thomalla. Mijemy nadzieję, że pod wodzą Jana Urbana poznaniacy przełamią ię z tym rywalem. Denis już raczej się nie przełamie.

20:50 – W Kotle dziś nieco mniej fan.

20:55 – 10 minut do meczu. Obie drużyny już po rozgrzewce, spiker czyta składy.

20:57 – W Kotle pustki… Takie pustki trochę szokują.

20:58 – Kibice z góry Kotła schodzą na dół.

21:04 – HYMN LE odegrany. Być może po raz ostatni na wiele miesięcy. Zaraz zaczynamy.

22:03 – W sektorze gości jest ok. 500 osób.

22:04 – Trybuny:

1 min. – 1 strzał gości po złym wybiciu Kamińskiego. Na szczęście nie ma gola.
4 min. – FC Basel od początku prowadzi grę.
9 min. – Goście na razie mocno dominują.
15 min. – Lech w I kwadransie bez akcji.

16 min. – Niecelny strzał Kędziory po akcji Jevticia.
23 min. – W końcu jakaś akcja Lecha, którą zepsuł Kamińskim. Nie umiał opanować piłki.
28 min. – Lech tak jakby odzyskiwał kontrolę nad meczem.
30 min. – Sędzia nie ogarnia. Gwiżdże faule, których nie ma.

33 min. – Powinien być karny na Jevticiu. Sędzia nakazał grać dalej.
34 min. – Sprytny strzał Jevticia łapie Vailtai.
38 min. – Karny był ewidentny. Niestety Lech został okradziony. Poza tym, mało dzieje się od paru minut.
40 min. – Szymek wpadł w pole karne, ale nie uderzył. Zostawił piłkę Kownasiowi, który spanikował i nie zrobił nic.
44 min. – Fatalny strzał Pawłowskiego z daleka.
45 min. – Bramkarz gości nie ma siły grać. Musi zejść z boiska.
45+2 min. – Do przerwy nudne 0:0.

46 min. – Burić wyłapał piłkę po groźnym wstrzeleniu.
49 min. – Salvi odbija piłkę przed siebie po uderzeniu Jevricia, a Kownacki.
50 min. – 1:0 dla Basel. Kadar dziecinnie wkręcony na prawej stronie, Piłkarz z FC Basel z bliska wepchnął piłkę do siatki.
54 min. – Kolejna akcja gości. Tym razem bez bramki.
55 min. – Burić świetnie broni uderzenie Elnenego.

61 min. – Lech nie ma żadnego pomyslu na FC Basel.
62 min. – Niewiele brakowało, aby FC Basel strzeliło sobie samobója.
64 min. – Jevtić trafił z wolnego w poprzeczkę.
74 min. – Od paru minut wieje nudą. Gra toczy się głównie w środku boiska.

76 min. – Ładna akcja Jevticia z Pawłowskim i niecelny strzał tego ostatniego.
76 min. – Hamalainen marnuje świetną okazję na 1:1! Tu musiał być gol.
80 min. – Arajuuri wyjaśnia groźną akcję FC Basel.
85 min.- 2 niecelne strzały gości.
86 min. – Salvi broni strzał Pawłowskiego.
90 min. – Niecelny strzał Kownackiego.