Domowe mecze Lecha w 2015 roku

zwyciestwoW 2015 roku drużyna Lecha Poznań rozegrała rekordową ilość meczów na Bułgarskiej. Wszystko to za sprawą reformy Ekstraklasy, spotkań w Pucharze Polski, powrocie do Europy po 5 latach przerwy i starciu o Superpuchar Polski.

Wiosna przy Bułgarskiej była dla Kolejorza udana. W 11 spotkaniach lechici zanotowali bilans 8-2-1, gole: 20:7. Przegrali tylko z Jagiellonią Białystok 1:3 mimo prowadzenia 1:0, a także zremisowali z Koroną Kielce 1:1 oraz z Wisłą Kraków 7 czerwca 0:0. Wiosną Kolejorz na Inea Stadionie miał serię 4 zwycięstw z rzędu. Na koniec tej passy wygrał z Błękitnymi Stargard Szczeciński 5:1 mimo wyniku 0:1 i w dwumeczu 1:4 dzięki czemu awansował do finału Pucharu Polski.

Jesienią Bułgarska przestała być już twierdzą co bardzo mocno martwi. Bilans 9-4-6, bramki: 23:16 chluby Mistrzom Polski nie przynosi, a byłby on jeszcze słabszy gdyby nie dobre występy Lecha Poznań na Inea Stadionie w końcówce roku. W minionej rundzie na przełomie sierpnia i września ekipa Kolejorza w 3 kolejnych domowych spotkaniach nie umiała strzelić żadnej bramki.

Domowy bilans 2015 roku to 17-6-7, gole: 43:23 w łącznie 30 meczach w tym 11 wiosennych i 19 jesiennych. Statystyka byłaby oczywiście dużo lepsza gdyby nie mecze Kolejorza na Inea Stadionie na początku rozgrywek 2015/2016. Lech Poznań w 2015 roku rozegrał na Bułgarskiej najwięcej meczów od lat. Przy okazji też najwięcej od lat przegrał spotkań i stracił aż 23 gole. Poniżej komplet domowych meczów Lecha Poznań w 2015 roku oraz porównanie z poprzednimi latami.

Domowy bilans rundy wiosennej: 8-2-1, 20:7 (11 meczów)
Domowy bilans rundy jesiennej: 9-4-6, 23:16 (19 meczów)
Ogólny domowy bilans 2015 roku: 17-6-7, 43:23 (30 meczów)

Rok 2015: 17-6-7, 43:23 (30 spotkań)
Rok 2014: 17-5-1, 59:15 (23 spotkania)
Rok 2013: 13-4-3, 37:18 (20 spotkań)
Rok 2012: 11-2-5, 24:13 (18 spotkań)
Rok 2011: 11-4-3, 27:9 (18 spotkań)