Dwie poważne luki w składzie

lech14 lutego Lech Poznań zainauguruje bardzo ważną dla siebie rundę wiosenną w której celem minimum będzie zdobycie Pucharu Polski i zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Na ten moment kadra Kolejorza nie jest w pełni gotowa, by walczyć o najwyższe cele.


Po odejściu bramkarza Macieja Gostomskiego, pomocnika Davida Holmana i pomocniko-napastnika Kaspera Hamalainena do Kolejorza z wypożyczenia wrócił bramkarz Mateusz Lis, obrońca Maciej Wilusz oraz przyszedł pomocnik Sisi. Liczbowo się zgadza, ale sportowo nie. O ile Wilusz faktycznie może podnieść poziom, to Lis jest tylko uzupełnieniem, a Sisi zapełnia lukę po Holmanie, który tak naprawdę nic nie wnosił do drużyny i często siedział na trybunach.

Największy problem jest po odejściu Kaspera Hamalainena. Co prawda na pozycji numer „10” mogą grać Darko Jevtić, Maciej Gajos, a nawet Karol Linetty, lecz w zespole nie ma w tej chwili klasowego napastnika, który zapewniłby co najmniej tyle bramek ile zdobywał Fin. To właśnie w ataku jest póki co największa luka. Kolejorz został z młodym i niedoświadczonym Piotrem Kurbielem, innym juniorem Dawidem Kownackim, spalonym psychicznie Denisem Thomallą oraz Marcinem Robakiem, który do treningów wróci w połowie marca i mało prawdopodobne jest, by złapał formę jeszcze w tym sezonie.

Do gry w linii napadu nadaje się praktycznie tylko 19-letni Dawid Kownacki, jednak opieranie ataku na tak młodym zawodniku to śmieszność. Lech Poznań potrzebuje klasowego snajpera z doświadczeniem i to natychmiast. Patrząc na skład przydałoby się tak naprawdę 2 nowych napastników, gdyż Denis Thomalla do niczego się nie nadaje, natomiast Marcin Robak może będzie groźny, ale dopiero w przyszłym sezonie. W tej chwili martwi tylko atak Mistrza Polski, bowiem inne pozycje są obsadzone naprawdę nieźle.

Na „10” tak jak wyżej pisaliśmy Lech ma Macieja Gajosa i Darko Jevticia, na „8” Karola Linettego, na „6” Łukasza Trałkę oraz Abdula Aziza Tetteha, a na skrzydłach Sisiego, Dariusza Formellę, Szymona Pawłowskiego i Gergo Lovrencsics. W kadrze składającej się na ten moment z 26 piłkarzy wciąż są także młodzi – Niklas Zulciak oraz Krystian Sanocki, jednak czy Jan Urban wciąż widzi ich w pierwszym zespole czy może na stałe włączy do drużyny choćby Kamila Jóźwiaka okaże się niebawem.

Spory spokój panuje w defensywie. Z powodzeniem na stoperze mogą grać Maciej Wilusz, Marcin Kamiński, Dariusz Dudka i Paulus Arajuuri. Na lewą obronę jest Barry Douglas i Tamas Kadar, który może występować też w środku, a na prawej stronie defensywy są Kebba Ceesay i Tomasz Kędziora. Obrona Mistrza Polski w tym momencie nie wymaga żadnych wzmocnień. W bramce niepodważalnym numerem 1 jest za to Jasmin Burić. Problem jest z kolei ze zmiennikiem. 19-letni Mateusz Lis oraz 40-letni Krzysztof Kotorowski nie dają spokoju, jednak w tej chwili i tak najważniejszy jest nowy snajper z prawdziwego zdarzenia.


* – Stan na 10 stycznia 2016

Kadra klubu KKS Lech Poznań SSA – runda wiosenna sezonu 2015/2016 (26 zawodników)

Bramkarze (3):

1. Jasmin Burić
27. Krzysztof Kotorowski
36. Mateusz Lis

Obrońcy (8):

3. Barry Douglas
4. Tomasz Kędziora
5. Tamas Kadar
15. Dariusz Dudka
21. Kebba Ceesay
23. Paulus Arajuuri
26. Maciej Wilusz
35. Marcin Kamiński

Pomocnicy (11):

6. Łukasz Trałka
7. Karol Linetty
8. Szymon Pawłowski
10. Darko Jevtić
11. Gergo Lovrencsics
14. Maciej Gajos
25. Sisinio Gonzalez Martinez
28. Dariusz Formella
31. Krystian Sanocki
37. Niklas Zulciak
55. Abdul Aziz Tetteh

Napastnicy (4):

18. Denis Thomalla
22. Marcin Robak
24. Dawid Kownacki
34. Piotr Kurbiel

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
komentarzy 48

 1. KotorFan pisze:

  Właściwie to tylko i wyłącznie napastnika w tym momencie brakuje.
  Moim zdaniem w taki sposób wygląda najmocniejszy skład Lecha na teraz (jeżeli wszyscy są w formie):

  Buric – Kadar, Kamiński, Arajuuri, Kędziora – Tetteh, Trałka – Pawłowski, Linetty, Lovrencsics – Kownacki

  Gajosowi i Jevticowi jakoś nie ufam. Przydałby się ktoś za Kownackiego oczywiście. Podkreślam, że taki skład jest najmocniejszy jeżeli wszyscy są w formie, bo taki Lovrencsics jesienią grał niewiele lepiej od Formelli.

 2. KotorFan pisze:

  PS I nie wiem jeszcze jak gra Sisi, być może jest lepszy od naszych skrzydłowych, wkrótce się przekonamy.

 3. Blocx pisze:

  Niech ściągna Rakelsa z Cracovii jak nie wiedzą kogo na atak.

 4. fan123 pisze:

  Skrzydłowy by się jeszcze przydał.

 5. Adi6w pisze:

  @Blocx Rakels nie jest typowym napastnikiem, bardziej takim schodzącym ze skrzydła, ale również bym go u nas widział.

 6. inoroz pisze:

  u nas trzeba zmienić Napastnicy a Nieudacznicy ( ew. kontuzjowani ) bo inaczej tego nazwać nie idzie.

 7. BartiLech pisze:

  Chcialbym jeszcze bramkarza i super napastnika

 8. Mouze pisze:

  Przede wszystkim napastnik z zawodu,nie z nazwy.Druga sprawa to skrzydłowy,bo mamy tylko Pawłowskiego który raz bramkę strzeli,20 razy straci piłkę,reszta skrzydłowych to szrot o którym nie ma co wspominać.Ale na tej pozycji szansa wzmocnienia pewnie została zmarnowana na Sisiego.
  No i bramkarz,bo nie wierze w to ze Buric wytrzyma cala rundę bez kontuzji,Kotorowski po takiej przerwie od gry jest pewnie mocno zardzewiały a Lis to zapychacz żeby się nazywało ze mamy 3 bramkarzy.

 9. siwus89 pisze:

  Najpoważniejsze luki to mamy w skautingu

 10. liszka pisze:

  Redakcjo czy temat napastnika z Bałkan jest aktualny ,czy może zobaczymy Artioma.

 11. kibicinowroclaw pisze:

  Po transferze Sisiego o ile pokaże to samo co pokazywał w Hiszpanii mogę się zgodzić że tylko pozycja napastnika wymaga koniecznie wzmocnienia, oczywiście jeżeli chcemy zdobyć kolejne już trofeum po Superpucharze. Jak wiele się działo, jak bardzo zmieniały się humory od początku tego sezonu.

 12. pytalski pisze:

  pytanie brzmi kogo woleli byśmy w bramce jeśli Jasiu złapie kontuzje. Kotor może sobie być trzecim bramkarzem i doradzać młodym ale serio to on ma być zmiennikiem Jasmina?Przy całej mojej sympatii do tego faceta nie wyobrażam sobie by mógł jeszcze stanąć w bramce na poziomie ekstraklasy. Już w zeszłym roku nie powinien tego robić a Lech robi mu kiepską przysługę bo potem wszyscy mają do Kotora pretensje…

 13. pas i kto pisze:

  Rudniev; )

 14. GROSZKINS pisze:

  Brakuje nam napastnika i 2 skrzydłowych bo Formella to poziom max 1 ligi ,A Gergo nie wiadomo czy kiedykolwiek wróci do formy.

 15. Error pisze:

  Napastnik + Skrzydłowy + Bramkarz jeszcze
  Wypożyczyć z opcją pierwokupu Thomalle i Formelle

 16. Error pisze:

  Straszna głupota z oddaniem Keity, ma kontrakt to niech gra

 17. pytalski pisze:

  keita by się sportowo nadawał ale wiadomo że w jego wypadku głowa nie daje rady… wychodzi na to że z Denisem jest podobnie… taki teo czasami był drewniany jak pień sosny ale miał tą piłkarską bezczelność, parcie na gole choćby miał je dupą strzelać… Tomala boi się własnego cienia….

 18. Pawelinho pisze:

  To, że w Lechu brakuje porządnego napastnika, bramkarza na zmianie (bo Kotorowski to żadna opcja) oraz skrzydłowych to nie jest nic nowego i jeśli zarząd MP nie obudzi się wiosna w wykonaniu Lecha może nie być ciekawe, ale mają jeszcze trochę czasu, żeby wzmocnić kadrę, a nie tylko ją uzupełnić blisko 30-letni hiszpanem z łapanki.

 19. MF pisze:

  O Rakelsie zapomnijcie. W tym tygodniu kupuje go Legia Warszawa.

 20. torreador pisze:

  Najpoważniejsze luki to mamy w zarządzie.

 21. kacper pisze:

  Według mnie powinni sprowadzić Stępińskiego lub Rakelsa.

 22. Lysy pisze:

  Kamiński do Legii?

 23. kibic pisze:

  LECH jak chce się liczyć w walce o najwyższe cele to musi sprowadzić 2 bardzo dobrych skrzydłowych pomocników i napastnika . A takim zawodnikom jak Formella , Tomalla i Kamiński po prostu dziękujemy są bardzo słabi i nie rokują na przyszłość.

 24. Ksiądz pisze:

  Jak zwykle parówy z lecha nikogo nie kupią. A dzisiaj czytam że hamalainen oglądał mecz koszykówki legii… Nagle kibic się z niego zrobił…. Borysiuk do legii, wzmacniają się ile mogą, a my w szarej dupie… Pozdrowienia dla reszty kibiców, która jeszcze w cokolwiek wierzy…

 25. Dawid pisze:

  póki co warto doprowadzić negocjacje do końca w sprawie przedłużenie części wygasających umów ponieważ latem możemy mieć jedną wielką lukę… do obecnego składu należy sprowadzić przede wszystkim skutecznego napastnika (najlepiej dwóch) i bramkarzu… co do skrzydła – zobaczymy co pokaże Sisi a ponadto mamy grupę zdolnych skrzydłowych czekających cierpliwie na okazję… moim zdaniem szansę powinni dostać Sanocki i Jóźwiak kosztem Formelli, któremu przydałby się dłuższy pobyt na trybunach…

 26. Ksiądz pisze:

  Dawid masz rację, tylko trzeba inwestować…. A tutaj mamy sytuację, gdzie bierzemy szrot za darmo i po kontuzjach. Jest duże ryzyko, że będzie kibel. Gdzie te transfery z dawnych lat? Można było wydać kasę i mieć z tego pożytek. Zawodnicy grają na miarę swoich możliwości, a bez napastnika to skończymy w ósemce i nic więcej.

 27. Siódmy majster pisze:

  O braku napadziora wie każdy,nawet pani Genia,bufetowa z baru na dworcu.Natomiast chętnie przyklasnę wszystkim,którzy widzą też to jaka jest padaka ze skrzydłowymi.Szymon jest niezwykle himeryczny i kontuzjogenny,Formella wiadomo,dno,Sisi wypali lub nie, z olbrzymią raczej pewnością,że nie i zostaje Gergo,na którego naiwnie liczę,że chcąc załapać się na Euro rozegra wiosnę życia.Tak czy owak kaszana.O braku zmiennika dla Buricia także wiedzą wszyscy oprócz zarządu.

 28. jaskoff pisze:

  Mogli wziąć w lecie Stępińskiego za DARMO! TAK JAK LUBIĄ! Ale woleli utopić 1,6 mln złotych na thomalle…. Zwracałem na to uwagę od zeszłego sezonu i dziwiłem się w lecie, że nie skorzystali z tej możliwości…

 29. F@n pisze:

  Stępiński to nie zawodnik na Lecha. On się nadaje do gry z kontry.

 30. Proboszcz pisze:

  Nie podniecajcie się bałwany Lech jest i będzie tylko zarząd wypierdalać. Czy ktoś zna adres Rutka, przecież on nie jest nietykalny

 31. tomasz1973 pisze:

  Zacznę od tyłu, bo jeżeli ktoś twierdzi, że nam nie jest potrzebny bramkarz to błązi, no chyba, że miał objawienie, że Jasiek nie dozna w tej rundzie żadnej kontuzji, bramkarz od zaraz i to porządny!
  A teraz przody…
  Boże ile to już czasu piszemy, że musimy (!) mieć napastnika i ci z tego wynikło? Gówno!
  Drużyna która zdobywa mistrza i ma grać o LM , nie może udawać, że to nie problem bo jest Hamalainen i Denis. Hamay już nie ma, a Denis ma tak narozrabiane w głowie, że też tak jakby go nie było! Od czasów Teodorczyka tak naprawdę gramy bez rasowego snajpera, już nawet czasy ze Ślusarskim ( nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę ) były lepsze.
  Paradoksalnie odejście Hamy do legi na coś się przyda, bo zarząd posrał się, że mu wiara nie wybaczy i dlatego ten napastnik (raczej) będzie, pytanie kto i jak szybko wkomponuje sie do gry. Jeżeli byłaby taka możliwość, to najlepszy wybór to Rudniev, pomimo, że nie grał tyle czasu nie sądzę, że nie poradziłby sobie w lidze, w której pakował bramki bez problemu, w lidze, którą zna i w klubie, gdzie kibice darzą go szacunkiem.

 32. Ekstralijczyk pisze:

  Potrzebne transfery do Lecha :

  Bramkarz

  prawy skrzydłowy , bo Sisi to zawodnik na lewą stronę

  napastnik.

 33. ole pisze:

  Ciekawe czy Seba Kulczyk jeszcze jest kibicem Lecha bo jego transfer interesował by mnie najbardziej ;)

 34. JR (od 1991) pisze:

  brakuje wizji i pomysłu na przyszłość, wolno przychodzi refleksja. Jakoś inne kluby potrafią zaryzykować i ściągnąć zawodnika nieszablonowego. Czasami czeka się na takiego i jak już się pojawi okazja to… Legła się przyczaiła na Chama i go ma. Choć człapak z nego i płakać po nim nie będę.

 35. Mohito pisze:

  @JR
  inne kluby potrafią zaryzykować hmmm… też mnie wkurza dużo rzeczy u Leśnych, ale jakie to inne kluby zaryzykowały latem i sprowadziły zawodników za przeszło 1mln euro? jeśli chodzi o kwoty na transfer to my, Legia i może Lechia kupują a tak to jakie jeszcze inne kluby?
  Pewnie, że dużo rzeczy mozna by zrobić lepiej, ale nie przesadzajmy, że jesteśmy klubem na poziomie Ruchu czy Termalici

 36. JR (od 1991) pisze:

  Mohito@: hmm zawodnik za 1 mln ojro to nie ryzyko, to dla niektórych bankructwo! Mi chodzi o branie zawodników, na których ktoś postawił krechę. Piast: najpierw wzięli Piotra Brożka i Janczyka grubasa, nie sprawdzili się oki, ale zaraz zrobili zaciąg: Mraz (rzekomo pijak, superasystent), Nespor, Vacek (odpady ze Sparty, teraz ploty o ich kupnie przez Lecha), Mak. Widać, że się nie boją i wyszło nieźle. Ruch mieszanka emerytów i nieopierzonych szczawi. Takiego Mazka wzięli z Ległej, a teraz 7egła sobie w brodę pluje!

 37. Mohito pisze:

  Na naszym poziomie finansowym,chodzi mi o całą ligę, zawsze tak będzie, że jeden wypali a drugi nie. Wybieramy ze szrotu, którego nie chcą już w II lidze niemieckiej, holenderskiej, portugalskiej itd. Wyobraź sobie coby się działo gdyby Lech sprowadził kolesi z rezerw Sparty… płacz po całej Wielkopolsce by się niósł. :)

 38. kibic pisze:

  Napastnik- Łukasz Teodorczyk opcja wypożyczenie, tylko problemem może być jego wynagrodzenie, ile on tam inkasuje w Kijowie… 1 mln euro na sezon??? Sam twierdził jeszcze latem ze chciałby tu wrócić. Wole go niż tego Rudnieva. Ponoć w tym tygodniu jakiś transfer ma zwalić z nóg, to kto wie..

 39. Ksiądz pisze:

  Jakieś informację na temat odejścia Linettego?? na siłę chce odejść??

 40. Reksio sprzedawczyk pisze:

  Jeden już zwalił z nóg…

 41. Poznaniak pisze:

  Od lat ten sam problem.
  Problem z napastnikiem.

  W rzeczywistości są też 2 ale nieco kamuflowane:
  Problem z szybkimi i skutecznymi skrzydłami
  Problem z bramkarzem [obecnie w przypadku urazu Jasmina, ale jeszcze pół roku wstecz nawet on nie dawał tego co trzeba]

 42. Ksiądz pisze:

  hamalainen w leglej i jego wypowiedź : „Legia Warszawa to wielki Klub, co do którego mam pewność w jakim kierunku chce podążać. Najpierw mistrzostwo Polski, potem Liga Mistrzów. To jest całkowicie zgodne z moimi planami, więc jestem pewien, że mogę pomóc klubowi osiągnąć te cele. To dla mnie doskonała okazja, by dać drużynie coś od siebie – powiedział legia.com po podpisaniu kontraktu z Legią nowy legionista.”

 43. JR (od 1991) pisze:

  tylko jakoś do tej LM dotrzeć nie może, a i z tytułem MP bywa różnie :D

 44. Poznaniak pisze:

  Przypomnę, że eliminacje to nie właściwa Liga Mistrzów. To zaledwie eliminacje…
  Tą „drobną” różnicę Polacy znają już od 2 dekad… a cHam a’li Nen pozna już niedługo.
  Widać mało jeszcze wie o polskiej piłce klubowej. I mało go mistrzostwo z Lechem nauczyło…
  picer

  A i mistrzostwo w stolcu nie jest wcale takie pewne…strata do lidera jednak z niczego się nie wzięła :)

 45. Ksiądz pisze:

  daro widzę, że jak na 12 lat to jesteś pyskaty :) dresiki leszczowe z wawy do nauki!!!!

 46. Rob pisze:

  Falcao jest do wzięcia!!!!

 47. Ksiądz pisze:

  Thomalla nie pojawił się na zajęciach :D odchodzi :D

 48. Poznaniak pisze:

  @Ksiądz
  Amen!