Sparing: Lech – Wigry 3:1 (akt.)

pilkazimaW drugim meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej, Lech Poznań pokonał na boisku ze sztuczną trawą znajdującym się przy Inea Stadionie ekipę Wigier Suwałki 3:1 (1:0).

W pierwszej połowie trener Jan Urban desygnował do gry kilku młodych graczy z drużyny rezerw. Mimo eksperymentalnego składu lechici grali lepiej od I-ligowca i stworzyli więcej sytuacji. Wykorzystali jedną już w 5. minucie, kiedy piłkę z bliska do siatki po akcji lewą stroną wepchnął Dariusz Formella Formella. Po zmianie stron poznaniacy mieli jeszcze większą przewagę.

W 50. minucie po małym zamieszaniu w polu karnym futbolówkę w siatce na raty umieścił Maciej Gajos. Kiedy wydawało się, że Kolejorz podwyższy prowadzenie Wigry strzeliły kontaktową bramkę i niewiele brakowało, aby szybko wyrównany. Lechici grający po przerwie już w bardziej doświadczonym składzie na szczęście przebudzili się. W 66. minucie w polu karnym faulowany był Szymon Pawłowski. Jedenastkę na gola zamienił Tomasz Kędziora.

Z każdą kolejną upływającą minutą gra obu ekip była coraz słabsza i wolniejsza, lecz lechici mieli kilka dobrych okazji do podwyższenia rezultatu. Niestety dobre akcje marnowali m.in. Piotr Kurbiel i Maciej Gajos. Ostatecznie Lech Poznań pokonał Wigry Suwałki 3:1. W poniedziałek uda się na 12-dniowy obóz do Hiszpanii na który pojedzie dodatkowo młody lewy obrońca, Robert Gumny.

KKS Lech Poznań – Wigry Suwałki 3:1 (1:0)
Bramki: 5.Formella 50.Gajos 66.Kędziora – k. – 59.
Widzów: ok. 150
Skład Lecha (I połowa): Lis – Ceesay, Dejewski, Kamiński, Kadar – Tetteh, Wojdak – Jóźwiak, Jevtić, Wasilewski – Formella.
Skład Lecha (II połowa): Lis – Kędziora, Arajuuri, Wilusz, Gumny – Trałka, Dudka – Lovrencsics, Gajos, Pawłowski – Kurbiel.
Pogoda: -4°C, lekki śnieg

Zapis mini relacji fotogragiczno-tekstowej ze sparingu znajdziecie poniżej na naszym Twitterze:

Formularz „Co osiągnie Lech wiosną 2016?” nie przyjmuje już odpowiedzi.

Jeśli uważasz, że to pomyłka, spróbuj skontaktować się z właścicielem formularza.