Sparing: Lech – FK Krasnodar 1:1

sparingW ostatnim sparingu podczas obozu w Hiszpanii i przedostatnim tej zimy, Lech Poznań zremisował z uczestnikiem 1/16 Ligi Europy oraz 5 drużyną ligi rosyjskiej, FK Krasnodar 1:1 (1:1).

Mimo kolejny raz eksperymentalnego zestawienia Kolejorz w pierwszej połowie grał naprawdę nieźle. Prowadził grę, jako pierwszy strzelił gola i kontrolował to spotkanie. Niestety kolejny już raz tej zimy prosty błąd obrony kosztował utratę bramki. Po zmianie stron Mistrzowie Polski przede wszystkim bronili wyniku grając z kontry i bardzo zachowawczo. Jutro wrócą do Polski, a we wtorek w ostatnim sparingu zagrają z Chrobrym Głogów.

Przebieg sparingu:

1 min – Świetna akcja Lecha! Niestety Kownacki nie zamknął dobrego podania z lewej strony.
2 min. – Szybka odpowiedź Rosjan. Ogromny kiks jednego z zawodników.
7 min. – Jak na razie gra jest bardzo wyrównana.
11 min. – Niecelna główka Ceesaya po rzucie rożnym.
15 min. – Pierwszy kwadrans ze wskazaniem na Lecha.
17 min. – Wilusz zatrzymuje groźną akcję Krasnodaru.
20 min. – Dzisiejszy mecz toczy się piłkami Ligi Europy. FK Krasnodar zagra niebawem w 1/16 ze Spartą Praga.
23 min. – Strata piłkarzy FK Krasnodar kończy się ładną bramką Darko Jevticia. Szwajcar uderzając z ostrego kąta nie dał żadnych szans bramkarzowi. 1:0!
27 min. – Zły strzał Ariego.
29 min. – Burić ratuje Lecha przed stratą bramki. Wcześniej prosta strata w środku pola.
33 min. – Strzał Ahmedova w sam środek broni Burić. Niestety była to kolejna akcja Rosjan po wcześniejszej stracie Lecha w środku pola.
37 min. – Było blisko wyrównania. Piłkę z linii bramowej wybił Wilusz.
40 min. – Dwa rzuty wolne zmarnowane przez poznaniaków.
43 min. – Złe podanie Dejewskiego zakończyło się stratą i kontrą Rosjan. Burić za szybko wyszedł z bramki i jest już 1:1.
43 min. – Szkoda tej bramki. Tym bardziej, że ciut wcześniej dobrą okazję miał Kownacki.
45 min. – W końcówce I połowy mała sprzeczka i czerwień dla gracza FK Krasnodar. Za niego w drugiej połowie wejdzie prawdopodobnie inny piłkarz.
45 min. – Do przerwy 1:1.
46 min. – W drugiej połowie FK Krasnodar nie będzie grał w „10”. Za Ariego wszedł kto inny.

52 min. – Po zmianie stron Krasnodar jest na razie zdecydowanie lepszy. Celną główkę wyłapał właśnie Burić.
56 min. – Póki co słaba gra lechitów w drugiej połowie.
60 min. – W końcu jakaś akcja po zmianie stron. Uderzenie Kownackiego z ostrego kąta było jednak niecelne.
63 min. – Krasnodar zepsuł setkę. Dwóch piłkarzy zaplątało się z piłką.
66 min. – Kolejna fatalna strata Dudki. Na szczęście nie ma gola.
73 min. – Kownacki lobował bramkarza. Trochę za mocno.
77 min. – Lech broni się coraz mocniej grając już tylko z kontry.
82 min. – W końcówce Lech już tylko broni wyniku.
87 min. – Niecelny strzał Dudki z daleka. Aktualnie w ataku biega Gajos.
90 min. – Jevtić lobował bramkarza niemal z połowy boiska. Nietrudno domyśleć się, jak to się skończyło.
90+2 min. – Burić dobrym wyjściem zatrzymuje akcję Rosjan w ostatniej chwili.
90+3 min. – Koniec. 1:1. Niezła I połowa i dużo gorsza II. Wynik jednak sprawiedliwy.

KKS Lech Poznań – FK Krasnodar 1:1 (1:1)
Bramki: 23.Jevtić – 43.Ari
Czerwona kartka: 45 min. – Ari (za niesportowe zachowanie) – zmieniony w przerwie przez innego zawodnika
Skład Lecha: Burić – Ceesay, Dejewski (67.Gumny), Wilusz, Kadar – Dudka – Sisi, Gajos, Jevtić, Lovrencsics (67.Jóźwiak) – Kownacki (81.Tetteh).
Trenerzy: Jan Urban – Oleg Kononov
Pogoda: +17°C, pogodnie