Inauguracja wiosny pełna emocji + 83 zdjęcia z meczu

lechtermalikaW meczu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej z Termaliką Nieciecza 5:2 (2:1) i bardzo udanie rozpoczął rundę wiosenną. Kolejorz pokazał w ofensywie zupełnie nową jakość m.in. za sprawą nowego napastnika, Nicki Bille Nielsena, który zdobył gola w debiucie. Świetną zmianę dał za to Dawid Kownacki, a Karol Linetty zaliczył aż 3 asysty!

14:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym roku przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamy oczekując dziś 3 punktów.

14:12 – Trawa jest taka jak widzicie na zdjęciu. Jakoś ujdzie. W środku stadionu mała mgiełka.

14:12 – Poniżej skład Lecha. Taki sam jaki przewidzieliśmy wczoraj.

14:13 – Na stadionie są już oczywiście pierwsi kibice. Wielu już przed 14:00 czekało na otwarcie bram.

14:16 – Chłodno dziś w Poznaniu. Nie powinno jednak padać w czasie meczu, więc murawa jeszcze bardziej nie ucierpi.

14:20 – Spodziewana frekwencja to ponad 21 tysięcy. Bardzo się z tego powodu cieszymy!

14:23 – Dużo o stanie boiska powie rozgrzewka. Już wtedy będzie widać czy coś z tej trawy będzie.

14:33 – Dzisiejszy mecz to najwcześniej rozgrywane wiosenne spotkanie w Poznaniu w historii Lecha. Rok temu na inaugurację Kolejorz też grał 14 lutego, ale na wyjeździe. Zremisował z Pogonią 1:1.

14:33 – Z kolei ostatni raz lechici inaugurowali wiosnę u siebie w 2014 roku. Wygrali wtedy ze Śląskiem 2:1.

14:34 – W Kotle są już wywieszane pierwsze fany.

14:39 – Bramkarze Termaliki są już na rozgrzewce.

14:49 – Bramkarze Lecha również już są.

14:50 – Kibiców powitał właśnie spiker. Za 40 minut zaczynamy!

14:53 – Mistrzowie Polski już w komplecie na rozgrzewce. Z Kotła głośne Kolejorz!

14:54 – Wielu kibiców podchodzi do tej wiosny ze sporymi nadziejami. Nic dziwnego. Na 13 ostatnich sezonów wiosna aż 10 razy była lepsza od jesieni. Czas na 14 sezon!

14:56 – Spory rozrzut kibiców po stadionie jest zapowiedzią wysokiej frekwencji.

15:00 – Poniżej skład gości. Nawet ofensywny.

15:01 – Układ fan dziś trochę inny. Szczególnie na piętrze Kotła.

15:03 – Do Poznania przyjechała mała grupa kibiców z Niecieczy z paroma fanami. Mają również bęben.

15:06 – Murawa w czasie rozgrzewki jakoś wytrzymuje.

15:09 – Nicki Bille jest nieźle napakowany i naładowany. Właśnie zdobył bramkę na rozgrzewce.

15:15 – Kibice Termaliki próbują dopingować.

15:15 – Obie ekipy zakończyły już rozgrzewkę.

15:17 – Kocioł mniej więcej zapełniony w połowie.

15:18 – Wielu z tych 20 tysięcy przyjdzie dziś na ostatnią chwilę. Trybuny na razie wyglądają trochę łyso.

15:22 – Spiker czyta składy! Jeszcze 8 minut.

15:24 – Dobrze wygląda dzisiaj Kocioł. Nawet po bokach nie brakuje kibiców.

15:28 – Wychodzą. Lech w tradycyjnych strojach, Termalika na pomarańczowo. Zaraz hymn i jedziemy.

1 min. – Pierwszy strzał Trałki z daleka łapie Pilarz.
3 min. – Groźny strzał z 25 metrów paruje Burić.
5 min. – Mocne uderzenie Gergo w sam środek.
11 min. – GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!! Lechici pięknie poklepali w środku, a gola z bliska zdobył Pawłowski! 1:0!
13 min. – Słupek ratuje Lecha przed stratą gola.

18 min. – Nielsen poszedł za akcją do końca, minął bramkarza, jednak ostatni stoper Termaliki był ciut szybszy.
21 min. – Znów bramkarz w ostatniej chwili zatrzymuje Nielsena!
22 min. – Kamiński z wolnego tuż nad poprzeczką.
24 min. – Pilarz paruje strzał Pawłowskiego.
27 min. – Przycisnęła Termalika, jednak bez skutku.

31 min. – Strzał z około 20 metrów łapie Burić.
36 min. – Lech kontroluje mecz. Brakuje tylko gola na 2:0.
43 min. – JEST GOL, JEST NAPASTNIK, JEST NIELSEN I JEST 2:0 !!!! Napastnik Lecha w sytuacji sam na sam zdobywa gola uderzeniem pod poprzeczkę.
45 min. – Już 2:1. W.Kędziora z bliska zdobywa bramkę.
45 min. – Nielsena strzela na 3:1 jednak spalony.
45 min. – Do przerwy 2:1. Szkoda tej bramki straconej w końcówce. Niezły mecz na razie.

47 min. – Termalika gra po przerwie bardzo ofensywnie.
49 min. – I jest już 2:2 po kolejnej akcji skrzydłem. Z bliska trafił Wojciech Kędziora.
51 min. – Strzał Pawłowskiego nad poprzeczką.
55 min. – Lech stanął w tej połowie. Goście przeważają.
58 min. – JEST BRAMKA! Piękne prostopadłe podanie do Pawłowskiego, który minął bramkarza w sytuacji sam na sam i ze spokojem zdobył gola!
60 min. – Lech próbuje iść za ciosem. Zablokowane uderzenie Linettego, który ma już 3 asysty!

62 min. – Strzał Babiarza tuż nad poprzeczką.
65 min. – Złe uderzenie Linettego.
72 min. – Znów tego czego brakuje to tylko kolejnej bramki dla Lecha dla spokoju.

76 min. – Ufff. Burić wypuścił piłkę z rąk, ale Kędziora wybił ją w ostatniej chwili.
80 min. – Szykuje się nerwowa końcówka, bo Termalika nie odpuszcza.
86 min. – Lech próbuje utrzymywać się przy piłce.
89 min. – Będzie karny po faulu na Jevticiu!
90 min. – Kownacki! pewnie i jest 4:2!
90+3 min. – Gajos płasko w pole karne, piłkę przyjmuje Kownacki i zdobywa pięknego gola! 5:2!!!

KKS Lech Poznań – Termalica Nieciecza 5:2 (2:1)

Bramki: 11 i 58.Pawłowski 43.Nielsen 90 i 90+3.Kownacki – 45 i 49.W.Kędziora

Żółte kartki: Trałka, Linetty

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 17148

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Volkov – Tetteh (77.Gajos), Trałka – Lovrencsics (66.Jevtić), Linetty, Pawłowski – Nielsen (88.Kownacki).

Rezerwowi: Kotorowski, Wilusz, Ceesay, Dudka, Jevtić, Gajos, Kownacki.

Termalica: Pilarz – Ziajka, Stano, Putivcev, Jarecki – Kupczak (86.Kowal), Babiarz – Plizga, Foszmańczyk (46.Misak), Biskup (79.Juhar) – W.Kędziora.

Rezerwowi: Witan, Sołdecki, Markowski, Smuczyński, Kowal, Misak, Juhar.

3. aliz pisze:

Bramka Dawida palce lizać szczeniak – a jak się Urban ucieszył!!!

4. kibic Lecha pisze:

Piąty poszpieszyłem się 🙂

5. Pawelinho pisze:

Udany rewanż na beniaminku no i skuteczność godna MP. Piłkarzem meczu: Karol Linetty.

6. Pawelinho pisze:

fan

Dokładnie. Obiektywizm nigdy nie był mocną stroną c+, ale odkąd mają fuzję z n-ką jest wręcz tragicznie.

7. Varane pisze:

O co chodziło z tą przepychanką do karnego? Bo z tego co widziałem Kędziora był wyznaczony, a piłke zajebał mu Kownacki. Bramki fajnie, ale bym go do rezerw za tą pazerność i sodowe wyjebal

8. fan pisze:

Komentatorzy mówili, że Stępiński przyjechał oglądać mecz. Nie wiem czy jest coś na rzeczy czy nie, ale przekazuję.

PS.
    41%-59% dla Niecieczy w posiadaniu piłki (przy Bułgarskiej!) – ale jaja..

9. Mouze pisze:

Dziś wyjątkowo nie na stadionie a przed TV.
    Było blisko aby ten mecz pozostawił po sobie niesmak związany ze spalonym,na szczęście zdołaliśmy pewnie przypieczętować zwycięstwo.
    Sama gra całkiem niezła,ale rzuca się w oczy gra z kontry na własnym stadionie.Trzeba przyznać ze Termalika gra całkiem fajna piłkę.Największy plus to oczywiście Linetty,kapitalny mecz i potwierdza się to o czym pisałem.Hamalainen na 10-tce ograniczał poczynania ofensywne,gdyż on nigdy nie potrafił zagrać takich piłek jak dziś Linetty czy Gajos.Szkoda ze wtedy bylem za to chrzaniony…
    Niki Bielle- Mamy napastnika! sportowo da rade,jeżeli obejdzie się bez afer to będzie dobrze.
    Kownacki- Wziął się w garść?Zagrał najlepszy mecz od ponad 1,5 roku.
    Cały czas jest mizeria w obronie.Czas żeby Wilusz dostał szanse kosztem Kamińskiego.
    Dobra inauguracja.

10. KotorFan pisze:

Kownacki wejście smoka. Obiektywnie rzecz biorąc Lech zasłużenie wygrał, ale za wysoko.

11. arek z Debca pisze:

Wku..mnie to ze Wilusz nie gra bo z Kamyka trzeba wyciagnac pare groszy.

12. Shizerr pisze:

Varane
    glupszego komentarza dawno nie czytalem

13. Tomek pisze:

No właśnie mnie także zdeka irytuje, że Wilusz nie gra… Chociaż trzeba także chyba zrozumieć politykę klubu….

14. Blocx pisze:

Najbardziej podobali mi się dziś Szymek i Karol. Bille powalczył gola trafił, więc czego chcieć więcej. Szkoda tylko kartek dla Trałki i Karola.

15. aliz pisze:

teraz czas kibicować Jadze :-))

16. Ekstralijczyk pisze:

Cel wykonany. 🙂

Pierwsze koty za płoty.

17. KKSczyliJA pisze:

Kaminski i Loverencić wypierdalać. Volkov na ławe, Kadar do składu.

18. BartiLech pisze:

No i brawo. Takie mecze chce się oglądać

19. aliz pisze:

Varane – wyluzuj… co masz do Kownasia??? przecież on te karne strzela pewnie – strzelił skislej, strzela i na treningach, w sparingu tez, więc o co chodzi? Czuje się pewnie więc niech strzela – pazerny? ok. jest napastnikiem. Poza tym kto miał strzelać – Nickiego na boisku nie było, a może miał dać Kamykowi???

20. tylkoLech pisze:

Dobry początek, oby tak dalej.
    Brawo chłopaki! Cieszę się, że Dawid miał takie wejście. Dziwi brak Wilusz.
    Wolkow musi popracować.
    @aliz – fajnie, że jesteś, nawet jeśli na krótko.

21. fan pisze:

JÓŹWIAK za Lovrencsicsa, ileż można tę fajtłapę oglądać? Wydawało się, że skoro marzy o wyjeździe na Euro to będzie zapierdalał jeszcze mocniej, ale tego nie widać póki co.

22. ArekCesar pisze:

Trała i Karol mają teraz pauzę.
    Wracam szczęśliwy.

23. Varane pisze:

To mi nie pasuje, że Pawłowski Jevtic i Kedziora są teraz obrażeni na kownackiego, a takie zachowania w sporcie drużynowym nie powinny mieć miejsca, a on nie przestrzegł założeń trenera i tyle 🙂

24. sp pisze:

Kędziora rozłożył ręce i odszedł, nie wiadomo co mówili może powiedzieli miedzy sobą ze jest napastnikiem i niech strzela

25. babol pisze:

W ofensywie bardzo dobrze, ale obrona do poprawy.

26. Pszczółka pisze:

właśnie wróciłem i powiem wam jedno:pierwszy zgrzyt w drużynie nastąpił przy karnym.Będzie niezła kłótnia w szatni o wykonawcę.Jeżeli jest ktoś ustalony do egzekwowania karnych to tak powinno być.Nie podobało mi się zachowanie Kownackiego.Ogólnie przeciętny mecz i za łatwo stracone gole.Ale wychodzimy z trzema punktami na inaugurację więc nie ma co narzekać.

27. seniorka pisze:

Mówisz – masz:) Jak Kownaś wszedł, mówię do męża:- tak bym chciała żeby Dawid strzelił bramkę. Za chwilę karny i… masz… jeszcze chwila i następna, jakże przepiękna brameczka☺ Brawo!!! Mam nadzieję, że krytykanci Kownasia dadzą chłopakowi wreszcie spokój.

A teraz – do roboty Jaga. Chociaż zremisujcie.

28. Nafi77 pisze:

Dziwi mnie że po meczu gdzie wygrywamy i wbijamy przeciwnikowi 5 goli ten czy tamten ma wypierdalać ludzie oczekujecie szacunku od zawodników a sami ich nie szanujecie ? to też są ludzie nie jakieś dziwki którymi można pomiatać… oczekujecie szacunku nauczcie się co to jest a nie dziś każecie im wypierdalać za tydzień któryś z nich strzeli bramkę to będziecie ich na rękach nosić.

Co do meczu fajnie się oglądało .. cieszą bramki widać że Volkow jeszcze nie zgrany z kolegami na plus Nicki taki bardziej skuteczny Sadajev Karol – klasa. Szymon P. – jak to Szymek może być nie widoczny ale swoje zrobi.

29. Pszczółka pisze:

@aliz nie bylaś na meczu więc się nie wypowiadaj za Kownasia!

30. Banan84 pisze:

k..wa wracam właśnie z meczu przez gwiazdeczkę Kownackiego mam niedosyt po wyniku.
    Zamiast się cieszyć to się wku.wiam że przez gówniarza atmosfera w szatni siądzie

31. ejber pisze:

Wszystko ładnie, pięknie ale ta spina przy karnym mocno niepotrzebna. Urban zapomniał wyznaczyć?!

32. Pszczółka pisze:

@ejber Urban właśnie wyznaczył tylko gwiazda Kownacki nie chciał oddać piłki i wszyscy byli zdziwieni.

33. Dafaq7 pisze:

@Pszczółka
    Tylko,że to Kownacki był wyznaczony do karnych.

34. Jelenisko pisze:

Wynik super, gra przeciętna – szczególnie w obronie. Karol świetny mecz. Też mnie lekko mówiąc zdenerwował gwiazdorek Kownacki… W końcu walentynki – musiał zrobić serducho po bramce…

35. Pszczółka pisze:

@Dafaq7 oczywiście i przez to taka spina na boisku z innymi.

36. sp pisze:

Napastnicy strzelają pomocnicy asystują i strzelają tak ma być !!

37. seniorka pisze:

@Pszczółka
    Jakoś dziwnie przeszkadza Ci Aliz. Jak tylko się pojawi, zaraz masz jakieś niestosowne uwagi. Wygląda to tak, jakbyś chciał ją z naszego grona wyeliminować. I nie, nie jestem jej adwokatem. Po prostu nie podoba mi się to.

38. Pszczółka pisze:

@seniorka odpierdol się ode mnie.Podaj przykład kiedy mi aliz nie pasowała słucham???Podaj datę i godzinę mojego wpisu do aliz w którym ona mi przeszkadza.Kolejny raz kłamiesz rozumiesz?Kłamiesz!

39. Ekstralijczyk pisze:

Spokojnie , Urban dał już burę Kownackiemu i Kędziorze za tę sytuację z karnym via Radek Nawrot

40. Pszczółka pisze:

@seniorka Ty jesteś jakaś chora chyba.Jak byś nie wiedziała to aliz była niegdyś moją ziomalką ale jak z nią pisałem to Ciebie jeszcze tu nie było.Gdzie napisałem że mi przeszkadza?Jesteś zakłamaną babą która jest tak leniwa że nie chce Ci się nawet opon zmienić w samochodzie dla swojego i innych bezpieczeństwa a co dopiero wybrać się na mecz!Prowokujesz do kłótni chociaż sama nie zostałaś zaproszona do mojej dyskusji z @aliz.Powiem ci jedno mam do niej szacunek ale dla Ciebie niestety nie bo nawet nie potrafisz dotrzymać danego słowa kłamczucho.tyle i nie odpisuj bo mi Cię żal.pl

41. tylkoLech pisze:

Urban na konferencji – Jeśli Kownacki jest na boisku, to on strzela karne.

42. dyzio pisze:

Kamiński słabiutki czemu Wilusz na ławce chciałbym jeszcze zauważyć że Kędziora też cieniutki ważna wygrana ale obrona do wymiany .

43. leftt pisze:

Niestety mogłem oglądać tylko 60 minut, ale:
    1. Gry obronnej nie ma. Nie chodzi o Kamińskiego, tylko ogólnie o łatwość przedostawania się Słoni na naszą połowę.
    2.Linetty był wszędzie jak zawsze, asystował jak nigdy, faulował w środku jak zawsze i złapał za to kartkę jak zawsze.
    3. Tetteh może być czasem kreatywny.
    4. Nicki Bille nie jest zawodnikiem do gry kombinacyjnej. Trzeba umieć podać.
    5. Czy ta murawa zostanie do końca sezonu?
    6. Bille jest za to zawodnikiem charakternym. O Volkovie na razie tylko pisali, że jest charakterny.
    7. W związku z tym na razie Kadar nie musi się martwić o miejsce na placu (piszę na podstawie pierwszych 60 minut, potem podobno Volkov się nieco ogarnął).
    8. Jeżeli wyróżniający się nastolatek może grać w lidze, to po co marnować jego czas na mecze z jakimiś dzieciakami? Tym bardziej, że Lovrencics jest cieniem zawodnika sprzed paru lat.
    9.Skuteczność Pawłowskiego znakomita.
    10. Trałka jest w tej chwili jednym z bardziej technicznych graczy (tak!).

No to za tydzień chyba bardziej ofensywne wystawienie będzie wymuszone.

44. Abe pisze:

Martwi absencja Trałki i Karola. Z Góralami zawsze gra się ciężko. Dziś na plus 3 pkt, gra średnia, musimy dalej mozolnie odrabiać straty z początku sezonu. Damy radę 🙂

45. kibol z IV pisze:

Mecz ekstra, super niedziela , Nielsen super gość !…. koszmar powrócił…

46. El Companero pisze:

moim zdaniem obaj sie wykartkowali zeby grac poznije wazniejsze mecze, na meczu z Góralami zabezpieczy sie srodek Gajosem I Jevticem. Wczoraj Podbeskidzie mimo tego ze sędzia ich wyrolował, pokazali kilka bardzo słabych ogniw w obronie i grzechem będzie ich nie wykorzystac nawet grajac z kontry.

47. qba pisze:

gdzie są Ci, którzy biadolili, że Pawłowski po podpisaniu kontraktu będzie grał słabo i kopał się po czole 😉

48. kibol z IV pisze:

Kolejne zaręczyny na Bułgraskiej :)….będą następcy 😉

49. JRZ pisze:

Wynik nie odzwierciedla tego co na boisku i myślę 3-2 byłoby chyba adekwatnym wynikiem. Trzeba przyznać ze Nieciecza zagrała naprawdę bardzo dobre spotkanie i przede wszystkim grała otwarcie i za to brawa się im należą. Strasznie irytuje to co w sparingach czyli problemy z przejęciem czy odebraniem piłki rywalom ale na plus w końcu dokładność i celność podań.

50. pyra fan kks z breslau pisze:

uff goraco bylo NICKI pistolet dobrze sie wprowadzil natomiast VOLKOW na razie lawa CIESZY WYGRANA oby tak dalej

51. ssok pisze:

Fajny mecz pełen emocji. W końcu:) Tak jak pisze kibol z IV koszmar powrócił na szczęście nasi się w porę z niego wybudzili:) Ofensywa na plus defensywa słabo. Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że Linetty na 10 to dobry pomysł. No i Kownacki w końcu strzelił co mnie tak samo cieszy jak dobra dyspozycja Linettego.

52. Mary pisze:

Dobrze znów być na Bułgarskiej. Fajny meczyk, 7 goli, cóż chcieć więcej w walentynkowe popołudnie. Nie będę marudzić, powtórek na stadionie nie ma, spalonych nie wiedziałam. No dobra, Pawłowskiego miałam blisko i coś mi się nie podobało :)) Nowe nabytki bardzo się starały. Obronie raczej nie wychodziło. Brawo Karol. Brawo Dawid – walcz młody o skład z Duńczykiem. Murawa to jakiś koszmar.

53. ssok pisze:

Jeżeli chodzi o Volkowa to biorąc pod uwagę jego zaległości oceniam dzisiejszy występ mimo wszystko na mały plus.

54. pyrlson pisze:

pszczolka@ja tez nie zmienilem na zimowki i co z tego?Zimowki sa dobre od minus siedmiu inaczej zdziera sie warstwa i przy cieplejszych dniach owa zimowka moze ci strzelic w najmniej oczekiwanym momencie powodujac wypadek.Brawo ja :).

55. Al pisze:

Mariusz Stępiński na meczu Lecha .

56. BRAGA pisze:

Nicki „PIF PAF” Bille Nielsen. Fajny przechuj, z rozdziawionym ryjem oglądałem jego grę, i wbijanie łokci w kolejnych graczy POZBRUKU:) Widać że z nie jednego pieca chleb jadł i wie o co chodzi w europejskie piłce. A i będzie pewnie jeszcze lepiej. No i w końcu Kownacki ma z kim rywalizować. Kamiński do wypierdolenia jak najszybciej, jak dla mnie jego współwina z innymi przy każdej bramce.
    No i Karol. Dzisiaj byłby u mnie wielki plus ale jest tylko mały, za wejście w gracza Termalici. Grać ostro owszem, ale nie tak żeby komuś krzywdę zrobić. No i kolejna bezsensowna kartka, którą złapał. Nie mniej wielkie brawa. Mam nadzieję że tu nie będzie więcej debili z tekstami że z Karola taka 10 jak z koziej dupy mleko;)

57. Tomal pisze:

Wyjebac ludzi odpowiedzialnych za murawę!!!! Na innych stadionach jakoś można przygotować boisko tylko nie u nas. U nas nie bylo zimy a boisko w fatalnym stanie. Strach pomyśleć co by było gdyby zimą rzeczywiście przyszła

58. GROSZKINS pisze:

Dziękuję chłopaki za wygraną. Tydzień się super zacznie.

59. kibic pisze:

Kamiński najsłabszy nie rozumiem Urbana Wilusz o klasę lepszy od Kamińskiego po co go ściągnął z Korony.

?

60. ArekCesar pisze:

E tam, nie wiem kto miał strzelać tego karnego. Najważniejsze, że bramka padła i o to chodzi.

61. roby pisze:

Super niedziela , dobra gra , zgadzam się Kamiński ława trzeba sprawdzić Wilusza.
    Pierwszy mecz ale trzeba optymistycznie patrzeć w przyszłość…

62. ArekCesar pisze:

Właśnie poleci skrót w L+Ekstra.

63. enter pisze:

Spalony 54cm, Kamiński …… orientacja boiskowa jak spierdzielony radar.

64. Varane pisze:

KIBOL Z IV, oświadczysz sie seniorce? 😀

65. kibol z IV pisze:

@Varane- Ja już zaobrączkowany , zresztą nie moje gusta. Może więc Ty spróbujesz ? 😀

66. MaPA pisze:

Wynik świetny.Martwi gra obrony.Tutaj jest najwięcej do zrobienia.Dla mnie Nielsen to wojownik.Kownacki Ładna bramka na 5-2.Chyba lepiej dla niego jak wchodzi z ławki.Karol widać stara się o miejsce w reprze na Euro.

67. KKS'Lech pisze:

Kownacki za tego karnego kopa w zupę powinien przyjąć gowniarz pieprzowy. Poza tym było OK. Tak jak powinno

@Al
    Co Ty tu latasz do Kownackiego?Był wyznaczony strzelił- koniec.
    Wygrana a tu tradycyjnie frustraci

71. roby pisze:

Sorry Al to było do KKS’Lech 🙂

72. aliz pisze:

@pszczólka i seniorka – przestańcie – o co ten raban?? ja mam takie zdanie i Kownasia będę bronić zawsze dopóki nie zrazi mnie do siebie – tak jak niegdyś do upadłego broniłam Karola, kiedy był wprowadzany w dorosłą piłkę, grał słabo, dobrze lub bardzo słabo – ale Rumak miał do niego cierpliwość. A co do karnego Kownaś dobrze strzela karne, a że jest troszkę bezczelny – a co może ma być kolejną grzeczną panienką? Jak się pomyli będzie strzelał kto inny i dopiero będzie za co jeździć po nim. Poza tym – z tego co mówi Urban, jest wyznaczony do karnych więc strzela. A co może miał oddać Kamykowi? Powiem szczerze, że Jevtic nie bardzo mnie przekonuje jako wykonawca „11” i nie wiem dlaczego. A Kownaś jest napastnikiem – jego rola. Przynajmniej tak jest w normalnych klubach, a przecież Lech do takich aspiruje. Najwyżej pokłócą się w szatni, ale myślę że Urban nad nimi zapanuje. A co do Urbana – co prawda nie ma mnie już w Poznaniu – i szeptane wieści nie dochodzą, ale z tego co widzę Urban tylko z pozoru jest taki miękki, a że nie jest „zamordystą” to nie znaczy, że nie potrafi zapanować na tym towarzystwem :-))

73. sp pisze:

Przegląd sportowy oceniając naszych piłkarzy Burić 5, Arajuuri 6 i uwaga Kamiński 7

74. kibol69 pisze:

Niepotrzebne nerwy. Prowadzić u siebie z Niecieczą 2:0 i doprowadzić do remisu, to jest spora sztuka. Cała obrona grała kryminał i całe szczęście, że z przodu byliśmy skuteczni do bólu. Cieszę się, że jak na razie pomyliłem się odnośnie gry Karola na pozycji ofensywnego pomocnika. 3 asysty to jest coś. Do tego Szymek 2 gole, Nicki też kasta, Kownaś w 5 minut 2 kasty, Gajos asysta i pół asysta Darko. Każdy grający z przodu coś dołożył i tylko Gergo zagrał na swoim poziomie z jesieni, czyli padlinę. Szkoda, bo bardzo go lubię, ale w tym momencie niech młody Jóźwiak gra w podstawowej 11 a Gergo niech ma czas na przemyślenia na ławie. Szkoda, że Jóźwiak musiał pojechać na jakiś gówno warty turniej U-19 zamiast zdobywać doświadczenie w lidze w walce z ligowymi siepaczami.
    Wrócę jeszcze do obrony. Kamiński niech już idzie w pizdu, bo to, co ten pajac odpierdala to już pachnie Formellą i Thomallą. Jeszcze fochy stroi odnośnie nowego kontraktu. Panie trenerze, czas postawić na zawodnika, który na pewno nie jest od niego gorszy i na pewno będzie jeszcze przez kilka rund grał w Kolejorzu, czyli na Wilusza. Suchoklates może być co najwyżej rezerwowym , po sezonie w jego miejsce niech będzie Bednarek a Kamiński niech skończy jak jego przyjaciel Możdżeń czy inny Drewniak.

75. KKS'Lech pisze:

Wyznaczony, nie wyznaczony. Nie zmienia to faktu, że gówniarzowi pokory się trochę przyda. Kim on jest?! Do Reissa nikt by nie miał pretensji po takim zachowaniu. Wiadomo. Ale co ten szczyl w życiu osiągnął? Częściej irytuje swoją grą, co widzę wielu już zapomniało…
    PS Żaden ze mnie frustrat, ostro z dopingiem jechaliśmy z pozycji kotła, ale ta sytuacja mnie zirytowała i piszę to na tym forum, chyba od tego też ono jest panie roby?! Swoją drogą nie byłem jedynym z takimi odczuciami

76. Banan84 pisze:

Do tej wypowiedzi Urbana że młody był wyznaczony do karnego to miałbym dystans z 2 powodów:
    1. Co miał powiedzieć? Gdyby powiedział że Kędziora to by znaczyło niesubordynacje i brak szacunku dla trenera (skutek: rezerwy) i wtedy Urban zostałby z jednym napastnikiem.
    2. Kędziora podobno mówił po meczu że to on był wyznaczony.

77. Glos pisze:

Znow jazda po Kaminskim. Przy zadnej z bramek nie bylo jego winy. Cala obrona gra tak jakby im jaja powiazano w tu ciagle tylko: Kamyk najslabszy. Najslabszy to byl, niestety, Gergo i czas by posiedzial na lawie. Oby forma wzrastala w kazdym meczu, bo z taka jak wczoraj to trudno bedzie wygrac nastepne dwa mecze. Co do karnego i zachowania Kownackiego uwazam ze trener powinien zajac jednoznaczne stanowisko: Kownacki dopoki nie zawali strzela karne i koniec. Z nabytkow podoba mi sie Dunczyk bo widac ze ma zimna krew: mial dwie okazje dwie wykorzystal (druga byla po zagraniu zawodnika bedacego wczesniej na spalonym) i nie kombinowal tylko prostym podbiciem pod lade. Dopoki nie ustatkuje nam sie obrona beda dalej takie horrrory jak wczoraj do 4:2.

78. Pszczółka pisze:

@pyrlson wiesz jaki był kontekst mojej wypowiedzi?Chyba nie za bardzo.A teraz najlepsza część Twojej wypowiedzi „zimówki sprawdzają się od -7 stopni C” No już głupszej wypowiedzi nie słyszałem sorry.Czyli w przypadku -2 i padającym śniegu się nie sprawdza?No super teoria naprawdę.Według mnie właśnie na śniegu, bez względu na temperaturę zimówka sprawdza się najlepiej.

79. Lech pisze:

A takie coś na 7egii znalazłem
    „W momencie jak drużyna podbiła pod Żyletę podziękować za doping Staruch powiedział do mikrofonu „ale Hamalainen niech spie..”
    Mimo to Jebać Śmiecia , sprzedajna kur###

80. pyrlson pisze:

pszczolka@wez leki na uspokojenie bo ci zylka zaraz wypier… glupszej wypowiedzi nie czytales?to albo malo czytasz,albo malo myslisz o tym co piszesz,napisalem poprzedni kom.z „przymrozeniem oka”ale dla ciebie wszystko co sie do ciebie pisze bierzesz na serio,wiec bujaj sie,bez odbioru.

81. Glos pisze:

Lech: dobrze mowisz, niech pozna co to znaczy utracony szacunek, tam tylko pikniki beda mu klaskac. Jak ktos sie skundli to juz pworotu do normalnych ukladow nie ma.. i dobrze!!!

82. Poznaniak pisze:

Świetny mecz na początek rundy… jeszcze nie mogę dojść do siebie.
    Radość, momentami zażenowanie przy przepychance do Karnego, czy wręcz wk..nie po doprowadzeniu do remisu, ale koniec z wielkim happy-endem.
    Miały być i są trzy punkty.
    Nowi mieli grać jak należy. Ci co zagrali dali radę, szczególnie Kill Bill. Jest i będzie z niego pociecha. Czułem to.
    Defensywa coś cieniutko, ale przy tylu kastach z przodu nie bije po oczach.
    Chłopaki dajcie na wstrzymanie z tym wywaleniem ze składu po 1 meczu.
    Kamyk jest jaki jest, ale bez przesady…
    Wiadomo zawsze znajdzie się taki w składzie co będzie ostawał, a przy straconych bramkach zawsze jest jakaś wina. Przynajmniej trener ma co teraz rozpracować 🙂

Nie chce mi się po takim zwycięstwie dziś pisać negatywnie.
    Walka była? Była. Bramki? Emocje? Gra do końca? Wszystko było. Nawet napastnik. A nawet 2!!
    Na początek rundy świetny zaczyn.
    Jak będą trenować sumiennie dalej i słuchać trenera będzie tylko lepiej.
    Więcej takich meczy i Bułgarska godnie się wypełni!

83. Pszczółka pisze:

@pyrlson jakoś nie odebrałem tego z przymrużeniem oka.Może nie znam się na Twojej ironii:)Nie martw się o moją żyłkę pisałem to z dużym spokojem.Ale cieszę się że się o mnie martwisz:)

84. fanol pisze:

dobrze ze sie tak skonczylo dziurawa obrona za duzo bledow pierwsze koty za ploty brukarze bardzo odwaznie grali i dlatego bylo jak w hokeja.

85. zibi pisze:

Przestańcie gadać o obronie. jest jak jest. Jeśli atak będzie grał w Lidze mistrzów tak jak z Termaliką to obrońcy mogą sobie zrobić labę…Tyle żarcików, jedno widać, Kolejorz zaczyna odzyskiwać jaja w ataku i to cieszy.