„Świetnie”

lechpodbeskidzieW meczu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:4 (0:1). Po pierwszej przechodzonej połowie Kolejorz obudził się dopiero w drugiej odsłonie. Po strzeleniu wyrównującej bramki zupełnie zapomniał o obronie co skończyło się kolejnymi straconymi golami i wielką kompromitacją dla całej drużyny oraz sztabu szkoleniowego.

2 min. – Pierwsza akcja gospodarzy. Burić wyłapuje podanie Demjana w pole karne z prawej strony.
4 min. – Celna główka Lecha po rzucie wolnym.
7 min. – Podbeskidzie gra na razie bardzo odważnie.
11 min. – Niecelny strzał Demjana z daleka. Lech gra na razie bardzo spokojnie.
13 min. – Dobre dośrodkowanie z lewej strony wybili obrońcy rywala.
15 min. – Zakotłowało się w polu karnym Lecha. Piłkę złapał Burić, który był jeszcze faulowany i trochę ucierpiał.

16 min. – Kolejna akcja dla Podbeskidzia i 1:0. Seria błędów obrony po której do siatki podcinką trafił Demjan.
22 min. – Lechici dopiero po 20 minucie zaczęli grać.
25 min. – Nielsen z powodu urazu nie może grać dalej. Zmienił go Kownacki.
26 min. – Lech na razie sprawia wrażenie jakby nie dojechał.
30 min. – Bardzo dobra akcja Kolejorza po której fatalny strzał z około 15 metrów oddał Jevtić.

33 min. – Lech zaczął grać dopiero jak stracił gola. Wciąż stwarza jednak zbyt małe zagrożenie, by Zubas musiał interweniować.
37 min. – Lech bije głową w mur.
40 min. – Burić broni mocny strzał Możdżenia. Obrona śpi.
45 min. – Niecelny strzał Sisiego. Tak się nie wyrówna.
45 min. – Do przerwy 0:1. Szkoda czasu coś więcej pisać.

46 min. – Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu poznaniaków. Zubas łapie piłkę po szybkiej akcji.
52 min. – Po zmianie stron poznaniacy grają szybciej, lepiej i są dużo groźniejsi.
56 min. – Niecelny strzał Demjana. Napastnika rywala w polu karnym nikt nie krył.
58 min. – Sisi prostopadle do Kownackiego. Ten jednak chybił.
60 min. – Zubas broni strzał Jevticia!

61 min. – Tak jest! Kownacki! Piękna akcja Lecha, podanie do Kadara, ten mocno dośrodkował z lewej strony i Kownacki z bliska dokładając nogę doprowadził do wyrównania.
64 min. – 2:1 dla Podbeskidzia po rzucie rożnym. Kryminał a nie krycie!
71 min. – Przez nieodpowiedzialne zachowanie obrony Podbeskidzie prowadzi, dlatego w ostatnich minutach będzie zapewne murowało dostęp do własnej bramki.
74 min. – Lech grał trójką obrońców. Nie ma to jednak wpływu na lepszą grę w ofensywie.

77 min. – Zubas świetnie broni strzał głową Kamińskiego z bliska!
79 min. – Dośrodkowanie z lewej strony zamknął z bliska Szczepaniak. 3:1. Po meczu.
85 min. – Lech stracił już wiarę na cokolwiek w tym meczu.
90 min. – 4:1. Brak słów.
90+3 min. – To byłoby na tyle. Początek wiosny jak w 2014 roku.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – KKS Lech Poznań 4:1 (1:0)

Bramki: 16.Demjan 64.Sokołowski 79.Szczepaniak 87.Kowalski – 61.Kownacki

Żółte kartki: Mójta – Arajuuri, Jevtić, Pawłowski

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 5012

TS Podbeskidzie: Zubas – Sokołowski, Baranowski, Piacek, Mójta – Deja, Możdzeń – Kowalski (90.Veretilo), Szczepaniak (85.Tarnowski), Chmiel – Demjan (79.Stefanik).

Rezerwowi: Kaczmarek, Veretilo, Adu Kwame, Kolcak, Sloboda, Tarnowski, Stefanik.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Wilusz, Kadar – Tetteh – Sisi, Gajos, Jevtić (68.Kamiński), Pawłowski – Nielsen (25.Kownacki).

Rezerwowi: Kotorowski, Kamiński, Ceesay, Volkov, Dudka, Lovrencsics, Kownacki.