Futbol nad chorą agresją

lechgornikW meczu 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:0 (1:0). Kolejorz zaprezentował dziś dobrą piłkę, która była jednak tłamszona przez bardzo chamsko i agresywnie grającego rywala. Na dodatek sędzia dzisiejszych zawodów miał fatalne spotkanie nie zauważając faulu w polu karnym na Tomaszu Kędziorze oraz kartkując poznaniaków za lekkie przewinienia.

2 min. – Lech szybko przejął kontrolę. Na razie spokojnie gra piłką.
5 min. – Kownacki w pole karne do Pawłowskiego i w ostatniej chwili interweniuje obrońca!
8 min. – Na razie lechici mają sporo miejsca w środku.
11 min. – Pierwsza próba Górnika. Niecelne uderzenie Gergela z ostrego kąta.
15 min. – Ciekawa gra Lecha w pierwszym kwadransie. Widać, że piłkarze mają pomysł na grę.

18 min. – Poznaniacy z tyłu są czujni i dobrze się ustawiają. Teraz brakuje jednak ruchu z przodu.
20 min. – Górnik coraz mocniej się cofa.
23 min. – Wreszcie jakaś akcja. Uderzenie Gergo z 25 metrów było niecelne.
26 min. – Niecelny strzał Kwieka z wolnego.
30 min. – GOOOOOOOL !!! Dośrodkowanie Pawłowskiego z lewej strony prawą nogą głową na gola zamienia Kownacki!

32 min. – Lech ciśnie. Górnik zamknięty na połowie.
35 min. – Kędziora został sfaulowany w polu karnym. Nie ma jedenastki.
35 min. – Niecelny strzał Kamińskiego po rożnym.
37 min. – Pawłowski dryblował niczym Messi. Z opuszczoną głową jednak źle dośrodkował.
41 min. – Górnik gra fatalnie. Jedynie na co go stać to na zagrożenie po stałych fragmentach.
45 min. – Przy kontrze Lecha sędzia zakończył pierwszą połowę. Wcześniej nie widział faulu na Kownackim i karnego na Kędziorze. Lech gra nieźle, jednak nie wszystko zależy od niego. Do przerwy 1:0.

46 min. – Ależ szansa Lecha! Linetty przegrywa pojedynek sam na sam z Janukiewiczem!
50 min. – Sędzia nie ogarnia meczu. Kolejny chamski faul na lechicie bez kartki.
51 min. – Płaski strzał Linettego obok bramki.
56 min. – Mecz coraz mocniej się zaostrza. Sędzia pozwała niestety na agresywną grę górników.
59 min. – Celny strzał Gergela broni Burić.

61 min. – Piękna akcja prawą stroną i 2:0! Najpierw w piłkę źle trafia Kownacki, ale dobitka Pawłowskiego jest już celna.
64 min. – Górnik stawia wszystko nad jedną kartę. Kotłuje się pod naszą bramką.
65 min. – Niecelny strzał Korzyma.
66 min. – Obrońca w ostatniej chwili wybija wrzutkę Kędziory!
70 min. – Lech gra teraz tak jak lubi. Z kontry.
74 min. – Aj! Ciut niecelny strzał Kędziory po ziemi.

80 min. – Niebezpieczne starcie Pawłowskiego z Kopaczem. Obaj starli się z głowami. Szymek opuścił plac gry.
86 min. – Lechici są karani kartkami przez sędziego, który stracił kontrolę nad meczem. Samo spotkanie jest pełne agresji ze strony naładowanego Górnika.
90 min. – Lech wygrał ten mecz, lecz niesmak pozostanie. Nie wiadomo, ilu piłkarzy będzie musiało pauzować w niedzielę przez chamstwo zabrzan.
90+4 min. – Koniec. Poznaniacy pewnie wygrają i wracają na 5. miejsce.

Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 30.Kownacki 61.Pawłowski

Żółte kartki: Golański, Kwiek – Kownacki, Jóźwiak, Kadar

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 12453

Górnik: Janukiewicz – Vidanov, Shevelyukhin, Kopacz, Kallaste – Golański (57.Sadzawicki), Matuszek – Gergel, Kwiek, Steblecki (46.Madej) – Kante (46.Korzym).

Rezerwowi: Kasprzik, Sadzawicki, Magiera, Kurzawa, Madej, Janota, Korzym.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka – Lovrencsics, Linetty (87.Gajos), Pawłowski (81.Jevtić) – Kownacki (73.Jóźwiak).

Rezerwowi: Kotorowski, Volkov, Ceesay, Wilusz, Jóźwiak, Jevtić, Gajos.