Wygrana za 6 punktów! + 98 zdjęć z meczu

lechcracoviaW meczu 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej z Cracovią Kraków 2:1 (1:1). Po bardzo ciekawych zawodach w których obie drużyny grały bardzo ofensywnie Kolejorz zadał decydujący cios w samej końcówce spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Mistrz Polski jest już bardzo blisko czołówki.

16:35 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! Witamy oczekując dziś kolejnego kroku w walce o czołówkę.

16:37 – Piłkarze Cracovii zakończyli już spacer po murawie.

16:37 – Poniżej skład Lecha. Gramy dziś bardzo ofensywnie.

16:38 – W Poznaniu pada lekka mżawka. Trochę wieje, ale w środku stadionu jest ok.

16:40 – Lechici właśnie dotarli na stadion.

16:41 – Na stadionie są już pierwsi gimnazjaliści. Dziś zasiądzie ich na trybunach ponad 11 tysięcy.

16:43 – Spacer lechitów długo nie trwał. Gergo samotnie i w skupieniu przechadza się pod Kotłem.

16:45 – Murawa wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Oby ten padający lekko deszcz jej nie zaszkodził.

16:51 – Na stadionie nie ma na razie muzyki, więc trochę stypa.

16:54 – Przypomnijmy, że Lech nie przegrał u siebie z Cracovią od sierpnia 2006. Po raz ostatni wygrał na Bułgarskiej wiosną 2012.

16:56 – 6 marca lechici pokonali już kiedyś Cracovię. 6 lat temu mimo wyniku 0:1 wygrali na Bułgarskiej 3:1. Poznaniaków trenował wtedy Zieliński.

16:57 – Sam trener Jacek Zieliński pierwszy raz przyjechał na Bułgarską od czasu zwolnienia, czyli od listopada 2010.

16:58 = Na 52 mecze z Cracovią tylko 2 razy nie padła żadna bramka. W Poznaniu raz. W 1952 roku.

16:58 – W meczu z Cracovią na kartki muszą uważać Tetteh, Arajuuri, Kędziora i Kamiński. Kolejna kartka będzie oznaczała pauzę z Ruchem.

17:01 – W Kotle są już pierwsze fany.

17:01 – Wygląda na to, że popsuł się dźwięk na stadionie.

17:10 – Już działa. Kibiców powitał przed chwilą spiker.

17:11 – Poniżej skład Cracovii. Jest rotacja w obronie.

17:12 – Na rozgrzewce są już bramkarze rywala. Zostali powitani brawami.

17:12 – Sandomierski przegrał na Bułgarskiej wszystkie 4 mecze. Puścił w nich aż 16 goli. Oby kontynuował swoją passę.

17:13 – W składzie gości jest też inny były lechita, Hubert Wołąkiewicz. Oby zagrał tak jak w wielu meczach Lecha, czyli bardzo słabo.

17:23 – Lechici są już na rozgrzewce w komplecie. Cracovia także.

17:29 – Lech biega na rozgrzewce w koszulkach ze wsparciem dla Szymka.

17:31 – Piłkarze Lecha rozgrzewają się w niebieskich koszulkach z białym napisem „Szymek jesteśmy z Tobą”.

17:33 – Stadion zapełnia się na razie bardzo wolno.

17:38 – Murawa podczas rozgrzewki nie ucierpiała. Jest nieźle.

17:42 – W Kotle na razie 8 fan w tym 3 Cracovii.

17:44 – Uff. Gość gadający na murawie wreszcie przestał gadać.

17:47 – Niecały kwadrans do meczu. Kibice są po stadionie mocno porozwalani. Na trybunach zasiądzie dziś około 28 tysięcy ludzi.

17:50 – Spiker czyta składy. Jeszcze 10 minut.

17:53 – Czas na hymny obu klubów. Najpierw Cracovii.

17:53 – Tradycyjnie net przed meczem wolno chodzi, zatem sorry. Aktualizacje nie zawsze zależą od nas.

17:57 – Czas na hymn Lecha. Obie drużyny już na boisku.

18:54 – 10918 gimnazjalistów zasiadło dziś na Bułgarskiej. To nowy rekord akcji „Gimnazjaliści na Kolejorza”.

2 min. –Początek meczu spokojny.
4 min. – Polczak w ostatniej chwili zatrzymał podanie Sisiego.
7 min. – Znów trzeba odrabiać straty. 0:1 po golu Kapustki z bliska. Nikt nie zatrzymał akcji z lewej strony.
9 min. – 1:1! Do źle wybitej piłki dopadł Jevtić i Lech szybko wyrównał!
14 min. – Dobre dośrodkowanie Kownackiego z prawej strony, jednak w środku nikogo nie było.

19 min. – Póki co bardzo otwarte spotkanie. Gra toczy się głównie w środku.
23 min. – Gery poślizgnął się przez co Pasy wyszły z kontrą. Ostatecznie zatrzymał ją Kędziora.
25 min. – Strzał Jendriska z daleka broni Burić.
30 min. – Bardzo dużo walki dzisiaj. Na razie odczuwa to murawa.
30 min. – Mocny strzał Gergo broni Sandomierski.

35 min. – Obie ekipy są nieźle zorganizowane. Trałka ma w środku pełną kontrolę.
38 min. – Świetne prostopadłe podanie Kadara do Jevticia. Ten biegnąć z piłką oddał fatalny strzał. Tu powinien być gol!
40 min. – Burić źle wyszedł z bramki przy rzucie rożnym. Na szczęście obyło się bez gola.
41 min. – Gergo płasko do Kownackiego, a ten z paru metrów nie trafia w bramkę! NIE TAK!
45 min. – Do przerwy 1:1. Bardzo wyrównane spotkanie, jednak w pierwszej połowie Lech miał lepsze akcje i powinien prowadzić.

47 min. – Kapitalna intewencja Buricia po rogu!
49 min. – Kownaś z bliska trafił w bramkarza, lecz i tak był spalony.
56 min. – Gra nadal jest bardzo wyrównana.
59 min. – Diabang po wrzutce z lewej strony przenióśł piłkę nad bramką.

61 min. – Obrońca w ostatniej chwili zatrzymuje podanie Gergo do Kownasia. Powinien być róg, ale go nie ma.
66 min. – Sisi do Gergo. Ten uderzył celnie, ale Sandomierski bez problemu to obronił.
69 min. – Emocje w tym meczu będą do końca. Nikt nie rezygnuje z chęci zdobycia gola ofensywną grą.
71 min. – Dobry rajd Gergo prawą stroną zatrzymany przez obrońców.
72 min. – Niecelna główka Lovrencsicsa.

77 min. – Rzuty rożne Lecha nie przynoszą żadnego zagrożenia.
80 min. – Arajuuri w ostatniej chwili zatrzymuje podanie z lewej strony.
84 min. – Tempo gry mocno spadło.
85 min. – Sandomierski świetnie broni główkę Trałki!
85 min. – A teraz zła główka Arajuuriego.
87 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GAJOSSSSSSSSSSSSS !!!! wykańcza akcję z bliska!!!
90 min. – Aj!! Tetteh tuż nad poprzeczką!
90+4 min. – TAAAAAAAAAK!!!!!!!!!!!!

KKS Lech Poznań – MKS Cracovia Kraków 2:1 (1:1)

Bramki: 9.Jevtić 87.Gajos – 7.Kapustka

Żółte kartki: Lovrencsics

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 24813

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Trałka, Linetty – Lovrencsics, Jevtić (70.Tetteh), Sisi (70.Jóźwiak) – Kownackim (82.Gajos).

Rezerwowi: Kotorowski, Ceesay, Wilusz, Volkov, Tetteh, Jóźwiak, Gajos.

MKS Cracovia: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz, Polczak, Wójcicki (90+1.Adamczyk)- Dąbrowski, Budziński – Kapustkam (89.Karachankov), Cetnarski, Jendrisek – Diabang (74.Vestenicky).

Rezerwowi: Stępniowski, Bejan, Zejdler, Wdowiak, Karachanakov, Adamczyk, Vestenicky.