Zemsta za jesień

lechruchW meczu 27. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 3:1 (1:0). Kolejorz boleśnie wypunktował dziś swojego rywala. Oddał 4 celne strzały, zdobył 3 gole w tym 2 autorstwa Darko Jevticia przecudownej urody. Mistrz Polski odniósł 3 zwycięstwo z rzędu i traci już tylko 3 punkty do 3. miejsca.

3 min. – Obie drużyny szybko próbują narzucić swój styl gry.
6 min. – Jevtić z lewej strony do Kownackiego. Napastnika Lecha z bliska źle trafił w piłkę. Tu powinien być gol!.
9 min. – Na razie więcej przy piłce utrzymuje się Ruch.
10 min. – Kontra Lecha prawą stronę. Piłkę złapał Putnocky.
15 min. – Szybki pierwszy kwadrans. Ruch gra bardzo odważnie.

18 min. – Lech ogranicza się tylko do kontry. Gdy już z nimi wychodzi – są one groźne.
22 min. – Słabo wygląda gra Lecha. Poznaniacy są za mocno cofnięci i nie kontrolują tego spotkania.
23 min. – Gergo do Jevticia. Ten dryblował zamiast strzelać psując całą akcję.
26 min. – Lech trochę się obudził. Przynajmniej w ostatnich paru minutach.
27 min. – Niecelny strzał Gajosa.
29 min. – Tym razem celnie Ceesay, lecz za słabo i w sam środek.

34 min. – Aj! Było blisko! Trałka minimalnie chybił głową po wrzutce Jevticia z wolnego.
37 min. – Lech próbuje grać piłką tylko niewiele z tego wychodzi. Piłkarze nie rozumieją się na boisku i biegają za wolno.
45 min. – Szło zasnąć, a tu nagle gol i to jaki !!! Maciej Gajos idealnie przymierza i zdobywa pięknego gola z dystansu w samo okno! 1:0.
45 min. – Do przerwy 1:0. Cieszy tylko wynik.

48 min. – Ciekawy początek II połowy. Lech nadal próbuje atakować.
54 min. – Ruch także nie rezygnuje. Przed chwilą dobra interwencja Ceesaya.
54 min. – Gajos nie trafia głową z paru metrów !!! Tu powinna być bramka. Wcześniej świetna wrzutka Gergo.
56 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL !!!!! Kolejne dośrodkowanie z prawej strony. Piłkę przyjmuje Jevtić i lewą nogą z powietrza zdobywa gola! 2:0!!!!
60 min. – Lech po tej bramce jest mocno przyczajony. Czeka na kolejne kontry.

62 min. – Pada gol z niczego dla Ruchu. Stępiński poszedł za akcją do końca, nikt nie wybił tej piłki i ta jakaś wturlała się do siatki. 1:2.
69 min. – Lech mocno cofnięty. Ruch złapał wiatr w żagle, ale jego akcje kończą się na 20 metrze.
72 min. – CO ZAAAA BRAMAAAAAAAAAA!!! Jevtić zdobywa fantastycznego gola po fantastycznym strzale !!!! 3:1
75 min. – Lech zadał cios w najlepszym momencie. Teraz pozostaje mu grać z kontry.

77 min. – Bombę Koja odbija Burić.
81 min. – Złe uderzenie Mazka z daleka.
86 min. – Lech mądrze gra na czas!
89 min. – Kontra Kolejorza. Volkov do Dudki, ale ten fatalnie chybił. Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.
90+3 min. – BRAWO KOLEJORZ! 3 zwycięstwo z rzędu i tylko 3 punkty straty do 3. miejsca! To dopiero 10 w historii wygrana w Chorzowie i 8 w lidze

Ruch Chorzów – KKS Lech Poznań 1:3 (0:1)

Bramki: 62.Stępiński – 45.Gajos 56 i 72.Jevtić

Żółte kartki: Koj – Kamiński

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 9300

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Surma, Iwański (73.Hanzel) – Mazek (84.Efir), Lipski, Moneta (73.Zieńczuk) – Stępiński.

Rezerwowi: Skaba, Szyndrowski, Hanzel, Podgórski, Zieńczuk, Lenartowski, Efir.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh (88.Dudka), Trałka – Lovrencsics, Gajos, Jevtić (82.Volkov) – Kownacki (67.Sisi).

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Volkov, Wilusz, Gumny, Dudka, Sisi.