Powroty byłych lechitów i nie tylko na Bułgarską

teodorczykWczoraj o 20:45 piłkarska reprezentacja Polski rozegrała 15 mecz w swojej historii na stadionie Lecha Poznań mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17. Po wygranej z Serbią 1:0 bilans „biało-czerwonych” na obiekcie Kolejorza to teraz 6-5-4.

W środę Polakom po raz 6 w tym 2 z rzędu udało się nie stracić bramki na Bułgarskiej. W dodatku ustanowiono 2 najwyższą frekwencję na obiekcie Lecha podczas meczu kadry w historii (38271 widzów). Na stadion Kolejorza mieli okazję wrócić byli lechici, ale nie tylko.

73 minuty w środowej konfrontacji z Serbami zanotował jeden z najlepszych napastników świata, Robert Lewandowski. Gwiazdor Bayernu Monachium wraz z Kolejorzem sięgnął po Mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski dokładając do tego awans do 1/16 europejskich pucharów. W barwach naszego klubu został też królem strzelców Ekstraklasy. „Lewy” nie po raz pierwszy od czasu wyjazdu do Bundesligi gościł na Bułgarskiej. Na naszym obiekcie już wcześniej zdobył nawet bramkę.

28-latka w 73. minucie zmienił Łukasz Teodorczyk. „Teo” regularnie odwiedza nasz stadion jako kibic. Teraz 25-letni snajper Dynama Kijów, któremu zawdzięczamy m.in. wicemistrzostwo wywalczone w 2014 roku ponownie mógł zagrać na Inea Stadionie. Poza tym 45 minut zaliczył wczoraj 31-letni golkiper, Łukasz Fabiański. Obecny bramkarz Swansea jesienią 2004 grał w rezerwach Kolejorza notując również jedno spotkanie w pierwszym zespole w rozgrywkach o Puchar Polski. Niecałe 12 lat temu klub chciał wykupić Łukasza Fabiańskiego, ale ówczesnym władzom zabrakło na niego pieniędzy.

Ponadto do 87. minuty na stoperze grał 25-letni wychowanek akademii Lecha Poznań, Bartosz Salamon. Rosły zawodnik występujący w Kolejorzu jako ofensywny środkowy pomocnik wiosną 2007 roku wyjechał do Włoch, zatem nigdy nie miał okazji pokazać się wielkopolskim kibicom na Bułgarskiej. Co ciekawe na Inea Stadion po prawie 6 latach wrócił 31-letni w tej chwili Aleksandar Kolarov. Serb gościł u nas w 2010 roku, gdy Lech Poznań ogrywał Manchester City 3:1. Lewonożny defensor pojawił się wówczas na placu gry w 70. minucie.

To jednak nie koniec powrotów na nasz stadion. Na ławce rezerwowych w kadrze Serbii zasiadł 26-letni lewonożny obrońca, Milos Kosanović. To piłkarz występujący w latach 2010-2013 w Cracovii w której grał regularnie m.in. przeciwko Lechowi Poznań. Z naszą drużyną poległ choćby 0:3, 1:6, ale także zremisował na Bułgarskiej i przegrał tutaj wiosną 4 lata temu 1:3. Kosanović po wyjeździe z Polski bardzo dobrze grał w belgijskim Mechelen. Niedawno trafił do Standardu Liege. W środę gola dla naszej kadry strzelił z kolei Jakub Błaszczykowski, który w listopadzie gościł na Lechu wraz z Fiorentiną.