Mecze po przerwie na kadrę wciąż zmorą

lech3Trenerzy i kibice Lecha Poznań nie przepadają zbytnio za przerwami na reprezentację. Na treningach Kolejorza panują wówczas pustki przez co szkoleniowcy mają problemy z prowadzeniem zajęć, zaś kibice w trakcie 2 tygodni przerwy po prostu się nudzą.

W tej chwili w klubie nie ma Jasmina Buricia, Kebby Ceesaya, Paulusa Arajuuriego, Dawid Kownackiego, Kamila Jóźwiaka oraz Roberta Gumnego. Z kadry wrócili już za to Tomasz Kędziora, Karol Linetty i Tamas Kadar, który nie mógł zagrać z powodu urazu. Lech Poznań przed meczem ze Śląskiem Wrocław odbędzie w pełnym gronie tylko jeden trening co może być problemem dla sztabu szkoleniowego. Ze statystyk wynika jednak, że Kolejorz lubi grać po kadrach. W ciągu ostatnich lat Wielkopolanie triumfowali po przerwie na reprezentację w aż 16 spotkaniach. 7 pojedynków zremisowali i 9 razy schodzili z boiska pokonani.

Niezła statystyka dość mocno zamazuje to co działo się w ostatnim czasie. Dopiero w listopadzie Kolejorz przerwał fatalną serię 7 meczów z rzędu bez wygranej po kadrze. Po ostatniej przerwie na kadrę Lech Poznań pokonał na Bułgarskiej lubińskie Zagłębie 1:0, a jedyną bramkę w rewanżowym spotkaniu 1/4 PP strzelił w ostatniej akcji zawodów Szymon Pawłowski. Na ligowe zwycięstwo po zgrupowaniach reprezentacji narodowych czekamy jednak od listopada 2013, gdy Lech sprał na wyjeździe Cracovię 6:1, natomiast w Poznaniu od sierpnia 2012, kiedy Kolejorz rozbił na Bułgarskiej chorzowski Ruch 4:0.

Ostatnio po marcowych przerwach na kadrę „niebiesko-białym” szło słabo. Rok temu przegrali w Stargardzie Szczecińskim 1:3. Jeszcze wcześniej zremisowali z Widzewem w Łodzi 2:2 mimo prowadzenia 2:0, wygrali w Szczecinie z Pogonią 2:0, zremisowali u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:2 oraz także u siebie pokonali Cracovię Kraków 3:1. Kolejorz do gry po marcowej przerwie na obozy reprezentacji wróci w piątek, 1 kwietnia, o godzinie 20:30. Naszym rywalem na Inea Stadionie będzie Śląsk Wrocław.

Sierpień 2009 (jeden mecz reprezentacji)

Lech Poznań – Polonia Warszawa 2:4