Oko na grę: Jasmin Burić

buricJesienią 2015 ruszyliśmy na KKSLECH.com z nowym cyklem w którym po każdym spotkaniu baczniej zwracamy uwagę na grę wybranego przez nas zawodnika Lecha Poznań.

Jasmin Burić od wielu meczów stanowi silny punkt Lecha Poznań broniąc często w niezwykłych sytuacjach. Kibice Kolejorza regularnie wybierają Bośniaka najlepszym graczem w danym spotkaniu, a my wczoraj postanowiliśmy jeszcze baczniej zwrócić uwagę na jego postawę.

Ocena gry:

Od pierwszych minut Jasmin Burić był najpewniejszym punktem defensywy. Kiedy obrońcy już w 2. minucie stracili krycie, a potem mieli spore problemy z powstrzymywaniem ataków skrzydłami Bośniak czuł się pewnie dobrze wyłapując wszystkie dośrodkowania. W pierwszej połowie „Jasiu” najlepiej interweniował w 10. minucie, gdy obronił strzał Vladimira Dvalishviliego z daleka oraz w 30. minucie Takafumiego Akahoshiego. Wtedy Japończyk uderzył bardzo dobrze z kilkunastu metrów, lecz Burić zaczekał, nie wychodził z bramki tylko skupił się na piłce, którą ostatecznie zatrzymał. W 60. minucie nie dał rady zapobiec utracie gola. Strzał został oddany z bliskiej odległości okazał się za trudny. Żeby go obronić Bośniak musiałby stać przy Łukaszu Zwolińskim. W przeciągu 90 minut wykonał 33 podania w tym 24 celne. Zaliczył 10 interwencji (5 obron, 3 piąstkowania i 2 chwyty). Jak zwykle był mocnym punktem defensywy, jednak raz przydarzył mu się prosty błąd. Na początku drugiej połowy Jasmin Burić będąc przy narożniku powinien pozwolić opuścić piłce plac gry. Tak nie uczynił, postanowił ją wybić, ale zrobił to źle, za lekko, na sam środek, gdzie był Rafał Murawski. Kapitan Pogoni oddał strzał na pustą bramkę, ale nie trafił. Jasmin Burić oczywiście nie ponosi winy za utratę gola, grał solidnie, lecz za przegrany mecz nie możemy mu dać wyższej oceny niż 3.