Lechici najbardziej skuteczni w ostatnich minutach

zwyciestwoW całym sezonie 2015/2016 piłkarskiej Ekstraklasy poznański Lech strzelił raptem 42 bramki, a to o 25 goli gorszy wynik aniżeli w sezonie 2014/2015 w którym Kolejorz zdobył Mistrzostwo Polski.

W ligowym sezonie 2015/2016 bramki dla Lecha Poznań zdobywało tylko 12 graczy. Najbardziej skuteczni byli pomocnicy. Najwięcej bramek strzelił Kasper Hamalainen (8). Po 6 ligowych trafień mieli Maciej Gajos oraz Szymon Pawłowski. Tyle samo goli w Ekstraklasie wbił rywalom najskuteczniejszy napastnik w naszej drużynie, Dawid Kownacki.

W całych rozgrywkach 2015/2016 zaledwie 1 bramkę i to jesienią zdobył jedyny z obrońców, Marcin Kamiński. Zarówno jesienią jak i wiosną Kolejorz najskuteczniejszy był w drugich połowach, a przede wszystkim między 81 a 85 minutą. W obu rundach strzelił w ostatnich minutach meczów po 5 goli. Jesienią lechici wbili swoim rywalom 23 gole, natomiast wiosną 19.