Tak tracił Lech. Najczęściej między 41 a 50 minutą

porazkaW zeszłym sezonie Ekstraklasy w 37 meczach zawodnicy Lecha Poznań stracili aż 47 goli. Tak słabego wyniku w XXI wieku jeszcze nie zanotowali. W dodatku zdarzały się mecze w których Kolejorz w ciągu 90 minut tracił nawet 3 gole. Raz 5 bramek.

W zeszłych rozgrywkach ligowych lechici najwięcej bramek (9) stracili między 41 a 50 minutą gry z czego aż 6 wiosną w tym głównie pod koniec pierwszej połowy co najlepiej pokazuje brak koncentracji w obronie. Aż 7 goli poznaniacy stracili w pierwszych 10 minutach. Dodatkowo 6 razy nieskoncentrowani byli za to między 61 a 70 minutą gry.

W ubiegłym sezonie 47 goli wbiło Lechowi Poznań w sumie 37 różnych zawodników. Największymi katami byli Wojciech Kędziora z Termaliki Nieciecza oraz Mariusz Stępiński z Ruchu Chorzów (po 3 gole strzelone Kolejorzowi). 2 bramki przeciwko Wielkopolanom zdobyli natomiast Nemanja Nikolić, Rafał Boguski, Mateusz Szczepaniak, Erik Jendrisek, Bartosz Kapustka i Maciej Dąbrowski.