Ostatnia kolejka III-ligi. Remis rezerw w derbach

pilki2W sobotę, 4 czerwca, o godzinie 17:00 na 8 stadionach odbyła się ostatnia 30. kolejka piłkarskiej III-ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej sezonu 2015/2016. Teoretyczne szanse na baraże przed tą serią spotkań miały rezerwy Lecha Poznań.

Rezerwy Lecha Poznań chcąc dostać się do baraży musiały przede wygrać w derbach miasta z Wartą Poznań na jej terenie i liczyć, że drugi przed tą kolejką Pelikan Niechanowo nie poradzi sobie z ostatnią w tabeli Kujawianką Izbica Kujawska. W tym drugim meczu sensacji nie było. Pelikan sprał outsidera 6:0, zatem tylko „Zieloni” mieli szanse na baraże o II-ligę. Do dwumeczu z Garbarnią Kraków potrzebowali jednak punktu z naszymi rezerwami.

Tymczasem już w 3. minucie Kolejorz wyszedł na prowadzenie po błędzie i ładnym strzale Niklasa Zulciaka w długi róg. W 30. minucie po rzucie rożnym „Zieloni” wyrównali, jednak 2 minuty później bramkę po główce z rzutu wolnego zdobył Tomasz Dejewski. W drugiej połowie „Warciarze” przycisnęli wyrównując stan spotkania w 57. minucie. Wtedy główką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego popisał się Bartosz Kieliba. Minęło 12 minut, a instynkt snajpera w polu karnym pokazał Piotr Kurbiel z Lecha II Poznań, który wyprowadził Kolejorza na prowadzenie 3:2.

W 84. minucie dwóch lechitów wyszło sam na sam z bramkarzem. Setkę w tej sytuacji zmarnował Niklas Zulciak co zemściło się dosłownie 60 sekund później, kiedy do bramki Adama Makuchowskiego trafił Brzostowski. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, który dał poznańskiej Warcie baraże. Na nic zdała się więc wygrana Pelikana Niechanowo z Kujawianką Izbica Kujawska aż 6:0.

Warta Poznań – Lech II Poznań 3:3 (1:2)
Bramki: 30.Laskowski 57.Kieliba 85.Brzostowski – 3.Zulciak 32.Dejewski 69.Kurbiel
Widzów: ok. 2000
Skład rezerw: Makuchowski – Orłowski, Dejewski, Pawlicki – Gudes, Janasik – Wasielewski, Zulciak, Mielcarek (64.Tomczyk), Szubertowski (68.Wojdak) – Kurbiel (72.Sanocki).

Czołówka tabeli III-ligi grupa: kujawsko-pomorsko-wielkopolska: