Zabawa na początek. Victoria – Lech 0:9

lech2W sparingowym meczu rozegranym z okazji 85-lecia Victorii, Lech Poznań wygrał z IV-ligowcem we Wrześni aż 9:0 (3:0). Kolejorz rzadko wpuszczał rywala na swoją połowę sprawiając mu w sobotnie popołudnie solidny, sparingowy łomot. W drugich 45 minutach hat-tricka ustrzelił Marcin Robak.

Wieczorem lub jutro ukażemy trochę zdjęć z dzisiejszego sparingu Lecha Poznań z Victorią Września.

Przebieg meczu:

Od początku meczu zaatakowała Victoria, ale to Lech już w 3. minucie mógł zdobyć gola. Pawłowski wrzucił piłkę w pole karne, a tam dobrze głową uderzał Gajos, którego ostatecznie powstrzymał bramkarz. W 8. minucie Jóźwiak trafił w boczną siatkę. Minutę później Trałka płasko podał do ustawionego na lewej stronie Pawłowskiego. „Szymek” po ziemi z lewej nogi huknął w kierunku bramki wyprowadzając Lecha na prowadzenie. Od tamtej pory Lech nie schodził z połowy rywala. Akcje poznaniaków były szybkie i sładne. W 17. minucie znów groźnie strzelał Pawłowski, jednak golkiper Victorii sparował jego strzał. W 25. minucie równie groźnie uderzał Kownacki, lecz został zablokowany przez obrońcę. Minutę później znów strzelał Kownacki i tym razem musiał interweniować bramkarz. W 31. minucie znowu efektownym zagraniem popisał się Trałka. Niestety ani Gajosowi ani Kownackiemu nie udało się trafić do siatki. 4 minuty później „Kownaś” już się nie pomylił. Otrzymał prostopadłą piłkę i mocną bombą pod poprzeczkę nie dał żadnych szans bramkarzowi. W 39. minucie było już 3:0. Kolejne prostopadłe zagranie Trałki do Kownackiego. Napastnik Lecha w sytuacji sam na sam czubkiem buta zdobył kolejną bramkę. Chwilę później Pawłowski trafił w słupek, natomiast bombę Gajosa fantastycznie sparował bramkarz. W 44. minucie Victorię znów uratował bramkarz, który tym razem zatrzymał strzał nogami z bliska. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Kolejorza 3:0.

W przerwie Jan Urban dokonał 6 zmian, a skład Lecha wyglądał następująco: Putnocky – Ceesay, L.Nielsen, Bednarek, Wilusz – Tetteh – Jóźwiak, Gajos, Formella, Pawłowski – Robak. Obraz gry się nie zmienił i już w 49. minucie do siatki trafił Robak, który tylko przyłożył nogę z bliska. W 53. minucie z piłką do przodu zapędził się Ceesay. Nie wiedział co z nią zrobił, oddał strzał w kierunku bramki i zdobył gola na 5:0. Lech oczywiście nie zwalniał tempa i kolejne dwie akcje przeprowadził Formella. Niestety pomocnikowi Lecha w obu zabrakło szczęścia. Poznaniacy zachowywali się jakby chcieli jak najmocniej zbić rywala przez co nie zwalniali tempa. Victoria nie miała już problemów z wyjściem na 30 metr tylko nawet na 20. W 72. minucie rajdem prawą flanką popisał się Ceesay. Dośrodkował w pole karne, gdzie stał Robak i tylko dokładając nogę podwyższył prowadzenie na 7:0. Napastnik Lecha nie poprzestał na tym wyniku. W 79. minucie zabawił się z defensywą i zdobył hat-tricka. Kolejorz atakował oczywiście do końca, aczkolwiek 10 bramki nie zdobył. Wygrał z Victorią 9:0.

Jak padły bramki?

9 min. – 1:0. Trałka płasko podał do ustawionego na lewej stronie Pawłowskiego. „Szymek” po ziemi z lewej nogi huknął w kierunku bramki wyprowadzając Lecha na prowadzenie.
35 min. – 2:0. Prostopadła piłka do Kownackiego. Ten wpadł z nią w pole karne i mocnym uderzeniem zdobył gola na 2:0.
39 min. – 3:0. Kolejne prostopadłe zagranie Trałki do Kownackiego. Napastnik Lecha w sytuacji sam na sam czubkiem buta zdobył kolejną bramkę.
49 min. – 4:0. Robak otrzymuje piłkę z lewej strony pola karnego i delikatnym przyłożeniem nogi zdobywa gola.
53 min. – 5:0. Rajd Ceesaya środkiem boiska zakończył się strzałem i kolejną bramką.
62 min. – 6:0. Mocny i plasowany strzał Jóźwiaka. Piłka wpada tuż przy prawym słupku bramkarza.
72 min. – 7:0. Indywidualny rajd Ceesaya prawą stroną, dośrodkowanie do Robaka, który niepilnowany trafia do siatki.
79 min. – 8:0. Robak stojący na 11 metrze otrzymał piłkę z lewej strony. Zabawił się z obrońcami i strzałem lewą nogą zdobył hat-tricka.
87 min. – 9:0. Strzał z lewej strony źle sparował bramkarz. Piłkę czubkiem buta do siatki wepchnął Jóźwiaka dla którego jest to drugie dzisiejsze trafienie.

MKS Victoria Września – KKS Lech Poznań 0:9 (0:3)
Bramki: 9.Pawłowski 35 i 39.Kownacki 49, 72 i 79.Robak 53.Ceesay 62 i 87.Jóźwiak
Sędzia: Tomasz Zieliński (Konin)
Widzów: ok. 1000
Skład Lecha: Burić (46.Putnocky) – Kędziora (46.Ceesay), Dudka (46.L.Nielsen), Wilusz, Gumny (46.Bednarek) – Trałka (46.Formella), Tetteh – Jóźwiak, Gajos, Pawłowski – Kownacki (46.Robak).
Trenerzy: Marcin Drajer – Jan Urban
Pogoda: +21°C, pogodnie