Piękny sen Węgier zakończony

kadarWe Francji kończy się obecnie 1/8 finału Mistrzostw Europy. W niedzielny wieczór swój udział w Euro zakończyło dwóch lechitów, którzy tegoroczną imprezę i tak mogą zapisać na plus.

Kadra Węgier przegrała w 1/8 z Belgią 0:4 (0:1) i zakończyła swój udział w Mistrzostwach Europy. Gergo Lovrencsics i Tamas Kadar rozegrali pełne 90 minut. Ten drugi dodatkowo został ukarany żółtą kartką. Dla Kadara było to drugie napomnienie w tym turnieju. Węgrzy wracają jutro do domów, natomiast Karol Linetty wciąż będzie na zgrupowaniu naszej reprezentacji. Polacy w ćwierćfinale zmierzą się z Portugalią. Mecz odbędzie się w czwartek, 30 czerwca, o godzinie 21:00 w Marsylii.

ME, Polska – Szwajcaria 1:1 k.5:4
ME, Polska – Portugalia (czwartek, 30.06, godz. 21:00).

1. JERICHO pisze:

Tamas najwyżej ocenionym zawodnikiem z pola wśród Węgrów (7.0), wyżej oceniony tylko Kirlay (7.8), Gergo 6.4, prawie jak cały blok ofensowny Węgrów za whoscored.com
    Kadar dobrze grał na lewej stronie razem z Gergo, za to prawa strona Węgrów dała się robić jak dzieci. Do tego cała masa groźnych strat. Fajną akcję zagrali Tamas z Gergo, szybki rajd i klepka, ale dośrodkowanie Lovrencsicsa to była Ekstraklasa…

• JERICHO pisze:

No i Tamas standardowo największa ilość podań w meczu – 95, celność – 86%.

2. inoroz pisze:

Nie ten Kadar, nie ten Gergo jak się oglądało ten mecz. Widać, że Gergo zmęczony Lechem.

Gergo – fakt, w tym sezonie u nas nie zagrał chyba ani razu na takim poziomie, ale Tamas? Po przesunięciu na lewą obroną chwycił wiatr w żagle i trzymał poziom, dobry poziom.

• KotorFan pisze:

Gergo nie ten, ale Kadar ten sam.

• Byly pisze:

Z wadami i zaletami – ci sami.

3. Greg pisze:

Belgowie piłkarsko byli lepsi i zasłużenie wygrali. Z drugiej strony szkoda Węgrów, gdyż całokształtem postawy na EURO nie zasłużyli na tak wysoką porażkę. Ale… taka jest piłka. Co do postawy Gergo i Tamasa to występem na turnieju otworzyli sobie drzwi do nowych klubów.

4. Ajs pisze:

Zjebali wejście w mecz, pierwszej połowie gdzie była obrona? i pomoc, belgia atakuje a oni bronią w 5ciu bo nie wracają, rozkojarzenie totalne, gdy by nie to to by było 0:0 i mecz potoczył by się inaczej, druga lepsza, aktywny gery cały mecz, i tak brawa madziarzy 1 miejsce w grupie i 1/8 tego nikt wam nie zabierze, powodzenia, może się spotkamy za dwa lata

5. MaPA pisze:

Kibice Newcastle chcą Kadara.Cytuję za Głosem.Ciekawe czy właściciele klubu zechcą go kupić.

6. slavo1 pisze:

Przy takiej grze Tamasa, może być spokojny o dalszą pracę na LO. Odwrotnie co do Lecha – wkrótce straci bardzo dobrego lewego obrońcę.

7. roro pisze:

@MaPA
    Kibice Lecha chcą Lewandowskiego. Ciekawe, czy Bayern sie zgodzi?

8. Przemo86 pisze:

Szkoda, że Kadar ma odejść, wielka szkoda… Choć słuchając wywiad z nim może będzie inaczej. Z drugiej strony patrząc na nasz zarząd kasa najważniejsza więc raczej się z nim rozstaniemy :-/

9. Glos pisze:

Szkoda mi Wegrow bo zagrali odwaznie i postawili wszystko na jedna karte. Zagrali dosc ofensywnie ale sila ofensywna jest u nich za slaba. Widac bylo ze Nikolic nie cieszy sie zbyt duzym zaufaniem trenera, a jak wszedl to nie bylo go widac. Gdyby nie 2:0 to koncow ka mogla byc calkiem inna bo Belgowie z minuty na minute byli coraz bardziej nerwowi. To jednak druzyna pelna indywidualnosci i to na swiatowym poziomie. W pore sie przebudzili i na chwile obecna moga pokonac kazdego.

10. Bart pisze:

Gratulacje dla Węgrów bo i tak dużo osiągnęli, przecież zagrali w 1/8, wygrali swoją grupę i niewiele brakło żeby pokali Portugalię. Ale i tak ich szkoda, na porażkę 0:4 z Belgią nie zasłużyli. Kadar na całym turnieju grał praktycznie po profesorsku, moim zdaniem szanse na to że zostanie u nas na kolejny sezon są niewielkie. A Gergo – wszystko wskazuje że w Lechu był już wypalony.