Powtórzyć wynik 24 lipca. Lech – Zagłębie 3:0

grodziskW sparingowym meczu rozegranym dziś o godzinie 11:30 w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze Lecha Poznań po dobrej grze pokonali w upale Zagłębie Lubin 3:0 (2:0). Tym samym próba generalna Kolejorza przed nowym sezonem 2016/2017 wypadła na piątkę.

Przebieg meczu:

Od początku spotkania obie drużyny starały się zaatakować i przejąć kontrolę. W pierwszych 5 minutach nikt nie oddał jednak strzału. W 7. minucie groźną akcję wyprowadziło Zagłębie. Piłka trafiła do Siemeszki, który oddał strzał, ale jego uderzenie świetnie wyłapał Putnocky. Po chwili kontrę złym dośrodkowaniem popsuł Makuszewski. W 11. minucie Lech objął prowadzenie. Prostopadłe podanie trafiło do Nielsena, który płaskim strzałem z lewej nogi po długim rogu zdobył bramkę. W 17. minucie świetnie obrońców wymanewrował Nielsen. Oddał strzał, który z wielkim trudem obronił Forenc. Po chwili mocną bombę nad bramką posłał Makuszewski. W 20. minucie groźnie po rzucie rożnym główkował Wilusz. 4 minuty później znów próbował Nielsen, aczkolwiek tym razem niecelnie. Chwilę potem Kolejorz jeszcze mocniej przycisnął Zagłębie. Całą akcję niestety mocnym i niecelnym strzałem zakończył Majewski. W 35. minucie Lech znów potwierdził swoją dominację. Pawłowski zewnętrzną częścią stopy zagrał piłkę z lewej strony na środek do Gajosa. Ten wyprzedził obrońcę i zdobył gola. Po chwili znów szarżował Makuszewski, ale został zatrzymany przez obrońców. W 41. minucie na strzał z daleka zdecydował się Gajos i nieznacznie chybił posyłając futbolówkę obok słupka. W 45. minucie jeszcze zaskoczyć Forenca chciał Makuszewski, lecz oddał niecelny strzał. Do przerwy poznaniacy prowadzili więc 2:0.

W przerwie Jan Urban dokonał aż 6 zmian, ale obraz gry się nie zmienił. W 54. minucie kontry Zagłębia na prawej stronie nie zatrzymał Ceesay. Piłka trafiła na środek skąd mocny i celny strzał oddał zawodnik Zagłębia, który świetnie został powstrzymany przez Putnockiego. Od tamtej pory przez kilkanaście kolejnych minut gra Lecha toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny nie umiały stworzyć sobie żadnej dobrej okazji. W 70. minucie celnie, choć trochę za słabo na bramkę Zagłębia uderzył Majewski. W 80. minucie gry było już 3:0 po kolejnej efektownej akcji. Robak odegrał piłkę na 15 metrze do Jóźwiaka, a ten płaskim strzałem przy słupku strzelił bramkę. Chwilę potem Kolejorz miał kolejne sytuacje, a bliscy bramki byli m.in. Majewski i Kownacki. W 88. minucie Żmijewski na raty próbował pokonać Putnockiego, który dziś był świetny i znów nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie Kolejorz w ostatnim sparingu wygrał z pucharowiczem 3:0. Już 7 lipca rozpocznie sezonem bojem o SPP z Legią Warszawa, a z Zagłębiem Lubin ponownie spotka się 24 lipca na Bułgarskiej w starciu ligowym.

Jak padły bramki?

11 min. – 1:0. Prostopadłe podanie trafiło do Nielsena, który płaskim strzałem z lewej nogi po długim rogu zdobył bramkę.
35 min. – 2:0. Pawłowski zewnętrzną częścią stopy zagrał piłkę z lewej strony na środek do Gajosa. Ten wyprzedził obrońcę i zdobył gola.
80 min. – 3:0. Kolejna efektowna akcja Lecha. Robak odegrał do Jóźwiaka, który płaskim strzałem przy słupku strzelił bramkę.

KKS Lech Poznań – Zagłębie Lubin 3:0 (2:0)
Bramki: 11.Nielsen 35.Gajos 80.Jóźwiak
Widzów: ok. 30
Skład Lecha: Putnocky – Kędziora (46.Ceesay), L.Nielsen, Wilusz, Gumny (46.Dudka) – Tetteh (46.Bednarek), Majewski – Makuszewski (46.Kownacki), Gajos, Pawłowski (46.Jóźwiak) – Nielsen (46.Robak).
Rezerwowi Lecha: Burić, Ceesay, Bednarek, Dudka, Jóźwiak, Kownacki, Robak.
Trenerzy: Jan Urban – Piotr Stokowiec
Pogoda: +29°C, pochmurno, duszno