Typowa maniana Urbana

lechslaskW meczu 1. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań zaledwie zremisował na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:0. W pierwszej połowie Kolejorz grał nieźle, ale był nieskuteczny. Po przerwie zagrał dużo słabiej i na inaugurację nowych rozgrywek stracił 2 punkty.

1 min. – Już pierwsza akcja Lecha. Nielsen do Robaka, ten uderza głową i z paru metrów trafia prosto w Pawełka.
5 min. – Lech próbuje grać szybko i po ziemi. Mokra murawa sprzyja ku temu.
10 min. – Pawełek wypuścił piłkę po strzale Kędziory. Niestety Nielsen z paru metrów nie trafił.
15 min. – Niezły kwadrans w wykonaniu Lecha. Niestety brakuje skuteczności.

18 min. – Pierwszy strzał Śląska. Niecelnie z daleka uderzał Goncalves.
20 min. – Znów celna główka Robaka. Tym razem po wrzutce z rożnego.
24 min. – Niecelny strzał z Wilusza. Chyba niepotrzebny. Można było rozegrać piłkę.
29 min. – Dość mocna przewaga Lecha. Niestety akcji a przede wszystkim strzałów w ostatnich minutach nie ma zbyt wiele.

35 min. – Od paru minut gra jest bardziej wyrównana. Lech nie umie przejąć kontroli w środku pola.
37 min. – CO ZA PECH! Tetteh do Nielsena, a ten z ostrego kąta trafia w słupek. Tu powinien być gol!
38 min. – A teraz Robak! Główkował tuż obok słupka.
41 min. – Fatalna strata Formelli. Kontra Śląska, która została zakończona złym strzałem.
44 min. – Fantastyczna interwencja Buricia po strzale Madeja!
45 min. – Do przerwy 0:0. Wielka szkoda zmarnowanych szans przez lechitów.

49 min. – Prosta strata w środku pola. Śląsk wyszedł 3 na 3, jednak strzał Morioki z 25 metrów był niecelny.
52 min. – Tym źle strzelał Grajciar. W drugiej połowie na razie inicjatywę ma Śląsk.
53 min. – Świetne wejście Gumnego w pole karnego rywala. Wywalczył róg.
58 min. – Gra ponownie się wyrównała.

65 min. – Lech gra bardzo wolno. Niewiele się dzieje.
67 min. – Fatalny strzał Kędziory podsumowujący drugą połowę.
70 min. – Nic się nie dzieje. Na zmiany też się nie zanosi.
73 min. – Urban stoi przy linii i nie robi zmian.
73 min. – Niebezpieczna sytuacja Śląska. Na szczęście Morioka nie oddał strzału.

80 min. – Kompletny piach na boisku. Lech gra wolno i starą taktyką Bakero.
81 min. – Fatalny strzał Gajosa z daleka.
85 min. – Robak do Kownackiego. Ten strzelił, ale w sam środek. Szkoda.
90 min. – Co to było?! Kownacki zamiast strzelać podawał.
90+2 min. – A teraz ratuje nas Burić!
90+3 min. – Koniec. Cienko.

WKS Śląsk Wrocław – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Alvarinho

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 12400

WKS Śląsk: Pawełek – Zieliński, Celeban, Dvali, Augusto – Kokoszka, Goncalves (73.Stjepanović) – Alvarinho (89.Dankowski), Grajciar (77.Idzik), Madej – Morioka.

Rezerwowi: Kamenar, Dankowski, Pawelec, Stjepanović, Idzik, Gosztonoyi, Biliński.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Wilusz, Gumny – Formella (89.Jóźwiak), Trałka, Tetteh, Gajos (84.Kownacki) – Robak – Nielsen (76.Majuewski).

Rezerwowi: Mleczko, Dudka, Bednarek, L.Nielsen, Jóźwiak, Majewski, Kownacki.