W hiszpańskim stylu Urbana

lechzaglebieW meczu 2. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań ośmieszył się przegrywając na Bułgarskiej z Zagłębiem Lubin 0:2 (0:1). Kolejorz od początku przeważał, jednak nie miał pomysłu jak sforsować obronę rywala. „Miedziowi” załatwili nas dwoma celnymi strzałami zdobywając Inea Stadion po blisko 6 latach.

16:30 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w nowym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś wygranej.

16:34 – Poniżej skład Lecha. Majewski na skrzydle, znówn na dwóch napastników.

16:35 – Zagłębie odbyło już spacer po murawie. W kadrze jest Filip Starzyński.

16:36 – Lechici dotarli już na stadion. Na trybunach są pierwsi kibice.

16:43 – Ciekawie układają się wyniki w tej kolejce. W razie wygranej Lech wskoczy na 4. miejsce. Przynajmniej na ten moment.

16:51 – Lech nie przegrał z Zagłębiem u siebie od 6 lat. Ostatnie dwa mecze na Bułgarskiej w tym jeden ligowy wygrał bez straty gola. Dziś 2:0 jak w grudniu bierzemy w ciemno.

16:59 – Poniżej skład gości. Jest trochę zmian.

17:03 – Na murawie są już elementy potrzebne do rozgrywki obu ekip. Czekamy na piłkarzy.

17:03 – Na trybunach na razie garstka kibiców. Tradycyjnie najwięcej w Kotle.

17:15 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce. Głośne „Kolejorz” z Kotła.

17:16 – Bramkarze gości również już się rozgrzewają.

17:19 – Pierwszy achtung w tym sezonie pod stadionem odpalony:)

17:22 – Kibiców z entuzjazmem po raz pierwszy w tym sezonie powitał spiker.

17:23 – Zagłębie już w komplecie na rozgrzewce. Pojedyncze brawa z III trybuny.

17:24 – Lech w komplecie na rozgrzewce.

17:33 – Rozgrzewka jest zagłuszona przez jakieś wywiady puszczane na telebimach. Oczywiście nic ciekawego nie wnoszą.

17:34 – W Kotle trwa wywieszanie fan. Dziś na trzech poziomach.

17:43 – Z frekwencją nie będzie aż aż tak źle. Stadion coraz szybciej się zapełnia.

17:51 – Rozgrzewka już zakończona. Spiker czyta składy.

17:55 – Zagłębie oficjalnie ma zakaz. Mimo to, kibice z Lubina są na meczu. Zajęli miejsca na I trybunie bliżej sektora gości.

17:59 – Piłkarze już na murawie, hymn odśpiewany! Zaczynamy!

3 min. – Wyrównany początek. Lech nastawił się na odbiór piłki na połowie rywala.
5 min. – Od początku meczu widać bardzo ofensywnie usposobionego Lecha.
6 min. – Zbyt lekki i niecelny strzał Gumnego.
10 min. – Lech pomału zyskuje coraz większą przewagę.
14 min. – Pierwszy, niecelny strzał gości.

16 min. – Robak do Nielsena. Duńczyk nie trafił, choć i tak był na spalonym.
20 min. – Lechici popełniają zbyt prostych błędów mając piłkę przy nodze.
20 min. – Niecelna główka Robaka po wrzutce Nickiego.
24 min. – Niecelne uderzenie Rakowskiego z daleka. Było groźnie.
24 min. – Faul na Trałce w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej.
29 min. – Zagłębie zaczęło grać trochę odważniej.

31 min. – Niecelny strzał Gumnego. Nie klei się gra od kilku minut Lechowi.
34 min. – 0:1. Wrzutka Cotry w pole karne, Gumny nie powstrzymał Papadopulo, który z bliska głową trafił do siatki.
39 min. – Dobra wrzutka Kędziory. Niestety po niej jeden z lechitów faulował w polu karnym.
43 min. – Nicki Bille na razie się ośmiesza. Zero ładu i składu.
45 min. – Do przerwy 0:1. Kompromitacja.

46 min. – Fatalny klks Nielsena.
54 min. – Zablokowane uderzenie Nielsena z bliska.
55 min. – Polacek z problemami broni uderzenie Majewskiego z wolnego.

62 min. – Robak psuje kontrę fatalnym podaniem.
63 min. – Fantastyczne uderzenie Starzyńskiego z wolnego. 0:2.
66 min. – Dobra interwencja Polacka po uderzeniu z bliska. Za chwilę obrońca rywala wybił piłkę z linii bramkowej.
70 min. – Statystycznie Lech nie ma żadnych szans na remis. Spotkanie tak naprawdę już się zakończyło, choć poznaniacy próbują jeszcze czasem biegać.
75 min. – Fatalny strzał. Nie ma co nawet więcej komentować.

81 min. – Kolejne już w tym meczu zablokowane uderzenie. Chwilę wcześniej nieudane dryblował Formella.
84 min. – Tym razem bez powtórki. Niecelny strzał Starzyńskiego obok słupka z rzutu wolnego.
85 min. – Burić świetnym wyjściem zatrzymuje kontrę Zagłębia.
90 min. – Na szczęście zaraz koniec.
90+3 min. – Koniec. To byłoby na tyle. Udanego tygodnia.

KKS Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Bramki: 34.Papadopulos 63.Starzyński

Żółte kartki: Rakowski, Papadopulos, Janus

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 16354

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri (42.L.Nielsen), Wilusz, Gumny – Formella, Trałka, Tetteh, Majewski (74.Gajos) – Nielsen (64.Makuszewski), Robak.

Rezerwowi: Putnocky, Bednarek, L.Nielsen, Dudka, Jóźwiak, Makuszewski, Gajos.

KGHM Zagłębie: Polacek – Todorovski, Dąbrowski, Jach, Cotra – Tosik, Rakowski – Janus, Vlasko (58.Starzyński), Janoszka (73.Janoszka) – Papadopulos (54.K.Piątek).

Rezerwowi: Forenc, Dziwniel, Madera, Jagiełło, Starzyński, Woźniak, K.Piątek.