Wypożyczeni ze zmiennym szczęściem

serafinWykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania rundy jesiennej będziemy przyglądali się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa łącznie sześciu piłkarzy mających ważne kontrakty.

Muhamed Keita (Stromsgodset)

Na 20 meczów ligi norweskiej Muhamed Keita wystąpił w 13. Do tego dorobku dołożył 2 mecze w Lidze Europy i krajowym pucharze. Łącznie ma na swoim koncie 6 goli, 2 asysty i 2 żółte kartki w 2016 roku. Keita gra w Stromsgodset regularnie, lecz to nie przekłada się na wyniki. Jego zespół w 4 ostatnich spotkaniach ligowych zdobył raptem 2 punkty.

Minuty: 1076
Mecze: 17
Gole: 6
Asysty: 2
Kartki: 2

Szymon Drewniak (Górnik Łęczna)

W tygodniu Górnik awansował do 1/8 Pucharu Polski. Szymon Drewniak przeciwko Miedzi nie grał. W Ekstraklasie ma na razie komplet minut w 5 meczach, 1 żółtą kartkę obejrzaną w starciu z Termaliką i asystę z Legią. 23-latek zaliczył asystę wrzucając piłkę z rzutu rożnego prosto na głowę byłego lechity, Vojo Ubiparipa.

Minuty: 450
Mecze: 5
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1

Jakub Serafin (Bytovia Bytów)

Jakub Serafin wystąpił na razie w trzech meczach I-ligi w tym dwóch przez pełne 90 minut. Na inaugurację sezonu zdobył gola dla Bytovii, która po 3. kolejkach ma 3 punktów. Klub z Bytowa w tygodniu wyeliminował Zagłębie Lubin z rozgrywek Pucharu Polski. 20-latek wypożyczony z Kolejorza nie grał.

Minuty: 263
Mecze: 3
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Mateusz Lis (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Mateusz Lis jest w Bielsku tylko rezerwowym i tak naprawdę nie wiadomo po co poszedł do Podbeskidzie. Zagrał co jedynie 90 minut w spotkaniu Pucharu Polski z Lechem w którym puścił trzy gole.

Minuty: 90
Mecze: 1
Czyste konta: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Piotr Kurbiel (Pogoń Siedlce)

Pogoń Siedlce fatalnie rozpoczęła ten sezon. Szybko odpadła z Pucharu Polski, a w lidze przegrała wszystkie trzy mecze do zera. Piotr Kurbiel w każdym z nich wchodził z ławki i nic ciekawego nie pokazał.

Minuty: 23
Mecze: 4
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Krystian Sanocki (MKS Kluczbork)

Krystian Sanocki pomału przebija się do składu I-ligowca. W 2. kolejce I-ligi nie pojawił się na boisku, ale w miniony weekend przebywał na murawie do 79. minuty. Jego MKS Kluczbork zremisował na wyjeździe 1:1 tracąc gola w 90. minucie i na razie jest dziesiąty.