Zawsze dużo bramek

lechtermalicaW piątek o 20:30 zespół Lecha Poznań po raz drugi w swojej historii zawita do Niecieczy i po raz pierwszy na nowy stadion. Do tej pory Kolejorz spotkał się z Termaliką trzy razy. Dwukrotnie w sierpniu w ponad 30 stopniowym upale.

Do tej pory Lech Poznań zagrał z Termaliką Nieciecza trzy razy. Dwa razy wygrał odpowiednio 4:0 w Pucharze Polski, 5:2 w lidze i raz przegrał wynikiem 1:3 także w lidze. Tym samym w meczach z tym zespołem zawsze padało dużo bramek, a bilans Kolejorza z klubem z południowego-wschodu wynosi 2-0-1, gole: 10:5.

Pierwszy raz obie drużyny zagrały ze sobą 18 sierpnia 2013 roku. Lecha prowadził wtedy Mariusz Rumak. Spotkanie 1/16 Pucharu Polski na starym stadionie w Niecieczy toczyło się w 32 stopniowym upale. Lech od początku meczu grał słabo. Tylko szczęście i spora nieskuteczność rywala sprawiła, że nie przegrywał do przerwy. Po zmianie stron obraz gry długo się nie zmieniał. W 63 i 65. minucie poznaniacy pokazali większe doświadczenie. Zdobyli dwie bramki po których Termalika się posypała. Potem na boisku istniał już tylko Lech, który ostatecznie wygrał 4:0, zatem awansował do 1/8 pucharu krajowego.

Kolejny mecz z Termaliką odbył się 30 sierpnia 2015 roku. Lech z 4 punktami po 6. kolejkach był blisko dna, lecz szczęśliwy, bo trzy dni przed tym spotkaniem awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Drugi wyjazdowy mecz z Termaliką został rozegrany w Mielcu w 35 stopniowym upale. Poznaniacy słaniali się wówczas na boisku. Termalika była bardziej agresywna, zdeterminowana i do przerwy prowadziła 2:0 łatwo rozmontowując defensywę Kolejorza. Po zmianie stron lechici więcej atakowali, strzelili nawet kontaktową bramkę autorstwa Dariusza Formelli, jednak w końcówce zostali skontrowani przegrywając ostatecznie 1:3.

Ostatni pojedynek Lech – Termalika został rozegrany w lutym na inaugurację rundy wiosennej. Kolejorz sprał w nim niecieczan na Bułgarskiej aż 5:2. Strzelanie już w 11. minucie rozpoczął Szymon Pawłowski. W 43. minucie gola w debiucie zdobył Nicki Bille Nielsen, ale goście jeszcze przed przerwą strzelili kontraktową bramkę, by krótko po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównać. Na szczęście w 58. minucie ponownie do siatki trafił Szymon Pawłowski, zatem gra uspokoiła się. W 88. minucie na placu pojawił się Dawid Kownacki, który w 90 i 93. minucie strzelił łącznie dwa gole. Dzięki temu Kolejorz zwyciężył 5:2.

1/16 Pucharu Polski 2013/2014 – 18.08.2013
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – KKS Lech Poznań 0:4 (0:0)
Bramki: 63.Teodorczyk 65.Ślusarski 78.Pawłowski 90+2.Drewniak
Żółte kartki: Pleva, Skołorzyński – Henriquez
Czerwona kartka: 86 min. – Pleva (za drugą żółtą)
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 2244 (ok. 400 kibiców Lecha)
Termalica: Kasprzik – Skołorzyński, Pleva, Pielorz, Jarecki – Pawlusiński, Horvath, Sołdecki (76.Piekarski), Piotrowski – Rybski (79.Ceglarz) – Drozdowicz (70.Foszmańczyk).
KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka – Lovrencsics (61.Ślusarski), Pawłowski, Hamalainen (82.Drewniak), Ubiparip (82.Formella) – Teodorczyk.

7. kolejka Ekstraklasy 2015/2016 – 30.08.2015
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – KKS Lech Poznań 3:1 (2:0)
Bramki: 16.W.Kędziora 25.Pleva 88.Babiarz – 68.Formella
Żółte kartki: Pleva, Sołdecki, Smuczyński – Trałka, Douglas, Formella
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: 4950 (komplet)
Termalica: Nowak – Fryc, Stano, Sołdecki, Jarecki – Pleva, Babiarz – Biskup (75.Drozdowicz), Foszmańczyk (69.Licka), Plizga (80.Smuczyński) – W.Kędziora.
KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kadar (60.Kamiński), Douglas – Trałka, Dudka (46.Thomalla) – Lovrencsics (46.Formella), Linetty, Pawłowski – Hamalainen.

22. kolejka Ekstraklasy 2015/2016 – 14.02.2016
KKS Lech Poznań – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5:2 (2:1)
Bramki: 11 i 58.Pawłowski 43.Nielsen 90 i 90+3.Kownacki – 45 i 49.W.Kędziora
Żółte kartki: Trałka, Linetty
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 17148
KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Volkov – Tetteh (77.Gajos), Trałka – Lovrencsics (66.Jevtić), Linetty, Pawłowski – Nielsen (88.Kownacki).
Termalica: Pilarz – Ziajka, Stano, Putivcev, Jarecki – Kupczak (86.Kowal), Babiarz – Plizga, Foszmańczyk (46.Misak), Biskup (79.Juhar) – W.Kędziora.

1. 07 pisze:

”Można przegrać mecz, ale zrobić to po raz drugi to już frajerstwo.”- Andrzej Kadziński – były prezes KKS Lech. Jedno zdanie wystarczy za komentarz. Dziękuję.