Ośmiu zawodników wyjedzie na kadrę

polskaDzień po niedzielnym meczu Lecha Poznań z Piastem Gliwice (start o 15:30) rozpocznie się pierwsza z trzech jesiennych przerw na spotkania reprezentacji narodowych. Ośmiu zawodników w najbliższym czasie będzie trenowało poza klubem.

W najbliższych dniach eliminacje Mistrzostw Świata rozpoczną Paulus Arajuuri, Tamas Kadar i Jasmin Burić. Finów z Arajuurim czekają nawet dwa spotkania. Już w środę, 31 sierpnia kadrę Suomi czeka towarzyski mecz z Niemcami. Po dwa towarzyskie spotkania odpowiednio w kadrze U-19 i U-20 rozegrają Robert Gumny oraz Jan Bednarek.

Aż trzech lechitów w przyszły poniedziałek może wystąpić w towarzyskiej potyczce reprezentacji U-21 z Węgrami. Dariusz Formella, Dawid Kownacki i Tomasz Kędziora będący kapitanem kadry młodzieżowej zaczną we wrześniu przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w drugiej połowie czerwca przyszłego roku odbędą się w Polsce.

Dodajmy, że dziewiątym lechitą, który miał jechać na kadrę był Kamil Jóźwiak, jednak 18-latka z udziału w zgrupowania kadry U-19 wykluczyła kontuzja łokcia. Lech Poznań po wrześniowej przerwie na reprezentację wróci do ligowych zmagań w niedzielę, 11 września, o godzinie 15:30. Wówczas przeciwnikiem Kolejorza na Bułgarskiej będzie Pogoń Szczecin.