Zmiana była niezbędna

rutkowskiLech Poznań nie tracił czasu i zaraz na początku wrześniowej przerwy na kadrę dokonał niezbędnej zmiany jaką jest zwolnienie Jana Urbana i zatrudnienie doświadczonego, asertywnego szkoleniowca zza granicy, którym został Nenad Bjelica.


Ostatni bilans Lecha Poznań wynoszący 3-1-0 nikogo nie przekonał. Nie przekonał również zarządu Kolejorza, który jest niezadowolony z obecnej sytuacji w LOTTO Ekstraklasie tak samo jak kibice. – „Nadal jesteśmy na 12. miejscu i tylko 2 razy wygraliśmy. To nas nie satysfakcjonowało i stąd ta zmiana. Zdawaliśmy sobie sprawę, że zeszły sezon był słaby i wiedzieliśmy, że trzeba wybrać odpowiedniego kandydata, który będzie pasował do naszego klubu.” – powiedział wiceprezes klubu, Piotr Rutkowski. – „Zasoby naszej cierpliwości wyczerpały się. Latem chcieliśmy dać szansę Janowi Urbanowi, by od razu zaatakował ligę pokazując o co w niej gramy. Nie wyszło, więc podjęliśmy decyzję o jego zwolnieniu. W maju oceniliśmy, że Urban zasługuje na kolejną szansę, dlatego wtedy nie doszło jeszcze do zmiany.” – dodał Rutkowski, którego Jan Urban ostatecznie zawiódł.

Lech Poznań zaczął tak naprawdę szukać nowego trenera już po 2. kolejce, kiedy przegrał z Zagłębiem Lubin, a po 3. kolejce i porażce z Jagiellonią Białystok działania tylko mocniej przyspieszyły. Kolejny mecz z Koroną Kielce praktycznie przyklepał już nieuchronną decyzję. – „Nie może być tak, że Lech Poznań jedzie do Kielc i przegrywa 1:4. Potem jedzie do Niecieczy, remisuje i w sumie nie wiadomo, czy można się cieszyć z tego wyniku czy traktować jak porażkę. Jadąc do takich miast musimy wygrywać mając w składzie takich zawodników. Każdy z nich przecież umie grać w piłkę i każdego z piłkarzy stać na grę na najwyższym poziomie w Polsce.” – stwierdził Piotr Rutkowski.

Lech Poznań ostatecznie zmienił trenera podczas wrześniowej przerwy na kadrę na szczęście i nie czekał z niczym do grudnia, lecz nowego napastnika już nie kupił. Kibice są z tego powodu rozczarowani, choć wiceprezes widzi to wszystko zupełnie inaczej. – „Nie może być tak, że dany napastnik nie strzela u nas goli, potem idzie gdzie indziej i zdobywa już bramki. Napastnicy, którzy tutaj są muszą zacząć trafiać. W innych klubach też wiecznie ktoś narzeka na napastnika. Np. mówi o tym Mariusz Rumak, któremu i tak nie przeszkadzało wygrać ostatnio 5:1. Trzeba wydobyć potencjał z tych napastników, których mamy. Nie jest sztuką wydać 500 czy 600 tys. euro na nowego.” – przyznał Rutkowski.

Zmiana szkoleniowca na Nenada Bjelicę nie jest tylko zwykłym ruchem. Przede wszystkim Chorwat to przeciwieństwo Jana Urbana. Jest stanowczy, ceni ciężkie treningi, dyscyplinę w szatni i poza nią, a także potrafi ustawić zawodników do pionu. To on rządzi w szatni a nie piłkarze. Tymczasem Jan Urban sporo się uśmiechał, wprowadzał luzacką atmosferę w szatni i na treningach, a zawodnicy praktycznie robili sobie co chcieli. Wiecznie mieli wolne i nie traktowali serio swoich obowiązków. Teraz każdy z nich musi być przygotowany na naprawdę ciężką pracę na treningach i musi dawać z siebie wszystko, by zostać w Kolejorzu.

Lech Poznań musi również zwyciężać i dlatego zarząd zmienił trenera na o wiele bardziej charakternego, ambitnego oraz walecznego. – „My musimy zdobywać tytuły. Tu co roku jest parcie na najlepszy wynik, a presja jest ogromna. W Lechu zawsze gra się o najwyższe cele. Jeśli nie będziemy realizować celów, to będziemy zmieniać trenerów. To nie Lech pierwszy wymyślił coś takiego jak zmiana trenera i to w trakcie sezonu.” – odparł Rutkowski, który tym razem chciał zatrudnić tylko i wyłącznie obcokrajowca. – „Mamy trenera zza granicy, ponieważ z każdym najlepszym polskim trenerem już współpracowaliśmy. Naszym priorytetem był trener, który szybko nauczy się polskiego, ponieważ komunikacja jest bardzo ważna.” – zaznaczył.

Nenad Bjelica to już trzeci trener w przeciągu ostatniego roku. Dwanaście miesięcy temu Lecha Poznań szkolił jeszcze Maciej Skorża, którego podczas październikowej przerwy na kadrę zastąpił Jan Urban. 44 mecze z Urbanem na ławce przeleciały szybko, jednak Kolejorz nie zrobił w nich żadnego postępu. Nie był to trener na lata. Nenad Bjelica ma być szkoleniowcem co najmniej do połowy 2018 roku, ale czy popracuje dłużej niż inny trener mającym być szkoleniowcem „na lata” dopiero się okaże. – „Myśleliśmy, że Maciej Skorża będzie trenerem na 4-5 lat, a stało się inaczej. Sport to zweryfikował i musieliśmy dokonać zmian. Piłka nożna przynosi wiele niespodzianek.” – powiedział na koniec wiceprezes „niebiesko-białych”, Piotr Rutkowski.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 94

 1. torreador napisał(a):

  Cała sytuacja z nowym trenerem wygląda dość dziwnie, albo może tradycyjnie po wroniecku. Bo z jednej strony słyszymy że o Chorwacie myśleli już wcześniej, z drugiej strony Urban co miał pokazać, pokazał już wiosną czyli tradycyjnie złe przygotowanie do rundy, brak stylu, brak wyniku. Co więcej, Chorwat był wiosną wolny. Dlaczego więc zmienili trenera w sierpniu, a nie w maju…? Oczywiście pytania są retoryczne, wszyscy znają odpowiedź. Niemniej życzę nowemu trenerowi i nam wszystkim wszystkiego co najlepsze!

 2. El Companero napisał(a):

  zmiana była niezbędna – oczywiście: Frekwencja za Urbana spadła o połowę , sprzedaż karnetów o kilka tysięcy a zyski o parę baniek. I jak tu chodzić z pustymi kieszeniami po mieście Panie prezesie? Rutek zapowiedział zmiany trenerów w przypadku słabej gry- to dobrze, ale tu trzeba rowniez sciagac do klubu lepszych zawodnikow. Wspolczuję nowemu trenerowi, gdy zobaczy co pokazuje super tercet napadziorow :Bille-Kownacki-Robak.

 3. Pulek napisał(a):

  No to zobaczymy żeby piłkarze nie zwolnili tego trenera ha ha

 4. jaLech napisał(a):

  No nasze „gwiazdy” czas laby się skończył. Zaczyna się nowa przygoda z footballem.
  Widać po sposobie bycia,że facet jest wymagający i potrafi pieprznąć w stół.Postawi kogo trzeba do pionu i nie będzie się pierdzielić.Zresztą wypowiedź jego „Chcę, żeby drużyna była zadowolona z wykonywanej przez siebie pracy na boisku. Ważne jest też to, żeby piłkarze dawali z siebie wszystko na boisku. Kto będzie tak się zachowywał to będzie grał. Dla pozostałych w tym klubie nie będzie miejsca”.
  I gitara ! Tak trzymać.

 5. tadbar napisał(a):

  Oglądałem konferencje prasową. Piotr Rutkowski to tragedia w samym wysławianiu i odpowiedziach. On nie widzi żadnej swojej winy za ten bałagan w klubie. To nie tylko Urban, to całe sztaby szkoleniowe młaodzieży. Do dnia dzisiejszego dnia jakoś nie pokazano kibicom tego tak bardzo nagłaśnianego audytu wewnętrznego. Problemem jest to p. Rutkowski ,że oszukujesz Pan kibiców. Co innego przed zakupem karnetów a co innego rzczywistość. A tak nawiasem Nenad Bjelica od listopada ub. nie znalazł nigdzie zatrudnienia. Czy to przypadek ? Teraz po ściąganiu darmowego szrotu, ściąga się trenera za friko ?

  • prezol napisał(a):

   Chłopaszku musisz trochę poznać zasady działające w futbolu,a potem zabierać głos.To że nie pracował od pół roku może świadczyć o tym że miał wysoki kontrakt w ostatnim klubie,a dopóki nie podejmie nowej pracy musi mu płacić stary klub.Może więc to świadczyć na jego korzyść,że nie poszedł nigdzie pracować za frytki tylko czekał na naprawdę ciekawą ofertę.

 6. damgor84 napisał(a):

  Nasza cierpliwość też się wyczerpała. I proszę Redakcje o zmianę zdjęcia tytułowego jesli jest taka możliwość. Nie da się patrzeć na ten uśmiechnięty profil!

 7. Bronks napisał(a):

  „W maju oceniliśmy, że Urban zasługuje na kolejną szansę…,” – panie prezesie a co wskazywało, że należy dać szansę, bo na pewno nie wyniki, przygotowanie do sezonu, styl gry, rozwój zawodników a już na pewno nie uwielbienie przez kibiców tego wesołka?

 8. Tadeo napisał(a):

  Oby ten optymizm Rutkowskiego jr.się potwierdził . Już niebawem przekonamy się co potrafią nasi napastnicy , naraźie tylko dwóch bo Nicki ma kontuzje.

 9. Pawelinho napisał(a):

  Jak widzę facjatę młodego panicza to zbiera mi się tak samo, a nawet bardziej na wymioty jak wtedy kiedy na newsowych fotkach wisiała gęba wesołego janka. Dziwne jest to, że od kiedy Piotruś rządzi Lechem ten klub kompromituje się na każdym kroku i pod każdym względem coraz bardziej.

 10. Bejmy napisał(a):

  Ile Lech ma zysków?

 11. arturo napisał(a):

  1. Pałka ma czas do jutra by stąd spieprzać. 2.jak widzę juniora mam odruchy wymiotne.

 12. Jack napisał(a):

  ” Nikt się nie będzie śmiał już z Lecha” To słowa nowego trenera oby się sprawdziły:)

 13. Soku napisał(a):

  Chciałbym aby pan Jr wyjaśnił drobiazgowo, co takiego go urzekło w Urbanie, że zamiast pozwolić wygasnąć jego kontraktowi z końcem sezonu (i niezakwalifikowaniu się do pucharów, co było celem podstawowym), przedłużono umowę?

  Ten człowiek powinien mieć profilaktycznie założony knebel, bo cokolwiek nie powie, to się tylko kompromituje.

  • Mohito napisał(a):

   co prawda Jr nie jestem, ale na początku miał Urban serię zwycięstw (+), wiosnę już pięknie zjebał (-) więc wyszło na zero. W tym sezonie to okazało się, że prawdziwy Janek to ten wiosenny a nie jesienny więc pogonili go.

 14. undertheskin napisał(a):

  Brednie, frazesy, obietnice których się później nie realizuje, kłamstwa i jeszcze to zdjęcie! Nie wiem jak wy, Szanowna Redakcjo, ale ja nie lubię patrzeć na uśmiechniętą gębę ściemniacza.

 15. Ekstralijczyk napisał(a):

  Panie Rutkowski , Jan Urban nie zasługiwał na drugą szansę.

  Dlaczego.?

  Został postawiony jeden z bardzo ważnych warunków , który nie został spełniony : Gra w europejskich pucharach.

  Został on osiągnięty.? Nie.

 16. Soku napisał(a):

  Trochę namotałem, powinno być po prostu, że Lech się nie zakwalifikował do pucharów – w tym nawiasie, ale credo chyba czytelne. :-)

 17. robson napisał(a):

  Nie mogę już patrzeć na tę mordę…

 18. Krzysztof napisał(a):

  Odpowiednie zdjęcie wiceprezesa ,nie wiem czemu ale ten wyraz twarzy w jakimś sensie obrazuje jego charakter , takie „będzie dobrze… ale w sumie nie wiem”

 19. Mouze napisał(a):

  Co złego to nie my(zarząd).
  Żałosne,zero autorefleksji….
  To co się dzieje w tym sezonie jest tylko i wyłącznie winna zarządu.To on zatrzymał Urbana choć nie miał prawa go zatrzymać.
  Myślicie ze nowym trenerem odsuniecie cały ten syf od siebie?Jesteście w błędzie,nikt się nie nabierze na wasze parcie na sukces,skoro pozwalacie żeby Lech do zimy był bez napastnika.

 20. RobertLech!!! napisał(a):

  Żadnej autorefleksji Piothhha Hutkowskiego, wszystko zwalił na Urbana, a sam z siebie jest zadowolony. Niestety, tak długo będą tak funkcjonować, jak długo będą mieli w kieszeni SKLP – bo wiedzą, że poza paroma śmiesznymi wymuszonymi okrzykami nic im nie grozi.

 21. pyra fan kks z breslau napisał(a):

  mlody panicz zajebisty jest co nie do canalu + Z NIM TAM poleja troche z niego

 22. kibol napisał(a):

  Ludzie więcej optymizmu. Mamy dobrych piłkarzy, ale nie było zespołu. Urban nie ma umiejętności trenerskich. Mam nadzieję, że nowy trener umiejętnie wykorzysta indywidualne walory poszczególnych zawodników w celu zbudowania zespołu.

 23. Al napisał(a):

  Obejrzałem konferencje prasową . Ogólnie pozytywne wrażenie . Martwią mnie że zadowolą się trzecim miejscem , kiedy po wicemistrzostwie był zawsze duży niedosyt . Spodziewałem się rozmów, deklaracji, na temat eliminacji najsłabszych ogniw i uzgodnień w tej sprawie . Jeśli nie teraz to w następnym okienku . Nie było takich rozmów i oczekiwań ze strony trenera .

 24. Gupi Jasiu napisał(a):

  Ten down Rutkowski nie wykorzystał szansy – mógł się nie odzywać :D

  • kibol napisał(a):

   Wyzywanie kogoś od downa jest obrzydliwe. Oni są lepszymi i szczęśliwszymi ludźmi niż ci się wydaje

 25. omega napisał(a):

  Jak bardzo można być ograniczonym można dowiedzieć się czytając niektóre z powyższych wpisów.

  • KrewIHonor88 napisał(a):

   Ograniczony jesteś Ty. Twoje personalne wycieczki są równie żenujące jak twoje klakierstwo. Jesteś takim samym żenującym palantem jak Rutkowski ( junior ). Napisz choć raz coś merytorycznego albo zamilcz, kuchenkowy przydupasie.

  • you napisał(a):

   Po co się chłopie tak denerwujesz? Omega napisał nieprawdę? Brakuje tu ograniczonych? Pierwszy z brzegu – głupi jaś, czy jakoś. Pisać o innym człowieku down? Gratulację dla Ciebie, że bronisz takiego gościa.

  • RobertLech!!! napisał(a):

   Jeden przydupas broniący drugiego przydupasa, jakie to urocze. Ciekawe, czy pierdolicie głupoty i sprzedajecie swoją godność za taką sama stawkę?

  • you napisał(a):

   Robert – jakieś argumenty, czy tak pierdolimy bez sensu?

  • you napisał(a):

   Robert – jeszcze jedno, bo mi umknęło. Mam rozumieć, że nie będzie Cię na Lechu do momentu odsunięcia od steru syna właściciela? Bo, jak mniemam, inaczej sprzedasz swoją godność.
   Widzisz ja w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że nie ma możliwości zmiany właścicielskiej, a tym samym zmiany Młodego na kogoś z jajem, wiedzą i bezgraniczną miłością do Lecha. Jak masz jakiś logiczny pomysł to dawaj, bez skrępowania. Tylko żadne takie, jak u niektórych z pomarańczowym nickiem, jakoś to będzie. Byle Rutkowski sobie poszedł. Do mnie to nigdy nie dotrze. Nie wierze w żadnych mitycznych inwestorów, czy innych Sebastianów z Tych Wielkich Przebogatych Kulczyków. A kibice sami sobie nie poprowadzą klubu, bo zawsze będzie zgrzyt i walka o wpływy i kasę. Przykładem jest odsunięty od koryta kociancośtamcośtam.

  • RobertLech!!! napisał(a):

   Ty ciągle pierdolisz bez sensu, nigdy nie odnosisz się do ewentualnych zarzutów w stronę zarząd i nie piszesz pod niewygodnymi artykułami ze strony redakcji, za to w śmietniku odpowiadasz na każde niepochlebne zdanie w stosunków do Rutkowskich. Mój wpis pod tym artykułem również odnosi się do SKLP i ich działań, więc tutaj masz odpowiedź czy biorę kibiców jako alternatywę w prowadzeniu klubu, a Kocian napisał wiele prawdy, która wielu zabolała. Natomiast co do Rutkowskich i ich zarządzania, problem jest w tym iż oni nie chcą odchodzić – nie chcą sprzedać klubu i co najgorsze nie widzą swoich błędów, ustawili sobie trybuny i czują się spokojni. Jedna rzecz jeszcze mnie dziwi, że tacy jak ty, omega, kibol i inni którzy akurat stałych nicków nie mają, pojawili się gdy czara goryczy się przelała i ludzie na forum zaczęli ostro krytykować zarząd – oczywiście to przypadek. Do tego wasze wpisy w tonie „idziemy w dobrym kierunku, warto dać czas, transfery to nie prosta sprawa, bunt to głupota” i inne pierdy, które brzmią jak wyjęte z ust Rutkowskich, oczywiście są pisane w dobrej intencji. Takie bzdety to nie mi i nie ze mną.

  • you napisał(a):

   Robert – jeden wielki wylew złości. Żadnych argumentów, żadnych pomysłów. Rzadko pisemnie się udzielam na forum, bo normalnie w świecie nie mam na to czasu. Jestem dorosłym człowiekiem z żoną, dziećmi, domem, pracą i swoim hobby. To wszystko kosztuje sporo czasu i nie będę go marnotrawił na utopijne pomysły nastolatków.
   Poza tym sprawdź sobie od kiedy jestem na tym forum.

 26. Funny napisał(a):

  Ze słów Bjelica na dzisiejszej konferencji prasowej wynika, że cel sportowy to pierwsza trójka i to mi się podoba, ale nie podoba mi się firmowanie przez niego obecnej kadry i braku wzmocnień. Powtarza właściwie za Piotrem Rutkowskim fałszywy argument, ale oczywiście innymi słowami, że nie będzie już żadnych transferów do klubu, bo ten skład pozwoli na osiągniecie wyznaczonego celu. Ten skład nie gwarantuje niczego, co pokazał ostatni rok, a właściciel klubu powinien sensownie zainwestować w nowego napastnika i lewego obrońcę.

  • morswin napisał(a):

   Za to się go rozliczy o ile nie da rady tak ustawić grajków których mamy żeby cel osiągnąć.

  • luck napisał(a):

   Dla mnie pierwsza trójka to śmiech i minimalizm. Lech powinien walczyć o mistrza, ale skoro pierwsza trójka niektórym wystarcza, to po Juniohr ma robić transfery.

  • kilo82 napisał(a):

   Powiedział, że pierwsza trójka to obowiązek, co raczej nie wyklucza walki o mistrza…

 27. Bender napisał(a):

  Dzisiejszy dzień pokazał, kto w Lechu jest odpowiedzialny za zjazd sportowy ostatnich lat. Prezesa Klimczaka nie było widać – za to wszędzie był Piotr Rutkowski. Sądzę, że to w nim należy upatrywać głównego hamulcowego rozwoju sportowego. Chłopak (wciąż jeszcze można go tak opisywać) za wolno się uczy, niby wie co zamierza zrobić, ale efekt końcowy dobry nie jest. A to zmieni trenera za późno, a to na czas nie przypilnuje transferów, a to doprowadzi do zgrzytów w organizacji (vide zmiany w akademii, dziwne zwolnienia w pionie pracowniczym)… A jak przychodzi gasić płomienie pojawia się Klimczak i świeci oczami…

  • Soku napisał(a):

   Ciekawie ujęte. I w sumie to się z Tobą całkowicie zgadzam.

   Osobiście też raczej nie winię Klimczaka. Jest w zarządzie, jako że … cóż. Sam Junior by w zarządzie po prostu śmiesznie wyglądał.

  • fgh napisał(a):

   Ja winię Klimczaka. Przez tyle lat tylko gada o zrównoważeniu budżetu, a tymczasem co roku mamy deficyt kilkunastu milionów zł, który musi być pokryty z LE lub transferu za kilka mln euro. Przynajmniej oficjalnie, bo co tak naprawdę się dzieje z pieniędzmi to nie wiadomo ze względu na kompletny brak transparentności w Lechu. Nawet ten pseudoaudyt jest robiony tak, żeby nie było transparentnie – robi go jakaś przysłowiowa pani Ania z biura rachunkowego na Piątkowie (pewnie znajoma kogoś zainteresowanego), a do tego audyt jest wyrywkowy. Czyli możecie przeszukać salę, ale nie patrzcie do szaf bo nic tam nie ma.

 28. kocianJanTratatam napisał(a):

  Ta świnia ze zdjęcia nie widzi nawet jednego błędu po stronie działaczy, a pytanie jednego z pismaków nieźle go zbiło z tropu. Trzech trenerów w ciągu roku ale wg niego należy zwalniać i zatrudniać kolejnych jeśli nie idzie, innych pomysłów brak.

  • kocianJanTratatam napisał(a):

   No i oczywiście transferów gotówkowych – brak. Pieniążki ze sprzedawanych zawodników wyparowują.

 29. stachu napisał(a):

  Musieli swego bezkonfliktowego janka poświęcić, nie szło już tego ciągnąć. Co w nim zobaczyli w maju? tylko ta uśmięchnięta gęba wie. Leczą syfa pudrem….a nóz nowy trener „wypali”….Jak co pół roku skasowali eurasy, tym razem za Linetiego, jutro opierdolą Kadara i co? nic. Rutki!!!! co?????wypierdalać, ale kocioł tego nie krzyknie…..sprzedaje kiełbase

 30. Pawel napisał(a):

  Może nowy trener zagoni wreszcie te pipy do roboty!

 31. arturo napisał(a):

  Czemu nasz Piotruś nie ma tłumacza? Przez 90 min powinien być ryk trybun: Rutkowski wyp… Dużo bym dał za jeden taki mecz…

  • kocianJanTratatam napisał(a):

   Prędzej świat się skończy niż się doczekasz otwartej wojny Kotła z Amicą

  • boro napisał(a):

   Można sie zorganizowac na 3 na przykład i nadzierac ryja nic trudnego .

 32. foxi85 napisał(a):

  Zmiana trenera + opis jego charakteru = nadzieja, ze co niektórym trampkarzom leci już po nogach kupa w formie płynnej czyli sraczka.

 33. woo napisał(a):

  Dopóki ten koleś ze zdjęcia będzie błaźnił Lecha dopóty moja noga nie postanie na Bułgarskiej.

  Z mojej strony krótko. Zmiana trenera nic nie zmienia.

  #WspieramLechZostajęWDomu#

 34. Domin napisał(a):

  Wszystko ładnie, pięknie. Trener niby dobry z charakterem, ale dlaczego przez tak długi czas był bez klubu skoro taki dobry? ;)

 35. Seba napisał(a):

  Możesz by najlepszym kucharzem na świecie, ale bez odpowiednich przypraw każda potrawa będzie do kitu. I podobnie jest w Lechu, oprócz pięciu piłkarzy reszta do wymiany.

 36. GROSZKINS napisał(a):

  Dziękuję panie prezesie zawsze pana podziwiałem,za skoczność refleks oraz niezwykłą kobiecość.

 37. Zibi napisał(a):

  Największym problemem Lecha jest Pan! Panie Rutkowski!!! I Pana brak profesjonalizmu!!!

 38. slavo1 napisał(a):

  Kilka spraw nasunęło mi się po konferencji i przeczytaniu twitów :
  a. Nenad Bielic był na dwóch ostatnich meczach Lecha więc wie z czym ma do czynienia – stąd informacje o „podium” – czyli realista
  b. gramy tym co mamy – widziały gały co brały, czyli j.w. + koniec okienka transferowego – dla mnie uczciwie postawiona sprawa; widział gdzie sa słabości i potencjalne możliwości
  c. 6-7 treningów po 1-2 do 2.5 godzin dziennie….. myślę, że jak zobaczy to zmieni zdanie

  Rutkowski miał okazję milczeć i jej nie wykorzystał :
  a. bzdury o Urbanie a propos „szansy w maju” – błąd logiczny, bo runda finałowa zeszłego roku była gorsza od początku tego sezonu.
  b. NIGDY ale to PRZENIGDY nie powinien mówić „o zmianie trenera” przy prezentacji nowego. „Jeśli nie będziemy realizować celów, to będziemy zmieniać trenerów” – mam nadzieję, że nie powieszą sobie tego w szatni….
  Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony i już czekam na październik – bo wrzesień może byc różny (może ich zajechać na treningach, ha,ha,ha)

 39. woo napisał(a):

  #WspieramLechZostajęWDomu#

  Rutkowski wyp….. z Lecha!

 40. arek z Debca napisał(a):

  A gdzie byl pan ksiegowy, ktory calkiem niedawno tak chwalil Janka i mowil jaki to dobry trener bo jest bardzo sprawiedliwy wobec pilkarzy. A tego pana wesolka to ciezko brac na powaznie. Nie ma zadnego znaczenia co mowi. Podczas konferencji gdy podejmuje glos powinno byc dlugie piiiiiiii jakby ktos przeklinal na wizji.

  • kibicinowroclaw napisał(a):

   Rutek niech w końcu wyjdzie spod klosza i moim zdaniem, wyciąga wnioski. Pożegnanie z Urbanem było inne niż np. z Rumakiem z którym do końca był szczery i w porządku. Tutaj Urbana zwolnił już wcześniej ale trzymał go żeby walczył o stołek. To są te detale, ważne przy zarządzaniu. Musisz być szefem i działać na rzecz klubu bez skrupułów. Może i z tej mąki będzie jeszcze chleb.

 41. slavo1 napisał(a):

  Kilka spraw nasunęło mi się po konferencji i przeczytaniu twitów :
  a. Nenad Bielic był na dwóch ostatnich meczach Lecha więc wie z czym ma do czynienia – stąd informacje o „podium” – czyli realista
  b. gramy tym co mamy – widziały gały co brały, czyli j.w. + koniec okienka transferowego – dla mnie uczciwie postawiona sprawa; widział gdzie sa słabości i potencjalne możliwości
  c. 6-7 treningów po 1-2 do 2.5 godzin dziennie….. myślę, że jak zobaczy to zmieni zdanie

  Rutkowski miał okazję milczeć i jej nie wykorzystał :
  a. bzdury o Urbanie a propos „szansy w maju” – błąd logiczny, bo runda finałowa zeszłego roku była gorsza od początku tego sezonu.
  b. NIGDY ale to PRZENIGDY nie powinien mówić „o zmianie trenera” przy prezentacji nowego. „Jeśli nie będziemy realizować celów, to będziemy zmieniać trenerów” – mam nadzieję, że nie powieszą sobie tego w szatni….
  Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony i już czekam na październik – bo wrzesień może byc różny (może ich zajechać na treningach, ha,ha,ha)

 42. najdi napisał(a):

  Cytat z tekstu: ” Jadąc do takich miast musimy wygrywać mając w składzie takich zawodników. Każdy z nich przecież umie grać w piłkę i każdego z piłkarzy stać na grę na najwyższym poziomie w Polsce.” – stwierdził Piotr Rutkowski” tymi słowami przyznał, że to zawodnicy ponoszą winę za obecny stan. Stać na grę na najwyższym poziomie ale im się k…a nie chce!

  Tera redakcja: „Teraz każdy z nich musi być przygotowany na naprawdę ciężką pracę na treningach i musi dawać z siebie wszystko, by zostać w Kolejorzu” Noż kurna, a dotychczas nie musieli??

  Życzę im aby trener naprawdę miał twardy charakter i jeszcze twardszą rękę… Nie ma zmiłuj!

  • kibicinowroclaw napisał(a):

   Moim zdaniem chodziło o brak wydobycia potencjału z nich przez trenera ale może masz rację i tu leży problem.

 43. karakoz napisał(a):

  Mi najbardziej podobały się dwa zdania: „Każdy z zawodników, który jest w tej chwili w kadrze pierwszego zespołu, otrzyma swoją szansę. Ale zawodnik, który uważa, że jest ponad drużyną i klubem, nie ma u mnie czego szukać.”
  Tak pała ty chamie pierdolony, o ciebie chodzi. Bjelica miał podobne problemy z dwoma piłkarzami w Austrii Wiedeń i drugi raz tego samego błędu nie popełni.
  Tak więc trała, będziesz miał swoje pałki jebane.
  Co do napastników??? Zorientuje się w temacie po paru treningach, i kto wie czy nie da szansy Formelli??? Albo kogoś z rezerw? Czas pokarze. A zimą? Robak pewnie już myśli o zakończeniu kariery, Kownaś o transferze a snajper NB? Ch…j wie co on tam sobie myśli. Niema opcji napastnika muszą ściągnąć albo dwóch!
  Powiało optymizmem. Tylko ta Pała jebana mnie niepokoi. Mam nadzieje, że gdy pała da ultimatum rutkowi (a to, że da jest wielce prawdopodobne!) on albo ja, rutek stanie po stronie trenera. Bo o nas kibiców się nie martwię, po czyjej stronie staniemy.
  Urban już wypierdolił. Teraz czas na hasło:
  „PAŁA WYPIERDALAJ! IDŹ SOBIE CWANIAKOWAĆ GDZIE INDZIEJ!”

 44. Lolo napisał(a):

  Powiedział że obecny skład gwarantuje trzecie miejsce. Jak w grudniu będziemy na pudle to będzie ok. Zimą uzupełnimy skład i za rok majster:)

  • stachu napisał(a):

   Lolo
   Nie uzupełnimy składu, opierdolimy 7miu za 4 bańki euro (choć już nie ma co sprzedać pomału), weźmiemy 4 za 0 euro. Nie łapiesz polityki trutków?

  • brzęcz napisał(a):

   Dokladnie.2010r z Wichniarkiem na LM.Z Rudniewem szczęsliwie zdążyli na LE.Thomala i Robak na LM 2015.To taktyka srutków,Odwrotnie niż z kobietą-mało włożyć,dużo wyjąć.Ich tylko obchodzi biznes i kuchenki

 45. bombardier napisał(a):

  Po obejrzeniu „prezentacji” trenera jedno jest pewne.
  Trener ma TYLKO zająć się zawodnikami. Z pozoru wydaje
  się słuszne. Ale to ma drugie dno – my zarząd BĘDZIEMY
  DECYDOWAĆ!
  Jak trener podskoczy nie w tą stronę – TO WON.
  Mafijne struktury LECHA nadal żyją – czytaj i zrozum,
  że dopóki właścicielem są rutki to LECH NIGDY NIE
  WEJDZIE do LIGI MISTRZÓW.
  Żal mi Chorwata – taki los jest udziałem prawie wszystkich
  trenerów.
  Gdy odezwą się przeciwnicy tego wpisu, mam tylko
  jedną odpowiedź – rutki przez 10 lat zgnoili MÓJ KLUB.

 46. kibic007 napisał(a):

  Jeszcze jeden, jeszcze jeden!
  I można by tak długo krzyczeć.

 47. Stefan napisał(a):

  Czy prawdziwe są pogłoski, że jutro ma być podpisany kontrakt z Nikolą Ašćericiem (napastnikiem Vojvodiny Nowy Sad)?

 48. kibicinowroclaw napisał(a):

  Jedna prośba do Piotra Rutkowskiego. Trzymać tego trenera i nie odpuszczać jak piłkarze będąc narzekali i trener będzie miał u kogoś dość lenistwa!!!

 49. seba napisał(a):

  Ciekawe czy nowy trener pieprznie w stół kiedy zobaczy z jakimi piłkarzami i zarządzikiem przyszło mu pracować? Dopiero po jego podejściu do zarządziku, poznamy czy ma rzeczywiście jaja czy tylko robi groźne miny. Tego co mówi panicz, nie da się słuchać. Dzieciak.

 50. ole napisał(a):

  Życzę nowemu trenerowi samych sukcesów, oby był człowiekiem na którego czekaliśmy z niecierpliwością. Temu Panu ze zdjęcia jednak już nie zaufam. Jego pozorowane ruchy nie robią już na mnie wrażenia. Uważam, że data zmiany trenera nie jest przypadkowa i mamy kolejne okienko bez realnych wzmocnień.

  • seba napisał(a):

   Ten pan ze zdjęcia (PR) jest synem swego tatusia i takim synkiem pozostaje cały czas.

 51. mateo napisał(a):

  Rutkowski ta spedalona ciota zrobila syf w klubie i teraz rekami Chorwata chce zrobić porządek w szatni. Brak mu było jaj żeby samemu zrobić porządek. A Chorwat zrobi czystki po czym spedalony Piotrus i jego wywali. Załozymy się?

 52. Dawid napisał(a):

  bełkotu tego pseudo prezesa nie da się czytać… dla mnie zmiana trenera jest dobrą decyzją ale jedyne co da mi nadzieję na lepsze jutro jest dymisja zarządu… jak widać wszędzie widzą błędy tylko nie u siebie… ktoś stał za sterami gdy szliśmy na dno i niestety ta osoba się nie zmieniła…

  ZARZĄD – WON!!

 53. kibol z IV napisał(a):

  Rutkowski jr w swych wypowiedziach obwinia każdego , tylko nie siebie. Mówi czego nie może być , co musi być , o co gra Lech , z kim nie może przegrywać i całą masę bzdur , bzdur których przesłaniem jest jakoby dobro Lecha , jego kibiców . Rutkowski zapomniał jednak iż za to wszystko odpowiada zarząd. Zarząd nikt inny i to on jest w tej chwili do wymiany…o tym jr nie raczył wspomnieć. Stjernen , Żalgiris , Rumak , Urban , wspomniane przez jr Kielce , Nieciecze wtopy w PP…to wszystko błędy przede wszystkim zarządu…juniorku na zawsze będziesz juniorkiem , bo seniorom nie dorastasz do pięt. Pudrowania syfu ciąg dalszy … nie może być tak by napastnik nie strzelał goli…ano może być , jesli zamiast napastnika zatrudnia się szrot. Junior wspomina również iż z wszystkimi najlepszymi polskimi trenerami już współpracowano…i co …ano nic.Wszyscy są więc do dupy. Teraz Rutek sięga po zagraniczną mysl szkoleniową , którą jeszcze rok temu tak negował w kontekscie pracy w Lechu… Póki co trener uczy się języka polskiego(ponoć dla obcokrajowców trudnego)…oby nie było tak że nim się go nauczy to będzie kolejną ofiarą tego zarządu. Panie junior , koniec kariery …seniorem w te klocki( zarządzanie klubem) nie będziesz Pan nigdy , bo ani talentu , ani intuicji , ani chęci…totalna słabizna…Pchana na siłę , jak Thomalla w Lechu. Napastnik który musiał…ale nie umiał.

 54. Coach napisał(a):

  Wrzuciłem to zdjęcie na rylo.pl
  Ja już przestałem chodzić na tą amatorke a jak wy chcecie sponsorowac rodzinny biznes to proszę bardzo

 55. XYZ napisał(a):

  To wieczne narzekanie na wszystko jest równie wkur…jące co brak napadziora. A ujeżdżanie na Jacku R. to kompletne amatorstwo i do tego już nudne. Trzeba posiadać chociaż elementarną wiedzę w zakresie kodeksu spółek handlowych żeby się na temat zmiany zarządu wypowiadać. Samymi bluzgami oprócz poprawienia własnego nastroju nie da się nic załatwić. Może ma ktoś jakiś inny pomysł, ale konstruktywny -jak zmienić Zarząd?

 56. 1909 napisał(a):

  rutkowski won z Lecha

 57. Magic napisał(a):

  Panie Rutkowski. Zasoby mojej cierpliwości też się skończyły. Jeśli w przyszłym sezonie zobaczę Pana w Lechu to karnetu nie kupię. Jak nie było Pana na stanowisku to jeszcze były jakieś transfery. Nie zna się pan na niczym i czas skończyć z tym nepotyzmem. Kolejorz to nie jest SKOK gdzie zatrudnia się całe rodziny byleby było.