Takiego Lecha chcemy oglądać!

zwyciestwoO godzinie 15:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, początek meczu 8. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Pogoni Szczecin. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

Przedmeczowy raportu NA ŻYWO:

14:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Pogoda dziś taka sama, jak dwa tygodnie temu. Oby wynik był ten sam.

14:14 – Poniżej składy obu drużyn. Pogoń jednak bez Drygasa.

14:18 – Czekamy na rozgrzewkę. Elementy są już porozkładane.

14:19 – Pierwsi kibice Pogoni już są.

14:20 – Piękne bezchmurne niebo nad stadionem. Idealna pogoda, ale raczej do plażowania.

14:23 – W Kotle są już pierwsze fany.

14:23 – Na 6 ostatnich meczów z Pogonią wygraliśmy na Bułgarskiej 1 raz i to 1:0. Przydałoby się dziś bardziej okazałe zwycięstwo.

14:27 – Lepiej będzie jeśli Lech w I połowie atakował będzie na IV trybunę. Cała tamta połowa jest w słońcu.

14:30 – Goście wywiesili na razie jedną fanę – „granatowo-bordowi”.

14:40 – Jesteśmy zawsze tam – z sektora gości.

14:41 – Bramkarze gości już się rozgrzewają. Czekamy na naszych.

14:42 – Pogoń w skromnej grupie – 200-300 osób na razie.

14:47 – Lechici w komplecie na rozgrzewce. Głośne „Kolejorz” z Kotła.

14:48 – „Nowy trener, nowe nadzieje”. Tak kibiców powitał właśnie spiker.

14:57 – Lech nie wygrał w lidze po kadrze od listopada 2013. Mamy nadzieję, że ta passa się dziś skończy.

14:58 – Lech ostatni ligowy mecz w debiucie trenera wygrał 7 kwietnia 2001 roku. Wtedy Baniak ograł Tłoki 2:0. Również nadszedł czas, by Bjelica w końcu przerwał serię.

15:03 – Na telebimie są pokazywane bramki z meczu CLJ, Lech – FC Wrocław Academy 4:1. Bardzo fajny pomysł.

15:11 – Rozgrzewka Lecha różni się od tej za Urbana. Na jej koniec lechici ćwiczą jeszcze strzały.

15:17 – Rozgrzewka już się zakończyła. Czekamy na początek meczu.

15:18 – Na boisku nagrodzono zespoły Lecha U-14 i U-17, które niedawno zdobyły Mistrzostwo Polski.

15:24 – Spiker czyta składy.

15:26 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

15:28 – obie drużyny w tradycyjnych strojach.

15:57 – Transparent w Kotle: „Treneru Bjelice – Hocemo borce, a ne „Zvezdice”

2 min. – Pierwsza akcja Lecha. Obrońca Pogoni wrócił w ostatniej chwili.
4 min. – Świetna piłka Kadara do Robaka. Niestety napastnik Lecha był trochę spóźniony.
7 min. – 0:1. Kędziora nie dał rady zablokować podania z lewej strony. Akcję z bliska zamknął źle kryty Zwoliński.
9 min. – Celny strzał Gajosa z wolnego.
10 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Robak wyszedł sam na sam, minął bramkarza i zdobył gola!
13 min. – Zawodnik Lecha był zatrzymywany w polu karnym. Nic nie ma.
15 min. – Kontra Pogoni! Na szczęście Zwoliński źle opanował piłkę.
15 min. – Mecz jest bardzo otwarty. Idzie akcja za akcję.

21 min. – Mecz się uspokoił.
23 min. – Niecelny strzał Pawłowskiego z lewej nogi.
27 min. – Faulowany Pawłowski, Robak wykorzystuje jedenastkę! 2:1!
30 min. – W tym kwadransie Lech mocno przeważa.

37 min. – Znów mało ciekawszy okres meczu, który do 15 minuty był bardzo porywający.
42 min. – Kędziora świetnie podał wzdłuż linii. Niestety w polu karnym nikogo nie było, a szkoda.
44 min. – Zwoliński zepsuł świetną kontrę Pogoni i podanie Deleva.
45 min. – Do przerwy 2:1.

49 min. – Spokojny początek II części.
51 min. – Minimalnie niecelny strzał Murawskiego po stracie Lecha i kontrze.
53 min. – Dobra kontra, która zakończyła się za mocnym podaniem Pawłowskiego.
60 min. – Bardzo spokojny ten kwadrans.

61 min. – Niecelna główka Robaka po wrzutce Majewskiego.
62 min. – Karny dla Pogoni po faulu Kadara.
63 min. – Zwoliński się skompromitował. Najpierw jego strzał z 11 metrów obronił Putnocky, a potem… nie trafił przy dobitce w pikę.
64 min. – Zepsuta akcja przez złą centrę Pawłowskiego.
65 min. – Nie ta noga… fatalny strzał Majewskiego z daleka.
69 min. – Lech trochę się cofnął.
70 min. – AJ! Niecelne uderzenie Szymka z około 20 metrów.

76 min. – Ostatni kwadrans będzie nerwowy. Lech już wycofany, czeka na kontry i zmienił ustawienie na bardziej defensywne.
80 min. – Świetna parada Kudły po strzale Gajosa z wolnego!
87 min. – Mało się dzieje. Lech gra czujnie.
90 min. – GOOOOOOL!!!!!! Tetteh po rogu! To jego pierwsza bramka w Lechu i na dodatek zdobyta głową.