Dobra gra, zero punktów

lechlechiaW meczu 9. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:2 (1:1). Kolejorz rozegrał dziś chyba najlepsze spotkanie w trwających rozgrywkach, a mimo to, przegrał. Wielkopolanie byli nieskuteczni pod bramką przeciwnika, natomiast pod swoją mieli po prostu pecha przez co nie zdobyli na trudnym terenie nawet punktu.

Przedmeczowy raportu NA ŻYWO:

13:15 – Witamy ze Stadionu Energa w Gdańsku! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! tym razem z innego miejsca licząc oczywiście na wygraną!

13:16 – Jest taka możliwość, dlatego raport zaczynamy godzinę przed czasem.

13:20 – Pogoda typowo nadmorska. Trochę wieje.

13:26 – Na murawie trwa próba tancerek. Jak widać na poniższych zdjęciach stadion naprawdę robi wrażenie w środku i na zewnątrz, jednak nagłośnienie jest bardzo słabe.

13:32 – W tabeli, która wyświetla się na telebimach nie ma w ogóle Lecha. Interesujące.

13:40 – W sektorze Lecha coraz więcej fanatyków. Pierwsi lechiści również są już na trybunach. Przewidywana frekwencja to dziś ok. 26 tysięcy ludzi.

13:47 – W tej chwili nad stadionem ani jednej chmurki. Nic tylko wygrać i wskoczyć na 5. miejsce w tabeli.

13:56 – Murawę sprawdzili właśnie sędziowie. Za parę minut lechici powinni dotrzeć na stadion.

14:00 – Ciekawe informacje są wyświetlane na telebimach. Lecha nie ma w tabeli, a Majewski ma 187 cm wzrostu.

14:01 – Lechici dotarli właśnie na stadion. Jako pierwszy wyszedł Makuszewski, któryn świetnie zna ten obiekt.

14:07 – Poniżej skład Lecha. Dziś z racji bardzo ofensywnie nastawionego rywala trochę defensywniejsze ustawienie.

14:10 – Piłkarze Lechii wyszli na spacer po murawie.

14:11 – Na sektorach gospodarzy widać pierwsze elementy patriotycznej oprawy.

14:16 – Poniżej skład Lechii. Taki sam jaki przewidzieliśmy wczoraj. Lechia zagra bardzo ofensywnie.

14:17 – W sektorze Lecha na razie z kilkuset kibiców. Są już pierwsze fany.

14:30 – Do meczu godzina. Tempo zapełniania trybun w Gdańsku jest tak samo wolne jak w Poznaniu.

14:34 – Duet stoperów Nielsen – Arajuuri gra ze sobą po raz pierwszy. Zobaczymy, jak się spiszą.

14:46 – Bramkarze Lecha na rozgrzewce. Skromne „Kolejorz” z sektor gości.

14:47 – Lech już w komplecie na rozgrzewce.

14:50 – Trochę statystyk. To 8 mecz Lecha na tym stadionie. Jest szansa na 5 wygraną w historii w tym 4 z rzędu.

14:55 – Na sektorach Lechii duży trans: 17.09.1939 – czwarty rozbiór Polski

15:03 – Lechia do teraz nie pojawiła się na rozgrzewce. Są tylko jej bramkarze.

15:08 – Teraz dopiero wyszli.

15:14 – Głośne „ARKA GDYNIA” z naszego sektora.

15:15 – Lech już po rozgrzewce. Za 15 minut jazda po trzy punkty!

15:19 – Spiker opowiada o Lechu w tym o jego sukcesach. Ładnie mówi.

15:21 – Lechici rozpoczęli już doping.

15:24 – Niestety. Uraz Arajuuriego na rozgrzewce, którego zastąpi Wilusz.

15:27 – Spiker czyta składy, teraz hymn Lechii i za chwilę pierwszy gwizdek. Może z Wiluszem jednak będzie dobrze.

3 min. – Pierwsza akcja Lecha. Trałka do Robaka, który zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.
5 min. – Robak kapitalnie wypuścił Makuszewskiego, który miał przed sobą tylko bramkarza. Niestety zbyt długo czekał ze strzałem.
8 min. – Pierwsza akcja Lechii zakończona złym strzałem.
11 min. – Niecelna główka Robaka po wrzucie rożnym.
15 min. – Savić łapie lekkie uderzenie Makiego.

20 min. – Na razie Lech sprawia trochę lepsze wrażenie od Lechii.
24 min. – Lech gra ostro. Czasem bardzo agresywnie.
27 min. – Do tej pory lechiści nic ciekawego nie pokazują. Szkoda tej setki Makuszewskiego z początku spotkania.
30 min. – Kocioł pod obiema bramkami! Wszystkie strzały zablokowane!

35 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!! Kontra Lecha, wrzutka Makuszewskiego na głowę Robaka i pada gol!
37 min. – Kadar dobrym powrotem zapobiegł groźnej akcji Lechii.
38 min. – Już 1:1. Zapatrzyła się obrona Lecha po rożnym co wykorzystał Paixao, który z bliska zdobył bramkę na 1:1.
40 min. – Lech ciśnie dalej. Zablokowany strzał Trałki.
43 min. – Nikt nie zamknął podania Gajosa z lewej strony. Szkoda.
45 min. – Kadar objechany jak dziecko na lewej stronie. Na szczęście bez konsekwencji.
45 min. – Do przerwy 1:1. Mecz jest bardzo szybki, Lech ma przewagę, jednak w prostej sytuacji stracił gola. Wielka szkoda.

50 min. – Początek II połowy zdecydowanie dla Lechii.
53 min. – Pierwsza akcja Lecha po przerwie i bardzo złe podanie słabego dotąd Pawłowskiego.
57 min. – Savić broni główkę Robaka! Było blisko!
59 min. – Ładna akcja Makuszewskiego na prawej stronie. Niestety podanie na środek pola karnego było już złe.

61 min. – Niektóre kontry Lecha wyglądają naprawdę dobrze.
65 min. – Od kilkunastu minut znów lepszy Lech. Przed chwilą dobrze uderzał Majewski.
69 min. – Savić świetnie broni dwa strzały z bliska. To były wyśmienite sytuacje, któe Lech zmarnował!
71 min. – Tym razem Savić bron strzał Szymka!
74 min. – Lech zdominował ten mecz.

76 min. – Zły strzał Formelli z ostrego kąta.
79 min. – Właściwie gra już tylko Lech. To naprawdę dobry mecz poznaniaków.
82 min. – Mimo sporej przewagi w tym także w statystykach Lech musi bardzo uważać. Lechia zaczęła się odgryzać.
87 min. – I padł gol dla Lechii. Nikt nie przeciął piłki przez co z bliska do siatki trafił Wilusz, który dobył samobója.
90 min. – Jeszcze trzy minuty.
90+3 min. – Formella fatalnie przestrzelił z paru metrów.
90+3 min. – Niestety. Mimo dobrej gry Lech przegrywa 1:2. Dziękujemy za uwagę.

Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 2:1 (1:1)

Bramki: 38.Paixao 87.Wilusz – sam. – 35.Robak

Żółte kartki: Kadar, Kędziora

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 26054

Lechia: Milinković-Savić – Wojtkowiak, Joao Nunes, Maloca, Wawrzyniak – Slavchev – F.Paixao, Krasić (74.Chrapek), Wolski (81.Haraslin) – Paixao, Kuświk (63.Peszko).

Rezerwowi: Podleśny, Vitoria, Stolarski, Gamakov, Chrapek, Peszko, Haraslin.

KKS Lech: Burić – Kędziora, L.Nielsen, Wilusz, Kadar – Tetteh, Trałka – Makuszewski (74.Formella), Gajos (62.Majewski), Pawłowski (72.Jevtić) – Robak.

Rezerwowi: Putnocky, Gumny, Majewski, Jevtić, Formella, Kownacki.

Na rozgrzewce urazu doznał Arajuuri, który pierwotnie miał grać w pierwszym składzie