Lechowy Flesz (17-24.09)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Bednarek 2020

W tygodniu Jan Bednarek przedłużył kontrakt wygasający w czerwcu. Nowa umowa wychowanka Lecha Poznań będzie obowiązywała do końca czerwca 2020 roku.

Akademia Ekstraklasy w Poznaniu

W zeszłą sobotę na Bułgarską zawitała Akademia Klasy Ekstra, która od kilkunastu dni jeździ po wszystkich miastach. Impreza była skierowana przede wszystkim do dzieci, które miały okazję spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu i potrenować pod okiem szkoleniowców. Akademię odwiedzili m.in. Nicki Bille Nielsen, Jan Bednarek czy prezes Ekstraklasy SA, Dariusz Marzec.

Trenerzy znów zawitają do Areny

W piątek, 2 grudnia tuż przed kolejnym turniejem Lech Cup 2016 odbędzie się 7 już edycja Lech Conference. Zapisy na największą konferencję dla trenerów piłki nożnej i nie tylko ruszyły już -> TUTAJ

Maki w „11”

Maciej Makuszewski znalazł się w „11” kolejki numer 9. W zeszły weekend „Maki” rozegrał bardzo dobry mecz przeciwko Lechii notując pierwszą asystę w barwach Lecha.

Turbo Maja

Radosław Majewski został liderem Turbokozaka. Pomocnik Lecha w wyemitowanym tydzień temu odcinku w Lidze Plus Extra zdobył aż 217 punktów.

Rutkowski w telewizji

Gościem niedzielnego programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu (początek o 11:00) będzie wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.

Znany termin derbów

Mecz III rundy OPP, Oldboje Lecha Poznań – DWL odbędzie się we wtorek, 27 września, o godzinie 19:00 na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu. W tej samej rundzie rezerwy Lecha Poznań zmierzą się na wyjeździe z LZS Otorowo.

Dwunastu z powołaniami

Łukasz Bejger, Jakub Gil, Jakub Kamiński, Damian Makuch, Filip Marchwiński, Szymon Matysiak, Jakub Pietrzak, Jakub Niewiadomski, Łukasz Szramowski i Filip Szymczak z akademii Lecha Poznań zostali powołani do kadry U-15 na konsultacje, która odbędzie się w dniach 3-6 października w Szamotułach.

Znane dwa terminy

Mecze 13 i 14. kolejki z Legią na wyjeździe i Wisłą Płock w Poznaniu odbędą się w soboty – 22 i 29 października o godzinie 20:30.

Lechita w Sosnowcu

Legendarny zawodnik Lecha Poznań z lat 80 i 90-tych, Jarosław Araszkiewicz został nowym trenerem lidera I-ligi, Zagłębia Sosnowiec. To bardzo zaskakująca nominacja, bowiem „Araś” dotąd szkolił mniej znane kluby głównie z Wielkopolski i to bez większych sukcesów.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 8

 1. Przemo86 napisał(a):

  Z Bednarkiem bardzo dobry ruch, może tym razem nie popełnią tego samego błędu co z Kamińskim że odejdzie za darmo i nic na swoim wychowanku Lech nie zarobi

 2. Pawelinho napisał(a):

  Nowy kontrakt dla Bednarka to bardzo dobra wiadomość dla klubu, piłkarza oraz kibiców.

 3. mól napisał(a):

  Obyśmy cieszyli się z gry Bednarka jak z „Bosego”!
  „Araś” już ich ustawi…

 4. Bolek napisał(a):

  Z trenerką Arasia w Sosnowcu to dziwna sprawa, nie zdziwiłbym się gdyby w tej nominacji było drugie dno…

  • robson napisał(a):

   Jest drugie dno, bo dotychczasowy asystent Magiery nie ukończył jeszcze kursu, który uprawniałby go do prowadzenia drużyn na tym poziomie.

  • Bolek napisał(a):

   Nie wiem jak wygląda sprawa drugiego trenera Sosnowca, ale jedno jest pewne, Araś jest mocno kojarzony z Lechem a Sosnowiec sami wiemy… Poza tym z całym szacunkiem dla Araszkiewicza ale wiemy jakie wyniki miały drużyny przez niego prowadzone… Chyba, że będzie zwykłym figurantem

 5. mól napisał(a):

  „Araś” już płynie…

 6. jarzab1922 napisał(a):

  Co macie na myśli z tym Araszkiewiczem?