Szczęście sprzyja lepszym

zwyciestwoW meczu 11. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał w Lublinie z Górnikiem Łęczna 2:1 (0:1). Mimo prowadzenia rywala Kolejorz nie poddał się i grając ofensywnie do samego końca wydarł 3 punkty dzięki bramce w ostatniej minucie spotkania. To zwycięstwo zapewniło „niebiesko-białym” spokój na całą październikową przerwę na kadrę.

2 min. – Pierwsza akcja Lecha zakończona trochę za mocnym podaniem Kadara.
4 min. – Niecelny strzał Piesio z daleka. Wcześniej Górnik miał rzut rożny.
5 min. – Górnik od początku gra zdecydowanie i ofensywnie.
10 min. – Na razie Lech nic nie gra.
12 min. – Gerson nie trafia w dobrej sytuacji po wrzutce z wolnego.
13 min. – I się Lech doigrał. 0:1. Gola po dośrodkowaniu z rożnego zdobył Grzelczak, choć był kryty przez dwóch zawodników.

18 min. – Na razie Lech chodzi po boisku.
19 min. – Świetne podanie Jevticia do Makuszewskiego. Ten minął bramkarza i mając pustą bramkę trafił w słupek.
24 min. – Lech dopiero teraz zacząć grać.
28 min. – Lekki strzał Jevticia z wolnego z którym nie miał problemów Prusak.
29 min. – Niecelne uderzenie Dźwigały. Wszystko zaczęło się od prostej straty Kadara.

34 min. – Z przewagi Lecha nic nie wynika. Prawdopodobnie do końca meczu będzie bił głową w mur.
38 min. – Fatalny strzał Jevticia z daleka.
39 min. – Kontra Łęcznej. Grzelczak minął już bramkarza, przelobował Putnockiego, ale gola nie zdobył.
40 min. – Robak nie trafił głową z paru metrów. Tu musiał być gol!
44 min. – Znów było blisko. Prusak broni bombę Jevticia.
45 min. – Do przerwy 0:1. Lech przespał pierwszy kwadrans i znów po frajersku stracił gola. Potem już tylko bił głową w mur. Bramka nawet na 1:1 jest bardzo daleko.

46 min. – Kadar do Pawłowskiego. Ten lobował z ostrego kąta bramkarza i oczywiście nie trafił w bramkę.
48 min. – Dobra interwencja Putnockiego po rzucie wolnym. Było groźnie.
50 min. – Prusak ratuje Górnika po uderzeniu Pawłowskiego!
52 min. – Aj! Znów Robak nie trafił głową z paru metrów.
56 min. – Putnocky w ostatniej chwili zatrzymał Jurisę.
59 min. – Strzał Makuszewskiego z powietrza minimalnie minął bramkę.

64 min. – Co on zrobił?! Gajos nie trafia z paru metrów w bramkę.
68 min. – Efektowny, choć niecelny strzał Hernandeza.
70 min. – 1:1. Wrzutka Pawłowskiego na głowę do Gajosa, który z bliska wyrównuje. Bramkarz bez szans.
75 min. – Mecz się otworzył.

76 min. – Kapitalna parada Putnockiego po uderzeniu Grzelczaka. Gdzie był Kędziora?!
80 min. – Co chwilę ktoś pada na murawę i gra na czas. Kiedy toczy się mecz jest bardzo otwarty, szybki i ciekawy.
85 min. – Tetteh blisko gola. Znów czegoś zabrakło.
87 min. – Szmatiuk w ostatniej chwili zatrzymał Kownackiego.
89 min. – Kadar i Pawłowski to jakaś tragedia.
89 min. – Grzelczak nie trafił w dobrej sytuacji.
90+1 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Makuszewski wyszedł sam na sam i przelobował bramkarza.
90+4 min. – Putnocki broni bombę Hernandeza.
90+4 min. – Majewski psuje setkę!