Szkoda

lechwislaW meczu 12. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań tylko zremisował na Bułgarskiej z Wisłą Kraków 1:1 (0:0). Kolejorz grą mocno rozczarował, jednak mimo słabszej postawy umiał wyjść na prowadzenie, które pechowo stracił w 92. minucie. Dla Wielkopolan nie jest to nic innego jak strata 2 punktów.

Pierwszy meldunek z odsłonięcia lokomotywy na stacji Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już około godziny 16:15. Relację można śledzić na naszym profilu na Twitterze lub w oknie poniżej (nie wymaga odświeżania). Po godzinie 17:00 już na łamach serwisu poniżej ruszymy z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto ze stadionu.

17:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! z relacji z odsłonięcia lokomotywy przenosimy się na meczową.

17:05 – Od 30 minut poniźej dostępne są składy. Zobaczymy jak poradzi dziś sobie Formella.

17:09 – W Kotle są już wywieszane pierwsze fany. Za to na murawie porozkładane elementy do rozgrzewki. Do meczu 50 minut.

17:10 – Kibiców powitał właśnie spiker informując, że odsłonięcie lokomotowy to nie jedyna atrakcja, która czeka dziś kibiców.

17:16 – Bramkarze obu ekip już się rozgrzewają.

17:21 – Wieczorem zapraszamy na obszerną fotorelację z odsłonięcia lokomotywy i relację. Powyżej znajdują się najciekawsze, fotograficzne wpisy z prowadzonej relacji live.

17:22 – Lech już w komplecie na rozgrzewce. Wisła też.

17:27 – Lekka mgiełka na stadionie. Jest dziś naprawdę bardzo chłodno, trochę wieje i może przelotnie popadać. Liczymy, że Lech rozgrzeje dziś wszystkich swoją grą.

17:31 – W sektorze gości na razie garska kibiców.

17:37 – Na dole czeka mini-kolejka, która szykuje się do wjazdu na murawę.

17:39 – Spodziewana frekwencja to dziś ponad 20 tysięcy.

17:45 – Kocioł pełny mniej więcej w połowie. III trybuna już teraz wygląda nieźle.

17:50 – Spiker czyta składy. W sektorze gości w porywach 50 osób.

17:53 – Kibice rozpoczęli już doping. Jest moc!

17:56 – Lech nie stracił gola z Wisłą u siebie od 3 spotkań. Podtrzymanie tej passy

17:59 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

2 min. – Lech od początku gra bardzo wysoko.
3 min. – Już ostre starcie Kędziory z Małeckiego.
5 min. – Jevtić do Formelli, który w świetnej sytuacji trafił w bramkarza! To była setka!
8 min. – Jevtić trafia po kontrze w poprzeczkę!
13 min. – Groźny, choć niecelny strzał Gajosa z daleka.

16 min. – Tempo meczu na razie niezłe.
20 min. – Niecelny strzał Małeckiego. Wcześniej dobra interwencja głową Bednarka.
23 min. – Niecelna główka Ondraska po rzucie wolnym.
26 min. – Płaskie uderzenie Gajosa z daleka wyłapał Załuska.
27 min. – Dwa niecelne strzały Wisły z dystansu w ciągu paru minut.

32 min. – Jevtić traci piłkę, Mączyński strzela, Putnocky broni.
37 min. – Lechici mają przewagę, jednak psują za dużo akcji. Często podejmują złe decyzje w ostatniej fazie.
44 min. – Mało się dzieje od paru minut. Brakuje dobrych akcji.
45 min. – Putnocky wyłapuje groźne dośrodkowanie Małeckiego.
45+1 min. – Do przerwy 0:0. Nie jest źle, ale musi być lepiej.

48 min. – Dobrą akcję Lecha zatrzymał bramkarz.
50 min. – Kolejne nieudane zagranie słabego dziś Pawłowskiego.
54 min. – Nic się nie zmienia. Mecz jest bardzo wyrównany, a obie ekipy mocno zdyscyplinowane taktycznie.
55 min. – Przez głupią stratę Jevticia będzie niebezpieczny rzut wolny.
56 min. – Jakoś się Lech wybronił. Musi jednak bardzo uważać.

62 min. – Słabo wygląda gra Lecha w tej połowie.
67 min. – Fatalna wrzutka Kędziory podsumowała grę Lecha po przerwie.
70 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!!!! JEVTIC!
70 min. – Strata Wisły, Darko sam pociągnął akcję i płaskim uderzeniem po długim rogu zdobył gola!
74 min. – Teraz dopiero zaczną się emocje. Wisła na 2 napastników.
74 min. – Putnocky łapie uderzenie Małeckiego po koźle.

78 min. – Wisła się rzuciła.
83 min. – Kocioł pod bramką Lecha. Fuks!
83 min. – Majewski był pociągany za koszulkę. Nie ma jednak rzutu karnego.
86 min. – Aj Jevtić z wolnego tuż obok słupka!
90 min. – Teraz czas na bronienie.
90+2 min. – Wrzutka z lewej strony i Brożek z bliska doprowadza do remisu. 1:1.
90+4 min. – Aj! jeszcze blisko był Trałka, ale się nie udało. Szkoda.

KKS Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: 70.Jevtić – 90+2.Brożek

Żółte kartki: Kędziora – Mączyński, Głowacki, Ondrasek

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 20158

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, L.Nielsen, Kadar – Tetteh, Gajos (89.Trałka) – Formella, Jevtić, Pawłowski (63.Majewski) – Robak (75.Kownacki).

Rezerwowi: Burić, Gumny, Wilusz, Jóźwiak, Trałka, Majewski, Kownacki.

Wisła: Załuska – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Mączyński, Popović (89.Cywka) – Boguski (80.Brlek), Zachara (67.Brożek), Małecki – Ondrasek.

Rezerwowi: Miśkiewicz, Pietrzak, Mójta, Uryga, Cywka, Brlek, Brożek.

Kapitanowie: Pawłowski – Głowacki

Trenerzy: Nenad Bjelica – Dariusz Wdowczyk

Pogoda: +7°C, pochmurno, mokro

Autor zdjęć: Krzysztof Krause

160 komentarzy

1. Pszczółka pisze:

Redakcjo czego szkoda?? Tej żenującej gry?? Słabo słabo i jeszcze raz słabo.Zasłużony wynik i jak popatrzymy na statystyki na które zawsze się powołujecie to niestety są na korzyść skisłej.Dwa mecze super i wracamy do rzeczywistości.A ona jest taka że z tymi pipkarzami niestety nie mamy czego szukać w lidze w PP nie wspominając o Europie.Wszyscy się zachłysnęliśmy nowym trenerem ale rzeczywistość okazała się brutalna.Tak niektórzy cieszą się z wtop kurewki a za tydzień możemy być za nimi w tabeli.Kurw… jak mamy okazję odskoczyć troszkę to zawsze wszystko zjebi….

2. roby pisze:

Niestety bardzo słaby mecz i to u siebie tym, którzy widzą Lecha w finale PP przypominam ,że GTS mamy na drodze notabene ostatnią drużynę w tabeli.
    Najbardziej wkurwia minimalizm i cofnięcie się a graliśmy z ostatnią drużyną w ekstraklapie!!!

3. pyra fan kks z breslau pisze:

krotko dzisiaj DZIADOSTWO szkoda wiary

4. zibi pisze:

Cytując sławnego mędrca Ryszarda P. „Ryba psuje się od głowy” i dlatego Lech nie będzie odnosił sukcesów z tym zarządzikiem oraz z takim podejściem właściciela.

5. JRZ pisze:

a właśnie niech mi ktoś wytłumaczy na jakiej podstawie twierdzi się ze mamy łatwą drabinkę do półfinału PP? Ja twierdze ze ze wszystkich ćwierćfinalistów mamy jak do tej pory najtrudniejszą.

6. Mouze pisze:

Powrót do bylejakość.Nowa miotła przestaje zamiatać i gołym okiem widać takiego zaangazowania jak w pierwszych meczach już nie ma.

7. kilo82 pisze:

Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, druga połowa to już jakaś masakra. Zwycięstwo byłoby totalnie niezasłużone, choć oczywiście szkoda, że nie udało się go dowieźć. Dobrze chociaż, że trener nie odlatuje, tylko potrafi obiektywnie spojrzeć na występ swoich zawodników. W PP musi być zdecydowanie lepiej.

8. tylkoLech pisze:

Też jestem zdziwiona optymizmem związanym z PP. Staram się wierzyć w Lecha, wmawiam sobie, że będzie dobrze, ale tak naprawdę to od bardzo, bardzo dawna przed żadnym meczem, nieważne z kim gramy, nie mam poczucia, że będzie łatwo i przyjemnie.

• Sternbek pisze:

Mam identyczne odczucia. Co mnie zastanawia to to ze trener jest charakterny I ze wlada silna reka a na meczu chodzi tylko zamyslony. Od czasu do czasu cos krzyknie. Mysle ze jakby wydzieral sie na kazdego w ostatnich minutach I pienil sie ja probierz to bysmy nie przegrali…

9. KKS pisze:

Beznadziejna gra Lecha, momentami milicjanci bez problemu przejmowali inicjatywę. Efekt nowej miotły póki co krótkotrwały, bo Lech potrzebuje serie zwycięstw, a z taką grą możemy przegrać z każdym w tej cienkiej lidze.

10. Ltsk pisze:

Z Arka nuda 0 bramek i remis ,dziś znów nuda ,mimo zapewnień trenera na Bułgarskiej przy wysokiej frekwencji przez 180 minut nie pokazali nic,zupełnie nic

11. tylkoLech pisze:

My narzekamy, a w studiu Canal + chwalą mecz, że był bardzo dobry. Może mamy za wysokie oczekiwania ?

• sas pisze:

Bo oni meczów nie oglądają tylko fragmenty. Kurwa byłem, zmarzłem i tak sie wkurwiałem na ta beznadziejna grę że głowa boli.

12. zych pisze:

I Termaliki już nieda rady ściągnąć.

13. zych pisze:

Ścignąc miało być

14. Mary pisze:

Mecz był słaby i właściwie cały czas pachniał remisem. To sprawiedliwy wynik niestety. Może „wyciągną wnioski” na PP, tam trzeba wygrać.
    Za to lokomotywa jest piękna. To optymistyczny akcent tego dnia. Tortu nie próbowałam, bo za długa kolejka, no i przecież trzeba o linię dbać.

15. robson pisze:

Według mnie swoje zrobił też brak Makuszewskiego. Ostatnio to on w dużej mierze rozkręcał naszą grę, co było widać w Gdańsku i Lublinie. Z Arką nie był w pełni sił i zagrał ogon i też nasza gra w tamtym spotkaniu nie wyglądała dobrze. Ale to jest już kwestia braku wartościowych zmienników…

16. Siódmy majster pisze:

Od czasów późnego Skorży gramy totalną padakę, kaszanę i syf.Był krótki moment euforii po zatrudnieniu Urbana, a teraz Bjelicy.To jednak tylko momenty.W życiu piękne są tylko chwile-jak śpiewał Rysiek Riedel i te słowa jak ulał pasują do naszej sytuacji kiboli Kolejorza.Nie wiem jakich guseł trzeba użyć aby te zasrane cioty zaczęły grać jak należy i przestały zadręczać kiboli płacących na ich niebotyczne wypłaty swym niechlujstwem, lenistwem, memejstwem i zwykłą bezczelnością.Wielu z nas twierdzi tu,że to szrot i to może być prawda.Druga strona medalu jest taka,że to aktualni lub byli kadrowicze w miarę ogarniętych reprezentacji (Kadar, Arajuuri, Pawłowski,Majewski,Gajos),piłkarze uważani za gwiazdy ligi (Jevtić, Robak, Kedziora, Putnocky,Tetteh),świetni do niedawna młodzieżowcy, a czasem nadal czołowi gracze młodej repry (Formella, Kownacki, Bednarek ), do tego doskonale rokujący Gumny i Jóźwiak.To jest kiepski skład?To jaki mają różne Termaliki,Arki, Wisły Płock i inne Łęczne?O co kurwa chodzi? Czego brakuje tym kolesiom aby zaczęli wykonywać pracę, za którą biora gruby szmal?Kto i kiedy ich do tego zmusi skoro trzeci kolejny trener nie potrafi?Jak długo jeszcze ja i najpewniej tysiące wkurwionych kiboli będziemy musieli zadawać te żenujące pytania?Jak długo jeszcze????????????????????????????????????????????????????????????

• Ekstralijczyk pisze:

Najzwyczajniej po prostu mogło nastąpić u poszczególnych piłkarzy zmęczenie materiału i nie będą mogli ponownie wskoczyć na ten najwyższy poziom jaki są wstanie prezentować.

• Fazi pisze:

Smuda wruc bo od jego odejscia jest tylko gorzej

• sebra pisze:

@Siódmy majster – oglądając to spotkanie zastanawiałem się jak bardzo różni się ten mecz od meczu Polski z Armenią? I szczerze mówiąc patrząc na zaangażowanie i poziom sportowy to nie zauważyłem żadnej różnicy, a dzięki obszernym artykułom w prasie wiemy, że w kadrze źle się dzieje. W Lechu po przyjściu trenera Bjelicy był moment kiedy zapanował optymizm wynikający z dość widocznej zmiany w zaangażowaniu i stylu gry, ale po meczu z Arką dziś po raz kolejny widzieliśmy spotkanie u siebie w którym zawodnicy Lecha wyglądają tak jakby grali w zwolnionym tempie i co gorsza bez żadnego pomysłu na wygranie meczu. Nie wiem czy w Lechu również mamy do czynienie z „sodówką”, która sprawia, że zawodnikom wydaje się iż mecze będą się same wygrywać czy po prostu są tak przeraźliwie słabi. Jeśli mając drugi budżet w lidze nie potrafimy zatrudnić zawodników gwarantujących odpowiedni poziom sportowy to nawet najlepszy trener niczego tu nie zdziała. Tak na marginesie to dla części zawodników z obecnej drużyny Lech to jest maksimum ich możliwości i kariery w stylu Kamińskiego, Możdżenia czy Kikuta nie będą dla mnie żadnym zaskoczeniem. Niestety większość z nich dowie się ile jest warta dopiero za jakiś czas kiedy zaliczą sportowy zjazd i marzeniem dla nich będzie gra w takim klubie jak Lech.

17. undertheskin pisze:

Nie rozumiem tych, którzy piszą o ostatniej drużynie w tabeli. I co z tego? Przecież w tej lidze to i Termalika mogłaby być mistrzem gdyby nie to, że im się nie opłaca grac w pucharach. Od kiedy to Pawłowski jest lepszym piłkarzem niż Małecki? Albo Robak lepszym od Brożka? Składy porównywalne to i remis wyszedł. Z pustego to i Bjelica nie naleje.

• robson pisze:

Tym bardziej, że Wisła od paru kolejek gra naprawdę nieźle i w niczym już nie przypomina tej drużyny, która na początku sezonu dostawała baty od każdego. Jednak oczywiście nie usprawiedliwia to w żaden sposób faktu, że daliśmy się im tak zdominować na własnym boisku.

18. samael pisze:

Trzeba było zostawić Skorże a rozgonić tę bandę nierobów . Teraz nie mamy ani piłkarzy ani trenera.

19. leftt pisze:

1. Dawno nie widziałem sytuacji, żeby przeciwnicy na Bułgarskiej dochodzili do tylu czystych sytuacji strzeleckich na 20-25 metrze, żeby mieli tyle miejsca. Dobrze, że pudłowali niemiłosiernie.
    2. Tetteh nie może sam odebrać wszystkich piłek, zresztą swojego babola też musiał zrobić.
    3. Słabo wyglądała komunikacja obrony z bramkarzem i w ogóle w obronie, zwłaszcza na początku.
    4. Pawłowski – dno i trzy metry mułu, więcej zagrożenia stwarzał pod bramką Lecha niż pod bramką Wisły.
    5. Dlatego też więcej musiał się podłączać Kadar, któremu nawet się chciało.
    6. Jevtić myśli, że jest Messim. Nie jest. Dużo strat, nonszalancja w grze. A i tak był najgroźniejszy.
    7. Formella nie jest skrzydłowym. Nie ma odpowiedniej dynamiki, techniki, ciągu na bramkę. Może to 9 (ale wtedy powinna być bramka na początku) może prawy obrońca.
    8. Robak świetnie wszedł w mecz, potem słabł. Dobry Robak > średni Robak>słaby Robak>Kownacki.
    9. Bronimy się rozpaczliwie u siebie przed Wisłą, a w 89 minucie trener wprowadza kolejnego defensywnego zawodnika, czym daje jasny sygnał drużynie. No, nie pomógł.
    10.Ogólnie nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, nie mamy na tyle dobrych zawodników, żeby wygrywać na stojąco.

20. Chris65 pisze:

Czytam komentarze… Wasze opinie są naprawdę trafne . Ja je czytam a czy Panów właścicieli to wogole interesuje. Odnoszę wrażenie że raczej nie specjalnie. Przecież dalej gramy o majstera….. Teoretycznie. Na żywo to na razie beznadzieja.

21. kiszynow pisze:

ale o co chodzi? maja 20 000? jest dochód dnia meczowego na spory plus? jest, hajs się zgadza.
    a teraz drogie kibice pocałujcie rutka w tyłek, nic już nie możecie zrobić.

22. milekamps pisze:

Prawda jest taka że nie ma kto strzelac bramek,Robak raz kiedys coś tam uderzy,Kownacki niby jest ale jakby go nie było

23. mateo pisze:

ta druzyna jest po prostu słaba i lepiej juz grac nie będzie.
    od paru lat jest totalny zastoj i marazm.
    po boisku biegają sami kopacze a nie piłkarze
    polowa tej druzyny jest do zwolnienia od zaraz: Formella, Nielsen, Kownacki, Trałka, Robak
    a tacy kopacze jak Jevtic, Pawłowski czy Kedziora lepiej już grac nie będą
    a jaka gowniana jest cala liga widać po Legii w Lidze Mistrzow

24. pipol pisze:

Kolega ze Śląska / Górnego, gdzie mieszkam/ mówił, obyście nie zatęsknili za Skorżą i Urbanem. Ten cudak z Jugosławii czy jak tam teraz jego kraj się zwie nie zrobi z Lecha ZESPOŁU, tu trzeba zainwestować z 10mln ojro w grajków, którym się będzie chciało grać. Czy to się tym Żydom dysponującym Kolejorzem opłaci? Znając Żydów, wątpię.

25. junior pisze:

JAZDA!!JAZDA!!JAZDA!!!
    🙂

26. baku pisze:

Gra Lecha powoduje depresje. Właściwie to przez ostatnie kilka lat to zjazd po równi pochyłej. Po 10 latach od przyjścia Amiki do Lecha sytuacja w klubie jest gorsza niż jak nas przejmowali. Stagnacja, brak ambicji, chybione decyzje na właściwie wszystkich płaszczyznach od 1,5 roku. Najgorsze jest to że nie widać nawet promyka nadziei że sytuacja ulegnie poprawie. Myślałem, że drużyna gra przeciwko trenerowi Urbanowi, ale po tym co pokazują za Bjelicy to stwiedzam, że oni są po prostu słabi i nie mają żadnej ambicji – bo takie mecze jak wczoraj to wystarcza wybiegać.