Mniej skuteczny weekend juniorów

mlodziezW miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały juniorskie drużyny Lecha Poznań. Najstarsze młodzieżowe zespoły Kolejorza tym razem nie imponowały skutecznością, ale żadna z drużyn nie przegrała swojego meczu.

Niestety znów punkty u siebie i to z przedostatnią drużną w tabeli straciły rezerwy. Lech II Poznań zremisował w sobotę we Wronkach z Górnikiem Konin 1:1. W 82. minucie gola na 1:0 zdobył Paweł Tomczyk. Potem młodzi lechici zmarnowali dwie setki, a w ostatniej minucie stracili bramkę na 1:1. Wówczas fatalny błąd popełnił trzeci bramkarz Kolejorza, Miłosz Mleczko, który wypuścił piłkę z rąk.

W środę rezerwy czeka wyjazdowy mecz 1/16 OPP z Zielonymi Lubosz, a w sobotę wyjazd do Lęborka na bój z tamtejsza Pogonią, która jest piętnasta. Lech II Poznań zajmuje w tej chwili 9. miejsce w III-lidze tracąc do lidera, Sokoła Kleczek 7 punktów. Podopieczni Ivana Djurdjevicia mają jednak jedno spotkanie rozegrane mniej.

Tymczasem w CLJS nie zawiedli juniorzy starsi, którzy na wyjeździe pokonali ostatnią w tabeli Miedź Legnica 1:0 po trafieniu zaraz na początku drugiej połowy. Kolejorz jest liderem mając 3 oczka przewagi nad Pogonią Szczecin i już 7 nad Arką Gdynia oraz Piastem Gliwice. Najlepiej w ten weekend poszło Lechowi II Poznań z ligi wojewódzkiej A1 juniorów starszych.

Druga ekipa juniorów starszych bez problemów pokonała Unię Swarzędz 3:0. Lech II Poznań plasuje się na 4. pozycji tracąc 5 punktów do Sokoła Szamocin. W ten weekend nie grali juniorzy młodsi z ligi wojewódzkiej B1, którzy już wcześniej awansem rozegrali swoje spotkanie w 10. kolejce. Liderujący Lech Poznań po 10 meczach ma 28 punktów na 30 możliwych i bilans goli 75:3.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.