Przygotowania w strugach deszczu + FOTO

W strugach deszczu i w typowo jesiennej, październikowej pogodzie przygotowują się piłkarze Lecha Poznań do dwóch bardzo ważnych meczów. Sytuacja kadrowa w Kolejorzu jest niezła, bowiem do zajęć powróciło dwóch zawodników, których w minioną niedzielę zabrakło.

Po wolnym poniedziałku wczoraj piłkarze Lecha Poznań wrócili do zajęć. Dziś trenowali rano w strugach deszczu na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17. Zawodnicy Kolejorza na środowe zajęcia wyszli przed godziną 10:00. Po odbyciu szybkiej, choć intensywnej rozgrzewki pod okiem Andrzeja Kasprzaka przeszli do drugiej części ćwiczeń szlifując szybkie podania z pierwszej piłki na zmniejszonym boisku. Wszystkiemu przyglądał się Nenad Bjelica, który co jakiś czas pokrzykiwał na swoich podopiecznych.

Na pełnych obrotach trenował Maciej Makuszewski, który z powodu problemu z mięśniem nie wystąpił w meczu z Wisłą Kraków oraz Paulus Arajuuri muszący po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Finlandii przejść zabieg dentystyczny. W pierwszej części środowego treningu osobno ze szkoleniowcem bramkarzy, Andrzejem Dawidziukiem pracowała trójka golkiperów. Na boisku pojawił się gościnnie kolumbijski pomocnik, Victor Gutierrez, który w rezerwach będzie mógł grać dopiero wiosną. Po 30 minutach trener Nenad Bjelica zamknął środowe zajęcia.

Do sobotniego meczu z Legią Warszawa na Łazienkowskiej (początek o 20:30) ekipa Lecha Poznań zaliczy jeszcze dwie jednostki treningowe. Do stolicy uda się w piątek po godzinie 14:00. Po powrocie nie będzie czasu na wypoczynek, bowiem już we wtorek, 25 października, o 20:45 w pierwszym meczu 1/4 Pucharu Polski drużyna Kolejorza zmierzy się na Bułgarskiej z Wisłą Kraków. Po spotkaniu z Legią Warszawa „niebiesko-biali” odbędą przed wtorkiem tylko dwa treningi.