Zacznijcie w końcu wygrywać!

lechwislaW pierwszym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2016/2017, Lech Poznań tylko zremisował na Bułgarskiej z Wisłą Kraków 1:1 (0:0). Kolejorz kolejny raz zagrał słabo, a żwawiej zaczął poruszać się po boisku dopiero po stracie gola. Zdołał wyrównać, ale przed rewanżem pod koniec listopada nie ma dobrego wyniku.

19:20 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Dziś gramy przy pustym stadionie. Nie pośpiewamy, ale kciuki trzymać będziemy.

19:25 – Poniżej skład Wisły. Grają w najsilniejszy.

19:33 – Poniżej też skład Lecha. Silne zestawienie, choć nie optymalne.

19:39 – Dziś odpoczną sobie m.in. Kadar, Pawłowski i Nielsen.

19:40 – Cisza na stadionie. Jeszcze muzykę wyłączono.

19:44 – Na stadionie na razie piłki na boisku i z kilku dziennikarzy. Czekamy na rozgrzewkę.

19:51 – Dla Lecha jest to 35 mecz na szczeblu 1/4 PP. Oby zwycięski i najlepiej bez straty gola. W końcu bramki zdobyte na wyjeździe liczą się podwójnie.

19:55 – Lech mierzy się z Wisłą już po raz 115. Patrząc na sytuację w tabeli to dzisiejsze spotkanie wydaje się być mimo wszystko ważniejsze niż to 9 dni temu. Zapowiada się ciężki mecz, gdyż Wisła jako jeden z nielicznych zespołów w Ekstraklasie gra w PP w pierwszym składzie serio traktując te rozgrywki.

20:00 – Bramkarze Wisły wyszli na rozgrzewce. Nie ma kto dziś pogwizdać nawet.

20:01 – Zobaczymy jak spisze się dziś sędzia. Z nim na murawie Lech nie stracił jeszcze gola w tym sezonie i nie przegrał. Ostatnio wygrał w Ruchem w PP 3:0, a rok temu 25 października z Legią 1:0.

20:03 – Bramkarze Lecha także już się rozgrzewają.

20:06 – Obie ekipy już na rozgrzewce. Nie ma braw ani gwizdów. Strasznie dziwnie można się poczuć.

20:21 – Dla przypomnienia: Mecze Lecha bez kibiców w Poznaniu. Wypada podtrzymać serię.

Bilans: 2-1-4

20:31 – Dariusz Wdowczyk ma patent na Lecha. Ostatnio albo tu wygrywał albo remisował. Ostatni raz jego ekipa poległa w Poznaniu w 2005. Czas to przerwać.

20:35 – Szybko ten czas leci. Rozgrzewka już zakończona. Za 10 minut początek meczu.

20:36 – Kibiców powitał właśnie spiker. Dziś Grzegorza Surdyka zastępuje Grzegorz Hałasik.

20:39 – Takiej stypy jak teraz w 2011 i 2014 roku, kiedy też był zamknięty jednak nie było.

20:43 – Hymn Lecha z głośników. Na murawie już piłkarze obu ekip w tradycyjnych strojach.

20:56 – Dzisiejszy mecz w zastępstwie za wyznaczonego Bartosza Frankowskiego z Torunia prowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

2 min. – Spokojny początek spotkania. Dziwnie się gra bez kibiców.
6 min. – Dobra akcja Kędziory prawą stroną.
9 min. – Celny strzał Głowackiego z wolnego broni Burić.
13 min. – Mało się dzieje na razie.
14 min. – Już dwie fatalne długie piłki Trałki.
15 min. – Celny strzał z daleka. Łapie Załuska.

17 min. – Niecelna główka Brożka.
22 min. – Słabo wygląda Lech.
28 min. – Kopanina w środku. Nic się nie dzieje.

32 min. – Wisła trochę się cofnęła. Czeka na kontry.
36 min. – Kontra Lwcha. Robak do Majewskiego, który uderzył anemicznie.
41 min. – Nie ma zbytnio czego relacjonować. Nieudolność i nędza.
45 min. – Celne uderzenie Majewskiego z daleka.
45 min. – Koniec I połowy. Lepiej nic więcej nie pisać.

48 min. – 0:1. Akcja Wisły prawą stroną, podanie do Brożka na środek, który obrócił się z obrońcą na plecach i zdobył gola.
49 min. – Mocne, choć niecelne wstrzelenie piłki przez Majewskiego.
55 min. – Lech rzucił się do ataku. Dopiero teraz.
60 min. – Poznaniacy zaczęli szybciej biegać.

66 min. – Najlepsza akcja Lecha. Makuszewskiego w ostatniej chwili zablokował Popović.
70 min. – Minimalnie niecelna główka Kownackiego po dośrodkowaniu Trałki.
75 min. – Lech w ataku pozycyjnym jest bardzo nieporadny. Za to Wisłą dobrze sobie radzi w każdej formacji.

78 min. – GOL! Strzał Robaka paruje bramkarz, ale celnie dobija Kownacki.
80 min. – Kownaś do Kędziory. W ostatniej chwili zatrzymał go obrońca.
81 min. – Załuska ratuje Wisłę!
84 min. – Aj! Coraz bliżej. Po wolnym próbował główkować Arajuuri.
88 min. – Lech zamknął Wisłę na połowie.