Lechowy Flesz (06.11-13.11)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Wygrana nie tylko historyczna dla Lecha

Niedawny mecz Ruch – Lech, a przede wszystkim wynik 5:0 już na stałe zapisał się w historii Lecha. Okazuje się także, że w historii Ruchu również i to za sprawą Kolejorza. Była to najwyższa porażka „Niebieskich” w 81-letniej historii stadionu przy ul. Cichej 6.

Przegrali, ale awansowali

W 3 meczu eMME U-17 Polska gładko przegrała z Izraelem 1:3, jednak szczęśliwie awansowała do kolejnego etapu eliminacji. Polacy w 3 spotkaniach zgromadzili 4 punkty wyprzedzając lepszym bilansem goli o 1 bramkę kadrę Armenii. W boju z Izraelczykami wystąpili młodzi lechici z akademii – Marcin Grabowski, Szymon Zalewski, Łukasz Norkowski i Michał Skóraś.

Lech otworzył sklep

W tygodniu Lech otworzył swój kolejny nowy sklep. Tym razem w niedawno otwartej galerii Posnania. Obok sklepu znajduje się również restauracja Lecha Poznań – Trybuna. Sklep oficjalnie otworzył prezes Karol Klimczak, a także Maciej Gajos, Marcin Robak i Maciej Makuszewski, którzy przy okazji wzięli udział w zabawach z kibicami grając m.in. w FIFĘ, pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy.

Spotkaj się z trenerami

W czwartek, 17 listopada, o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Inea Stadionu odbędzie się spotkanie kibiców ze sztabem szkoleniowym Kolejorza. Klub wszystkich chętnych, by porozmawiać z trenerami prosi o przybycie kwadrans przed rozpoczęciem spotkania.

Klub buduje boisko

W Popowie koło Wronek ruszyła budowa boiska ze sztuczną trawą. Dzięki temu już za kilka tygodni juniorzy z akademii Lecha nie będą musieli jeździć do Poznania, żeby np. zimą trenować na dobrej płycie tylko będą mogli ćwiczyć u siebie. Budowa boiska pochłonie 2,8 mln zł. Połowę z tego da klub, a resztę Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Czterech w jedenastce

Tamas Kadar, Tomasz Kędziora, Darko Jevtić i Radosław Majewski znaleźli się w jedenastce ostatniej kolejki według Ekstraklasy SA. Tylu piłkarzy w jedenastce Lecha w tym sezonie jeszcze nie miał.

Prezydent podtrzymał decyzję

W tygodniu odbyło się kolejne spotkanie w sprawie cofnięcia przez prezydenta dofinansowania na przejazdy autobusami kibiców gości. Ze strony Lecha w spotkaniu uczestniczył Henryk Szlachetka. Prezydent Poznania podtrzymał swoją decyzję, a to oznacza, że zwykli mieszkańcy przez przemarsze kibiców przez miasto wciąż będą mieli utrudnione życie.

Były lechita na testach w Pogoni

Piotr Rymar, który latem postanowił odejść z rezerw Lecha Poznań i jesienią grał w Stilonie Gorzów Wielkopolskich w ostatnich dniach przebywał na testach w Pogoni Szczecin.

Lech gościł w Opalenicy

W tygodniu odbyła się kolejna akcja w ramach „Lech na Landach”. Tym samym Abdul Aziz Tetteh, Maciej Wilusz, Nicki Bille Nielsen i Darko Jevtić zawitali do Opalenicy, gdzie wzięli udział w pokazowych grach i zabawach głównie z młodymi kibicami. Kolejna edycja akcji wiosną.

Kolejarze na kolejnym meczu

25 listopada przypada Dzień Kolejarza. Z tej okazji klub postanowił zaprosić byłych i obecnych kolejarzy wraz z najbliższymi rodzinami na mecz ze Śląskiem Wrocław, który odbędzie się 20 listopada.

Trener ćwiczył z kibicami

W czwartek miała miejsce kolejna akcja „500 kalorii za 500 kalorii”. Tym samym na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu wszyscy chętni śmiałkowie mieli okazję poćwiczyć z dr Martinem Mayerem, spalić 500 kalorii, a potem zjeść rogala z piekarni cukiernika, Piotra Koperskiego.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. arek z Debca napisał(a):

  Teczowy kodziarz nadal robi na zlosc Poznaniakom. Nawet jego kolezki z PelO byli za przywroceniem finansowania autobusow dla kibicow.

 2. mario napisał(a):

  fajna akcja z tym Dniem Kolejarza

 3. 2wings napisał(a):

  Jedyne miejsce na Akademię Kolejorza to Dębiec, a nie Wronki czy Popowo.

 4. melon1922 napisał(a):

  To tylko 35000 rocznie niech klub zaplaci i po sprawie olac jacusia. ten osioł tylko czeka na rozpierduche na miescie a potem powie jacy to kibole sa zli.

  • Mary napisał(a):

   A właściwie dlaczego klub ma zapłacić? Klub odpowiada za kibiców za kołowrotkiem. Niech sobie goście spacerują po Poznaniu skoro Prezydent tak chce. To nie klubowi czy kibicom utrudni życie, tylko mieszkańcom Poznania, zwłaszcza tym, którzy piłkę nożną mają gdzieś. Niech kiepscy sobie idą czy tam jadą komunikacją miejską lub rowerami, w wolnym kraju żyjemy. Tylko niech będzie jasne, że za to odpowiada pan Prezydent – nie Lech, nie jego kibice, nawet nie Śląsk Wrocław.

  • Pszczółka napisał(a):

   najśmieszniejsze jest to że Klub płacił połowę tej sumy a drugą miasto.Czyli cały koszt który ponosił Poznań to 17,5 tys zł.