Kolejne jesienne mecze wypożyczonych

serafinWykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania rundy jesiennej przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa łącznie sześciu piłkarzy mających ważne kontrakty.

Muhamed Keita (Stabaek)

Stabaek do którego wypożyczony jest Muhamed Keita jeszcze w tym miesiącu zagra dwumecz o utrzymanie. Jego drużyna zajęła 14. miejsce na 16 możliwych i teraz czeka ją pojedynek z II-ligowcem, który powalczy o awans. Mimo końca rozgrywek 2016 norweskiej Tippeligaen boczny pomocnik nie ma jeszcze wolnego.

Minuty: 1860
Mecze: 26
Gole: 9
Asysty: 3
Kartki: 5

Szymon Drewniak (Górnik Łęczna)

Szymon Drewniak cały czas jest podstawowym zawodnikiem Górnika Łęczna. Wystąpił w 14 na 15 meczów ligowych notując 3 asysty. Jedną przy golu Vojo Ubiparipa z Legią, drugą z Koroną, a trzecią z Wisłą Płock, której wbił jeszcze bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego dającą zwycięstwo już w doliczonym czasie gry. 23-latek strzelił też gola Wiśle w Krakowie z rzutu karnego. W ciągu 1321 minut gry obejrzał 3 żółte kartki.

Minuty: 1321
Mecze: 15
Gole: 2
Asysty: 3
Kartki: 3

Jakub Serafin (Bytovia Bytów)

Jakub Serafin wystąpił na razie w 16 meczach ligowych na 17 możliwych (w 1 pauzował za kartki). 20-latek zdobył dotąd 3 bramki i ujrzał 4 żółte kartki. Serafin jest prawdziwą gwiazdą piątej aktualnie drużyny I-ligi regularnie grającą po 90 minut. Jeszcze w tym miesiącu jego zespół może awansować do półfinału Pucharu Polski.

Minuty: 1361
Mecze: 16
Gole: 3
Asysty: 0
Kartki: 4

Mateusz Lis (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Wypożyczenie Mateusza Lisa wciąż przynosi marne efekty. 19-latek zagrał dotąd w 3 meczach ligowych i 1 pucharowym z Lechem. W pierwszej połowie września 19-latek otrzymał szansę występu w 3 spotkaniach ligowych w których puścił aż 7 goli. Po meczu Podbeskidzie – Zagłębie 4:5 stracił miejsce w składzie. Nie odzyskał go do teraz, a jego zespół zajmuje dopiero 10. miejsce na zapleczu Ekstraklasy. Zmiana trenera nie pomogła ani Lisowi ani ekipie „Górali”.

Minuty: 360
Mecze: 4
Czyste konta: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Piotr Kurbiel (Pogoń Siedlce)

Pogoń Siedlce w ostatnich 2 tygodniach zagrała raz ulegając Miedzi Legnica aż 0:4. Piotr Kurbiel w 8 meczu z rzędu pojawił się na boisku wchodząc z ławki rezerwowych. Tydzień temu dostał szansę od 58 minuty. Mecz I-ligowca w ten weekend zajmującego 8. miejsce w tabeli został przełożony na końcówkę listopada.

Minuty: 369
Mecze: 14
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Krystian Sanocki (MKS Kluczbork)

Zmiana trenera w ostatnim klubie I-ligi trochę pomogła Krystianowi Sanockiemu. 20-latek najpierw zagrał przez 6 minut, a w ten weekend od początku przez 62 minuty. Sanocki wyszedł w pierwszym składzie po raz pierwszy od końca sierpnia. Jego ekipa oba ostatnie mecze jednak przegrała.