Kontynuacja plusów

lech2W piątkowym meczu z Zagłębiem Lubin cała drużyna Kolejorza bez wyjątku pokazała klasę. Dzięki wysokiemu zwycięstwu zespół Lecha Poznań kontynuuje plusy, które cieszą i dają nadzieję na utrzymanie wysokiej dyspozycji do końca tego roku.

Największym plusem oprócz oczywiście 4 z rzędu zwycięstwa bez straty gola to z pewnością gra w pierwszych 45 minutach. Lech od 1 minuty usiadł na Zagłębiu. Grając pewnie, szybko, z polotem sprawił, że „Miedziowi” nie wiedzieli co robić. W grze poznaniaków było widać charakter, ambicję, wysokie zaangażowanie i pewność siebie będąc przy piłce. Kolejorz wygrał 4 jesienny mecz z rzędu dopiero po raz 3 od 2002 roku. W dodatku zrobił to bez straty bramki. 3 gole do przerwy sprawiły, że po przerwie lechici mogli zagrać na większym luzie, bo po prostu w pierwszych 45 minutach zrobili wszystko, żeby wygrać udowadniając, kto jest lepszy.

Lechitom świetnie wychodziła gry z kontry. Przy stanie 2:0 poznaniacy mogli grać tak jak najbardziej lubią i jak najlepiej potrafią. Właśnie po kontrze oraz po pięknej akcji padła piękna bramka na 3:0 przy której asystował Darko Jevtić. Szwajcar przed asystą przy trafieniu Dawida Kownackiego sam wpisał się na listę strzelców będąc prawdziwą gwiazdą tego meczu. To on grając na lewej stronie był również reżyserem gry Lecha po przerwie, a także motorem napędowym wszystkich kontr. Zagłębie nie miało pomysłu, jak zatrzymać Jevticia.

W przeciągu 90 minut Kolejorz oddał na bramkę 10 celnych strzałów. To naprawdę dobry wynik i przede wszystkim rezultat powyżej Lechowej średniej. Ponadto lechici zanotowali spory progres pod względem stałych fragmentów gry. Ten element 5 dni wcześniej wyglądał bardzo słabo. Tymczasem w piątek najpierw na listę strzelców po zamieszaniu w polu karnym wpisał się Paulus Arajuuri, a potem Darko Jevtić zaskoczył bramkarza wrzutką lewą nogą z prawej strony boiska. Przy stanie 3:0 „niebiesko-biali” mogli grać z „Miedziowymi” na hamulcu ręcznym. Od 65 minuty grali bardzo ekonomicznie nie tracąc sił przed środą. Mimo nieco zachowawczej gry sytuacji do kolejnych zdobycia goli nie brakowało. 2 razy celnie uderzył w końcu Marcin Robak, zaś Maciej Gajos o mały włos, a mocną bombą z daleka pokonałby Konrada Forenca.

Oczywiście przedwczoraj były też minusy. Jan Bednarek niepotrzebnie faulował, spowodował rzut karny i w dodatku dostał już 7 żółtą kartkę w tym sezonie. Jeszcze 1 kartonik i będzie pauzował już po raz 2 tym sezonie. Sama obrona również zagrała gorzej niż ostatnio. Wejście w 46 minucie Lasse Nielsena za Paulusa Arajuuriego wprowadziło chaos, nerwowość oraz niepewność w poczynaniach defensywnych mniej więcej do 65 minuty. Na szczęście pojawienie się wówczas Abdula Aziza Tetteha na murawie ustabilizowało trochę sytuację, natomiast para stoperów Jan Bednarek – Lasse Nielsen czuła się pewniej.

Plusy meczu z Zagłębiem 3:0