Kolejne plusy i do analizy minusy

lech2W ostatnim meczu z Wisłą Kraków, piłkarze Lecha Poznań udowodnili dobrą formę pokazując jednocześnie, że są na bardzo dużej fali wznoszącej. W pierwszych 45 minutach skuteczność Kolejorza była wręcz koncertowa i to mimo trudnych warunków atmosferycznych.

Celem Lecha przed wyjazdem na Reymonta był awans do półfinału, a zadaniem przez październikowy remis 1:1 strzelenie najpierw gola, a potem drugiego. To wszystko zostało zrealizowane w 100 procentach. Poznaniakom wystarczał co prawda remis 2:2, jednak Kolejorz udowodnił swoją siłę wygrywając aż 4:2 czego przed meczem chyba nikt się nie spodziewał. Do rewanżu Lech zwyciężył w Krakowie tylko 10 razy, więc mimo dobrej formy trudno było być zdecydowanym optymistą. Oprócz oczywiście pewnego triumfu, a także awansu do kolejnej fazy Pucharu Polski są inne plusy.

Lech Poznań znów był bardzo skuteczny pod bramką przeciwnika. W pewnej chwili miał 3 celne strzały i 3 bramki. Nie potrzebował zbyt wielu sytuacji, żeby ukłuć wiślaków na śliskiej murawie. Zawodnicy mimo padającego śniegu znów wykazali się sporą pewnością siebie mając piłkę przy nodze. Są ewidentnie w formie. Darko Jevtić i Maciej Makuszewski zakończyli to spotkanie z golem i asystą. Gdyby Szwajcar był skuteczniejszy mógł mieć na swoim koncie nawet 2 trafienia.

W pierwszej połowie lechici bardzo dobrze grali pressingiem. Świetnie wyglądał ich doskok do przeciwnika. Wisła nic sobie nie mogła stworzyć, bowiem lechici nie dość, że byli świetnie ustawieni, to jeszcze podwajali krycie, agresywnie atakowali rywala nie pozwalając wiślakom rozegrać piłki. Przez to np. Paweł Brożek czy Rafał Boguski, który ustrzelił w listopadzie aż 2 hat-tricki był zupełnie niewidoczny. W przeciągu 90 minut najlepiej poznaniakom i tak wychodziły kontry. Każdy kontratak 2-3 zawodnikami pachniał golem i był prowadzony na dużej szybkości. Kolejorz zdobył gola na 3:0 po wzorowej kontrze z klepki. Bardzo ładna była również bramka na 4:2.

Oczywiście w środę nie zabrakło także minusów. Największy to Jan Bednarek. Popełnił fatalny błąd na początku po którym uratował nas wyjściem w porę poza pole karne Jasmin Burić. Potem zaliczył efektowną asystę głową przy trafieniu Petra Breka, źle się ustawił przy 2 golu dla Wisły Kraków, a na koniec był jeszcze bliski samobója. To ewidentnie nie był mecz Bednarka, który rozegrał chyba najsłabszy mecz w swojej seniorskiej karierze. Błędy 20-latka na szczęście nie miały żadnych konsekwencji i będą bez wątpienia będą dobrą lekcją na przyszłość. Wychowanek Kolejorza to bardzo utalentowany piłkarz, który cały czas się uczy. Środowe spotkanie było wręcz doskonałym do tego, aby wyciągnąć z niego cenne wnioski. W przyszłości taki mecz może tylko zaprocentować.

Drugim środowym minusem była cala postawa drużyny bez wyjątku między 46 a 70 minutą. Przypadkowy gol dla Wisły Kraków po asyście Jana Bednarka nie zmobilizował lechitów. Poznaniacy prowadząc 3:1 wciąż czuli się bardzo pewnie. Odpuścili pressing, cofnęli się na własną połowę i czekali na to, co zrobi Wisła. Nawet wyrzucenie z boiska Adama Mójty nie zmieniło obrazu gry. Kolejorz wciąż czekał na „Białą Gwiazdę” aż stracił 2 bramkę. Dopiero po niej się obudził, nie grał już na stojąco tylko ruszył do przodu. Gdy tylko przyspieszał krakowianie od razu mieli problemy z lechitami, którzy golem na 4:2 ostatecznie zakończyli emocje. Postawa między 46 a 70 minutą nie była niczym innym jak minimalizmem.

Plusy meczu z Wisłą 4:2