Nieudany koniec nieudanego roku

lechcracoviaW meczu 20. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Cracovią Kraków 1:1 (0:1). Kolejorz w obu połowach zmarnował kilka dobrych sytuacji, a do przerwy jeszcze przegrywał po fantastycznym golu z daleka. Ostatecznie po bramce w ostatnim kwadransie zremisował 1:1 co i tak jest dla Wielkopolan stratą 2 punktów i nieudanym zakończeniem nieudanego roku.

2 min. – Pierwszy strzał Cracovii po wolnym. Łapie Putnocky.
5 min. – Długa piłka do Majewskiego. Pomocnik przyjął piłkę, oddał strzał i fatalnie chybił.
6 min. – Lech wyszedł z doskonałą kontrą, którą popsuł Pawłowski. Za daleko wypuścił sobie piłkę.
8 min. – Główkę po wolnym wyłapuje Putnocky. Już drugą w tym meczu.
13 min. – Trzy złe wrzutki Jevticia i kontra Cracovii. Sporo się dzieje.
15 min. – Świetna akcja, którą fatalnym strzałem zepsuł Majewski. To już drugi taki przypadek!

21 min. – Wyraźna przewaga Lecha w każdym elemencie. Brakuje tylko lepszej skuteczności.
25 min. – Gajos… brak słów. Akcje są, strzały fatalne.
28 min. – Pachnie golem dla Lecha. Brakuje tylko lepszych strzałów.
28 min. – Zablokowane uderzenie Szczepaniaka.
30 min. – Aj! Pawłowski tuż obok słupka.

35 min. – Kolejne dobre podanie Kownackiego i kolejny zły strzał Pawłowskiego. Nie może się wstrzelić.
38 min. – Bombę Gajosa broni Sandomierski.
39 min. – Lech marnuje kolejną sytuację. Covilo blokuje strzał z paru metrów.
40 min. – Uderzenie Piątka z daleka po stracie Kadara broni Putnocky.
45 min. – Gol dla Cracovii. Budziński zdecydował się na strzał z daleka i zdobył cudownego gola sezonu. Akurat w meczu z Lechem.
45 min. – Do przerwy 0:1. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły. Lech jest sam sobie winien.

48 min. – Majewski stracił piłkę na 20 metrze. Szkoda.
52 min. – Kadar zagrał płasko w pole karne, gdzie nikogo nie było.
57 min. – Cracovia zmieniła po przerwie ustawienie i mecz jest już bardziej wyrównany.
59 min. – Kolejną bombę Gajosa z daleka wybronił Sandomierski.

62 min. – Szybką akcję Lecha powstrzymał Litauszki.
69 min. – Nic się nie dzieje. Nie zanosi się na bramkę dla poznaniaków, którzy grają dużo gorzej niż do przerwy.
73 min. – Lech stanął.
75 min. – Prosty błąd obrony w tym Putnockiego, który wyszedł z bramki. Piątek minął bramkarza, ale gola nie zdobył.

78 min. – NIELSEN 1:1! Wrzutka z wolnego, która trafiła w polu karnym prosto do Nielsena. Duńczyk zdobył gola z bliska.
82 min. – Jevtić się rozpędza. Dwie groźne akcje pod bramką Cracovii.
86 min. – Płaskie uderzenie Formelli broni Sandomierski.
89 min. – Cracovia przeważa w końcówce.
90+2 min. – Majewski zepsuł kolejną setkę…
90+2 min. – Koniec.

MKS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 45.Budziński – 78.L.Nielsen

Żółte kartki: Budziński – L.Nielsen

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 8117

MKS Cracovia: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz (39.Litauszki), Polczak, Brzyski – Wójcicki (73.Jaroszyński), Covilo, Budziński, Jendrisek (46.Steblecki) – Szczepaniak, Piątek.

Rezerwowi: Stępniowski, Jaroszyński, Litauszki, Wdowiak, Cetnarski, Steblecki, Vestenicky.

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, L.Nielsen, Kadar – Tetteh, Gajos (75.Formella) – Jevtić, Majewski, Pawłowski (63.Robak) – Kownacki (83.Tomczyk).

Rezerwowi: Burić, Dudka, Gumny, Wasielewski, Formella, Robak, Tomczyk.

2. sas pisze:

Dzisiaj poznamy odpowiedź czy ten zespół wszedł na wyższy poziom czy nadal jest w strefie jak nam sie chce to wygramy a jak nie to powiemy ,,musimy wyciągnąć wnioski”. Lechia jak na razie przegrywa więc jest szansa na odrobienie punktów

3. gruh pisze:

Lechia przegrała 🙂 Panowie, teraz czas na nas!

4. Mouze pisze:

Dzisiejszy mecz jest szalenie istotny w kontekście startu i naszych celów na wiosnę.Cracovia jest niewygodna,ale musimy ja dzisiaj ograć.

5. Lucas z Powiatu gostyńskiego pisze:

Ciezko Lechowi jest wygrac z Cracovią w Krakowie ja obstawiam remis lub porażke ale mam nadzieje ze sie myle i wygramy.

6. Toruń pisze:

tylko wygrana!!!!!!KOLEJORZ!!!!!!!!!!!

7. piotr06 pisze:

Wygramy 1-0 po golu Pawłowskiego ( wersja optymistyczna )…

8. El Capitan pisze:

Cetnarski na ławce Cracovii? Do czego to doszło po tak dobrym poprzednim sezonie. A co do meczu to tylko 3 punkty! Trzeba zakończyć ten rok w dobrym stylu!

9. sas pisze:

O chuj ci chodzi ? W Białymstoku przegraliśmy jak dzieci z seniorami co nie powinno miec miejsca. I nie rzucaj się tu łysy grzywką na koncercie Metallici

10. John pisze:

Lechia i Jagiellonia w plecy ,martwię się że Lech znowu nie wykorzysta szansy zmniejszenia strat ,mimo wszystko trzymam mocno kciuki za zwycięstwo.

11. Mary pisze:

Lechia przegrała. Jaga przegrała. Panowie kiedy jak nie teraz? Wygrajmy to.

12. F@n pisze:

Ławka rezerwowych. Gdzie Jóźwiak i Pawłowski? ;o

13. Mateo pisze:

Gramy bez ławki sami młodzi, bramkarz i dwóch emerytów z których jeden nie nadaje się do niczego, a drugi targa za sobą worek pyr. Chociaż faktem jest, że karne strzela i raz po raz z gry coś wkula.

14. boro pisze:

Dąbrowski zapalenie dróg moczowych jak sie zadajesz z tapeciara Malarzowa to tak masz trzymaj się.

15. Bolek pisze:

Wygrajmy to. Wyniki idealnie układają się pod nas. CweLe już też nie wygrają

16. kibic ZWA pisze:

Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę zdzierżyć Kazia Węgrzyna w C+ a już nawet nie wspomnę o Malarzowej.

21. JERICHO pisze:

Pawłowski zasługuje na wędkę od trenera…

22. mól pisze:

Przestańcie PIERDOLIĆ!
    K O L E J O R Z !!!

23. seba86 pisze:

Tyle rzutów rożnych i wogóle zagrożenia!

24. F@n pisze:

Majewski, Pawłowski i dzięki nim jest 0:1

25. Toruń pisze:

Gramy dalej!!!!!!!!KOLEJORZ!!!!!!!!

26. Michu87 pisze:

ehh niby lepiej gramy, ale co z tego. ;/ Walczyć Kolejorz!!!

27. Mateo pisze:

Niewykorzystane sytuację lubią się mścić.

28. muras pisze:

ku…wa zawsze to samo, gramy lepiej, nie wykorzystujemy 100 i dostajemy bramkę z du.y

29. tomasz1973 pisze:

No i w pizde, zamiast 2-0 dla nas, jest 0-1.

30. El Companero pisze:

no i mści się samolubstwo Majewskiego i słaba gra Gajosa. W 2 połowie lepiej zmienic obu zawodników.

34. enter pisze:

Bez zmian, e tam, wzmocnien nie trzeba….

35. fan pisze:

Z takimi cieniasami dostają gola, i to z d.., ale to kara za nieskuteczność.

36. Szafcik pisze:

Pytanie co przy bramce zrobil wasz ulubieniec z Afryki , ale wiadomo Tralka Palka

37. legolas pisze:

nosz kurwa mać, to nieporozumienie co odstawiają Pawłowski z Majewskim, cholera bierze bo takiej połowie. Skuteczności ZERO

38. John pisze:

I jak tu się nie wkurwić???

39. robson pisze:

Kurwa, jak zwykle. Gramy lepiej, dominujemy i przegrywamy po jakimś golu z dupy.

40. BartiLech pisze:

Lech gra , Cracovia strzela..

41. Michu87 pisze:

Żeby teraz jakoś wyrównać, a potem walczyć o tą zwycięską bramkę. Niestety piłka nie zawsze jest sprawiedliwa ;/

42. fan pisze:

Może to głupie co piszę, ale.. Czy oni celowo nie chcą zrobić Cracovii krzywdy?

43. Ekstralijczyk pisze:

No cóż , samolubstwo Majewskiego zemściło się bramką Cracovii.

Przy takiej grze Cracovii , spróbowałbym grę na 2 napastników.

44. JR (od 1991 r.) pisze:

Mam nadzieję, że Nenad ich jeszcze pozbiera w przerwie.

45. Bart pisze:

A Majewski schodząc do szatni mówi że miał sytuację która powinien był wykorzystać. On serio nie wie że tam trzeba było podać? Wkurwilem się

46. RzanKlodWanDame pisze:

Cracovia chyba wygra, bo jest sprytniejsza

• enter pisze:

.. i nie ma Pawłowskiego w skladzie., ale Szymek w II polowce walnie 2 kasty.

47. sas pisze:

Pawłowski jak zwykle dno, czego sie nie dotknie to zepsuje. Gajos jak zwykle odpierdala maniane a te jego strzały to sa gorsze niż kucharczyka. Majewski zjebał akcję meczu i nadal w dobrym humorze. Czyli będzie jak zawsze, wszyscy rywale traca punkty a my solidarnie idziemy z nimi łeb w łeb.

48. Michu73 pisze:

Abdul słabiutki dzisiaj. Jednak trener wie co robi. W drugiej tak dalej, wykorzystać sytuacje i bedzie dobrze. Dawaj Kolejorz!!!!

49. seniorka pisze:

Nosz qwa!!!

50. JERICHO pisze:

Zostawić tyle miejsca gościowi, który potrafi strzelić z dystansu (ale tak naprawdę, nie wg komentatorów, którzy mówią ten banał w pochwale co drugiego pomocnika) i który w ubiegłym sezonie lutnął nam w ten sam sposób tylko, że na drugą bramkę… gratulacje. Cóż, jeżeli chodzi o konstruowanie akcji to nie ma się co czepiać. Czasami to wjeżdżali jak do siebie, ale – no musi być ale – wykończenie. Majewski i Pawłowski dorzucili sporo do pieca. Do momentu tego świetnego strzału Budzińskiego mecz powinien był już być zabity. Wyjść nabuzowani na drugą połowę i wygrać to, Cracovia ma dużo braków w obronie, tylko zmieścić futbolówkę w bramce. A może i aż.

51. KotorFan pisze:

Pawłowski mnie wkurza, facet nie umie grać na jeden kontakt, tylko przetrzymuje piłkę. Nie pasuje do Lecha Bjelicy.

52. kksjanek pisze:

Kurde Jagiellonia i Lechia przegrały, szkoda tego nie wykorzystać, gramy dobrze mamy przewagę, ale nasi w ostatecznej fazie akcji podejmują złe decyzje, muszą to odrobić! Pawłowski strasznie słabo według mnie zepsuł sporo akcji, ostatnie minuty 1 połowy przestaliśmy i to się zemściło, oby ruszyli mocno w 2 połowie!

53. mario pisze:

a nie dawno polemizowałem tutaj z kimś i mówiłem, że to nie jest tak, że gdy czołówka przegrywa Lech nie umie tego wykorzystać… No nie umie.

• sas pisze:

Wczoraj dyskutowalismy na temat Gajosa a dzisiaj masz jak na tacy podane to co o nim pisałem.

54. lolek pisze:

Niewykorzystane sytuacje Pawlowskiego sa jego najmniejszym grzechem. Przypatrzcie sie mu kiedy musimy odebrac pilke. Zero walki!

• mario pisze:

100% racji. Traci piłkę i nie walczy potem o nią. Kryminał.

Przecież ten facet nie walczy, nie wraca, pozoruje presing, na dodatek łeb zawsze ma zapatrzony w trawę.

55. JR (od 1991 r.) pisze:

Z tego co widzę to Tetteh cały mecz truchta. Czy to, że przedłużył kontrakt może mieć wpływ na jego zaangażowanie?

56. kksjanek pisze:

@lolek
    tu się zgodzę, traci piłkę zamiast od razu doskoczyć to rozkładał rece, odpuszczał tez piłki o które można było powalczyć, Pawłowski do zmiany

57. mario pisze:

słabo gramy po przerwie

58. siwus89 pisze:

Które mniejsze zło Pawłowski czy Formella?

59. JR (od 1991 r.) pisze:

Niektórzy z naszych orzełków to są zawodnicy co najwyżej na zmiany (Pawłowski) i do oszlifowania (Bednarek). W sumie nie wiem jak można oczekiwać od tego zespołu jakichkolwiek sukcesów?

60. tomasz1973 pisze:

Kurwa Pawłowski to jest jednak cieć, ani wrzutki, ani kiwki, nawet z autu zgrać piłki nie potrafi, Bjelica na ławe z nim, nawet dziadek Dudka będzie lepszy.

61. enter pisze:

Dlaczego nie zmieni tej memeji Pawłowskiego..

62. Michu87 pisze:

Dziś coś nie jest nam dane strzelić ;/ te strzały takie farfocle ehh

63. Krzys pisze:

Jeżeli się nie wykorzystuje takich sytuacji jak miał Jevtic to nie ma na co liczyć

64. Rafik pisze:

Brak wykończenia…Tylko Lech ale dziś zwycięży Cracovia….

65. kksjanek pisze:

jak skomplikowaliśmy sobie mecz…

66. fan pisze:

Kurwa, człowiek tylko się męczy patrząc na to gówno.. czy oni naprawdę nie potrafią lepiej grać??

67. Rafik pisze:

Tetteh ma wyje…na ten mecz i na Lecha!!!!

68. damt610 pisze:

O kur co Tetteh zrobil.

69. tomasz1973 pisze:

Teteh tez dzisiaj gra wielkie gówno! Przy bramce patrzył na Budzińskiego, teraz odpuścił Stebleckiego, który wchodzi w nasza szesnastkę, co jest dzisiaj z tym gościem.

70. fan pisze:

Formella – akt desperacji.. Cracovio, bój się!!!

pamiętacie jak na tym forum broniłem Nielsena? 🙂

Pamiętam, obyś był prorokiem, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale na razie zasługuje na brawa.

• Soku pisze:

O dziwo, mam wrażenie, że Nielsen strzelił gola, bo …technicznie niedomaga. 😉

Z dobrych wiadomości, jeden punkt do lidera odrobiony. Biorąc pod uwagę, że skuteczność szwankowała a rywalom wyszedł strzał życia, jestem nawet zadowolony z tego punkciku.

Na duży plus zachowanie Nielsena po bramce. Drugim Paulusem on raczej nie będzie, ale próbował nakłonić kolegów do dalszych ataków. Ergo: jaja Duńczyk ma.

78. Michu87 pisze:

Nielsen uratował Lecha przed 2 bramką, a po chwili strzela;) pięknie!