Wokół meczu Lecha z Cracovią

lechSobotni mecz Cracovia Kraków – Lech Poznań zakończony remisem 1:1 przeszedł już do historii, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby przede wszystkim negatywne. Więcej o tym i nie tylko poniżej.

Pogorszony bilans

Lech pogorszył dziś i tak swój słaby bilans meczów z Cracovią. W 56 spotkaniu zremisował po raz 11.

Ogólny bilans: 21-11-24, 76:87 (56 meczów)
W lidze: 17-9-19, 62:68 (45 meczów)
U siebie: 13-5-4, 36:20 (22 mecze)
Na wyjeździe: 4-4-15, 26:48 (23 mecze)

Poczekamy na wygraną

Obiekt Cracovii to stadion przeklęty. 7 zwycięstw Lecha w tym 4 w lidze w rywalizacji trwającej od 1948 roku. Na wygraną przy Kałuży czekamy już ponad 3 lata.

Wszystkie wygrane Lecha Poznań z Cracovią w Krakowie:

1982/1983: Cracovia – Lech 0:2
1984/1985: Cracovia – Lech 1:2 (PP)
2001/2002: Cracovia – Lech 2:2 k.1:4 (PP)
2008/2009: Cracovia – Lech 0:1
2010/2011: Cracovia – Lech 1:4 (PP)
2011/2012: Cracovia – Lech 0:3
2013/2014: Cracovia – Lech 1:6

Zieliński dał radę…

Jacek Zieliński cały czas ma niekorzystny bilans przeciwko Lechowi. Były trener Kolejorza urwał nam jednak punkty 9 raz w 15 spotkaniu.

4-2-7, gole: 16:23

…Sandomierski też

Trenujący niegdyś w Lechu Poznań bramkarz, Grzegorz Sandomierski wciąż nie przegrał z Kolejorzem w meczu u siebie. W 2 spotkaniu puścił przynajmniej gola.

Grzegorz Sandomierski przeciwko Lechowi Poznań:

2008, Lech – Jagiellonia 6:1
2010, Lech – Jagiellonia 2:0
2010, Lech – Jagiellonia 0:1 (SPP – mecz w Płocku)

Dwumecz na plus

Lech ma korzystny dwumecz z Zagłębiem, Śląskiem i po dzisiejszym remisie też z Cracovią (4 punkty, gole: 3:2). Z Jagiellonią po 2 porażkach dwumecz ma niekorzystny, a z Koroną również niekorzystny przez bilans goli 2:4.

Podobnie

Mimo straty 2 punktów i spadku na 5. miejsce Lech zmniejszył stratę do lidera do 7 oczek. Ma 4 punkty więcej niż o tej samej porze rok temu i 1 mniej aniżeli w ostatnim mistrzowskim sezonie.

Sezon 2016/2017
5. Lech Poznań 32 pkt. 9-5-6, 29:19 (7 punktów straty do lidera)
Sezon 2015/2016
6. Lech Poznań 28 pkt. 8-4-8, 23:23 (15 punktów straty do lidera)
Sezon 2014/2015
4. Lech Poznań 33 pkt. 8-9-3, 38:21 (5 punktów straty do lidera)

Bez wygranej na koniec

Tak jak w 2013 roku lechici na koniec nieudanego roku zremisowali. Szkoda, bo powinni wykorzystać swoje sytuacje i pewnie zdobyć pełna pulę. Takie setki jak w pierwszej połowie trzeba wykorzystywać.

Rok 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 i 2014 – wygrane
2013 i 2016 – remis
2015 – porażka

Lechici poprawiają liczby

Lasse Nielsen zdobył dziś 2 gola dla Lecha w tym sezonie, ale 1 w Ekstraklasie. Z kolei Radosław Majewski zanotował 4 asystę (3 w Ekstraklasie).

Debiut Tomczyka

W 83. minucie na murawie pojawił się poznaniak, wychowanek Lecha i kibic Kolejorza, Paweł Tomczyk. Można rzecz – w końcu 18-latek zaliczył swój debiut, bo już dawno wielu na to czekało.

Bez pauzy

Zagrożeni pauzą byli Tomasz Kędziora, Jan Bednarek i Tamas Kadar, jednak obyło się bez kartki. 2 kartonik w lidze otrzymał za to Lasse Nielsen.

0:1 już nie jak porażka

Licząc ten i zeszły sezon Lech stracił dziś gola na 0:1 po raz 34. Udało mu się 4 raz zremisować.

Lech przy wyniku 1:0