Bramkarze – podsumowanie jesieni

treningW rundzie jesiennej pozycją z którą w Lechu Poznań nie było żadnego problemu była pozycja bramkarza. To głównie dzięki dobremu transferowi jakim okazał się ściągnięty latem za darmo z Ruchu Chorzów słowacki golkiper Matus Putnocky. 32-latek posadził na ławkę samego Jasmina Buricia, który był przecież najlepszym piłkarzem Kolejorza w zeszłym sezonie.


Rozgrywki 2016/2017 między słupkami poznańskiej bramki rozpoczął Jasmin Burić. Na dzień dobry zdobył kolejny Superpuchar Polski, ale potem było już tylko gorzej. Bośniak puszczał wiele goli, choć nie ze swojej winy. Lech prowadzony latem przez Jana Urbana grał słabo tracąc sporo bramek. Po meczu w Kielcach z Koroną 1:4 bośniacki bramkarz stracił miejsce w składzie. Nie ponosił wtedy winy, jednak już sztab poprzedniego trenera postanowił coś zmienić, a Nenad Bjelica to podtrzymać.

Od września Jasmin Burić zagrał tylko w 1 meczu ligowym i w spotkaniach pucharowych. Jesienią uzbierało mu się łącznie 9 występów w których 29-latek puścił 14 goli, a Kolejorz z nim na murawie zanotował bilans słaby 3-2-4. Znacznie lepiej poszło Matusowi Putnockiemu, którego transfer okazał się strzałem w samą „10”. 32-latek zagrał w minionej rundzie w 16 meczach puszczając tylko 9 goli. Aż 9 razy zachował czyste konto w tym 8 razy w lidze.

Z doświadczonym Słowakiem między słupkami „niebiesko-biali” zanotowali dobry bilans 10-4-2. Lechici polegli tylko 2 razy odpowiednio w Warszawie po spalonym oraz w Białymstoku, gdzie Matus Putnocky rozegrał zdecydowanie najsłabszy mecz w rundzie jesiennej. Trzecim bramkarzem jesienią był Miłosz Mleczko, który zasiadał czasem na ławce rezerwowych, jednak nie otrzymał szansy gry w pierwszym zespole Kolejorza.


1. Jasmin Burić
Mecze w lidze: 5
Mecze w PP, SPP: 4
Mecze ogółem: 9
Czas gry: 810
Żółte kartki: 0
Puszczone gole: 14
Czyste konto: 2
Bilans z nim na murawie: 3-2-4

30. Matus Putnocky
Mecze w lidze: 15
Mecze w PP, SPP: 1
Mecze ogółem: 16
Czas gry: 1440
Żółte kartki: 0
Puszczone gole: 9
Czyste konto: 9
Bilans z nim na murawie: 10-4-2

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. Bolek napisał(a):

  Szczerze mówiąc, przed sezonem nie spodziewałem się tak dobrego transferu w osobie Putnockiego. On pasuje do naszego Poznania – swoje robi dobrze a gwiazdy z siebie nie robi.

 2. Kri$$ napisał(a):

  Putnocki bardzo pozytywnie mnie zaskoczył tej jesieni. Sądziłem że Jasmina nie da rady wygryźć. To dobre że na tak ważnej pozycji jest mocna rywalizacja. Wiosną powinno być tylko lepiej.

 3. mario napisał(a):

  Putnocky rzeczywiście jest mocnym punktem zespołu, ale to nie powinno być zaskoczeniem, bo przed przyjściem do Lecha zaliczał się do 5 najlepszych w kraju. Jednak jak dla mnie ma pewne braki, nad którymi powinien pracować: za dużo prostych piłek odbija przed siebie zamiast łapać, czasem kładzie się przed strzałem, nie najlepiej wyprowadza piłkę rzutem, no i do poprawy jest gra nogami, choć w tym elemencie chyba nastąpiła już jakaś poprawa.

  • damt610 napisał(a):

   Ostatnio miał kilka dziwnych niepotrzebnych wyjść poza pole karne niektóre kończyły się szczęśliwie inne nie. W meczu z Cracovia to samo.

 4. Rybka napisał(a):

  Matus zdecydowanie na ogromny plus.

 5. Soku napisał(a):

  Jasmin też pokazał charakter, kiedy wystartował do warszawskiego pędzla żeby stanąć w obronie Kownackiego.

  Wygląda na to, że doczekaliśmy się (wreszcie!) dwóch solidnych golkiperów. I nawet w razie kontuzji jednego z nich, obrońcy mogą być spokojniejsi. :-)

 6. Radomianin napisał(a):

  Ja opisze sie jako osoba BuricFan . i tyle w temacie kto dla Mniejest lepszym ogólnie bramkarzem.