Lechita nie do zajechania

kedzioraLatem przez wiosenny brak awansu Lecha Poznań do europejskich pucharów kadra pierwszej drużyny została trochę uszczuplona. Przez to jesienią najpierw Jan Urban, a potem Nenad Bjelica korzystali przeważnie z tych samych zawodników. Zwłaszcza Chorwat, który rzadko stosował rotacje. Na niektórych pozycjach praktycznie wcale.


Jesienią w pierwszej drużynie Lecha Poznań na 3 różnych frontach wystąpiło 23 piłkarzy w tym 6 wychowanków akademii. Najwięcej minut jesienią zanotowali właśnie wychowankowie. Tomasz Kędziora rozegrał komplet 25 meczów od 1 do 90 minuty zostając prawdziwym rekordzistą Kolejorza. Trzeba również pamiętać, że 22-letni prawy obrońca jesienią regularnie występował też w spotkaniach kadry Polski U-21, której jest kapitanem.

Po Tomaszu Kędziorze i Janie Bednarku najwięcej minut jesienią w Kolejorzu rozegrali Łukasz Trałka, Tamas Kadar oraz Radosław Majewski. Ten ostatnio jako jedyny obok „Kendiego” zanotował komplet 25 meczów. Tylko 1 spotkanie opuścił z kolei najlepszy strzelec poznaniaków w minionej rundzie, Marcin Robak, a po 3 pojedynki Łukasz Trałka oraz Maciej Gajos.

Jesienią najmniej minut spośród graczy z pierwszej drużyny rozegrał Dariusz Dudka (tylko 4). 33-latek pojawił się na boisku pod koniec rewanżowego meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Raptem 1 mecz zanotował też Paweł Tomczyk, który zaliczył 7 minut w ostatnim pojedynku Kolejorza w tym roku. 18-latek jesienią nie znajdował się jednak na stałe w kadrze pierwszego zespołu, a występ przy Kałuży był dla niego ligowym debiutem.


Tomasz Kędziora – 2250 (25 meczów)
Jan Bednarek – 1699 (19 meczów)
Łukasz Trałka – 1646 (22 mecze)
Tamas Kadar – 1636 (19 meczów)
Radosław Majewski – 1630 (25 meczów)
Maciej Gajos – 1550 (22 mecze)
Abdul Aziz Tetteh – 1478 (19 meczów)
Marcin Robak – 1449 (24 mecze)
Matus Putnocky – 1440 (16 meczów)
Darko Jevtić – 1403 (21 meczów)
Maciej Makuszewski – 1400 (21 meczów)
Szymon Pawłowski – 1111 (17 meczów)
Paulus Arajuuri – 1076 (13 meczów)
Lasse Nielsen – 1005 (13 meczów)
Jasmin Burić – 810 (9 meczów)
Maciej Wilusz – 720 (8 meczów)
Robert Gumny – 614 (8 meczów)
Dawid Kownacki – 611 (16 meczów)
Dariusz Formella – 582 (14 meczów)
Nicki Bille Nielsen – 366 (7 meczów)
Kamil Jóźwiak – 176 (10 meczów)
Paweł Tomczyk – 7 (1 mecz)
Dariusz Dudka – 4 (1 mecz)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 12

 1. Kri$$ napisał(a):

  Pamieam, żeniedawno takim gościem z pobnymi osiągnięciam był Grzegr Wojtkowiak (albo Marcin Wasielewski). Co ciekwe też grali na prawej obronie. Czyżby to miała być reguła?

 2. mario napisał(a):

  Kamiński też był nie do zajechania – grał wszystko, a nieobecny był tylko na krótko [chyba mała kontuzja lub kartki, nie pamiętam dobrze]

 3. kilo82 napisał(a):

  Tomek, co sam podkreślał w ostatniej rozmowie, lubi grać i może, dzięki świetnej wydolności grać bardzo często. To oczywiście bardzo dobrze, ale czasem trzeba po prostu odpocząć, więc mam nadzieję, że Gumny z czasem będzie dostawał szansę od Bjelicy (o ile oczywiście zostanie).

 4. Rybka napisał(a):

  Jak Tomek poprawi statystyki i popracuje nad dosrodkowaniami to będzie super.

  • endrjiu napisał(a):

   Juz i tak jest o niebo lepiej z tymi dosrodkowaniami w tym sezonie niz w poprzednim. Widac, ze cwiczy to co sam mowil w ostatnim wywiadzie z KKSLech.com

 5. Rokko napisał(a):

  Prawda to, że Guzmics przechodzi do Lecha? Coś wczoraj było na interii.

  • mario napisał(a):

   że niby jest w kręgu zainteresowań

  • robson napisał(a):

   Raczej pójdzie za granicę.

  • Ekstralijczyk napisał(a):

   Jakiś czas temu Guzmics , mówił , że do innego klubu z Ekstraklasy nie przejdzie , tylko zagranica wchodzi w grę.

  • RobertLech!!! napisał(a):

   Jeśli o transferach czytasz na takich stronach jak ta powyżej, możesz być pewien na 99% iż do takiego transferu nie dojdzie. Te strony nie maja informacji, tylko wymyślają artykuły w tym przypadku transfery, aby mieć kliknięcia.

 6. Siódmy majster napisał(a):

  Dariusz Dudka: 4 MINUTY GRY!!!No to konkurs na najwyższą pensję w przeliczeniu na minuty gry mamy rozstrzygnięty.Wychodzi nam najdroższy rezerwowy w środkowej Europie i okolicach :(

 7. Mata26 napisał(a):

  Ja mam nadzieje ze DD juz zima dostanie propozycje rozwiazania umowy I zrobi miejsce dala mlodych!