Mało kartek jesienią

lech3W rundzie jesiennej piłkarze Lecha Poznań jak zwykle starali się grać przede wszystkim w piłkę, a nie kopać po nogach. Unikali często brutalnych fauli ograniczając się głównie do fauli taktycznych czy niegroźnych przewinień spowodowanych walką przy okazji odbioru piłki. Jesienią Kolejorz był jedną z najbardziej grających fair ekip w Ekstraklasie.


Jesienią w 25 meczach na 3 różnych frontach lechici ujrzeli w sumie 41 żółtych kartek, a także 2 czerwone (obie bezpośrednie). W Kielcach już na początku za faul taktyczny wyleciał z boiska Abdul Aziz Tetteh, a Jasmin Burić ujrzał czerwień w Warszawie za wbiegnięcie na murawę. Jesienią żółte kartki obejrzało 17 różnych zawodników. Najwięcej (7) ujrzał Jan Bednarek, który wszystkie kartoniki zobaczył w Ekstraklasie. „Bedi” jest aktualnie zagrożony pauzą tak jak Tomasz Kędziora i Tamas Kadar.

Jan Bednarek jest jednym z 7 graczy, którzy w 20. kolejkach LOTTO Ekstraklasy zobaczyli aż 7 żółtych kartek. Drużynowo Lech Poznań na tle ligi wypada naprawdę przyzwoicie. Tylko 33 ligowe kartoniki to jeden z lepszych wyników w Ekstraklasie. Dla porównania zawodnicy Lechii Gdańsk oraz Korony Kielce byli karani żółtkami w 20 meczach już po 52 razy.

Wliczając wszystkie fronty i piłkarzy z pola, którzy w minionej rundzie wystąpili choćby przez 1 minutę ani jednej żółtej kartki jesienią nie złapali Dariusz Dudka, Dariusz Formella, Kamil Jóźwiak oraz Paweł Tomczyk. Na uwagę zasługuje tylko 1 ligowa żółta kartka dla Łukasza Trałki oraz Darko Jevticia, którzy w zeszłym sezonie dość często byli karani przez arbitrów. Mimo wszystko wiosenne pauzy niektórych zawodników w Ekstraklasie są nieuniknione. W Pucharze Polski sytuacja wygląda już świetnie.


Żółte kartki w sezonie 2016/2017:

Ekstraklasa (33 kartki)

7 – Bednarek
4 – Arajuuri
3 – Kędziora, Kadar
2 – Tetteh, Makuszewski, Robak, L.Nielsen
1 – Majewski, Wilusz, Kownacki, Trałka, Gumny, Pawłowski, Jevtić, Gajos

Puchar Polski (5 kartek)

2 – Trałka
1 – Wilusz, Kędziora, Tetteh

Superpuchar Polski (3 kartki)

1 – Nielsen, Gajos, Trałka

41 żółtych kartek, w 25 meczach, 17 zawodników:

7 – Bednarek
4 – Trałka, Kędziora, Arajuuri
3 – Tetteh, Kadar
2 – Wilusz, Makuszewski, Robak, Gajos, L.Nielsen
1 – Nielsen, Majewski, Gumny, Pawłowski, Kownacki, Jevtić

Czerwona kartka

1 – Tetteh (bezpośrednia), Burić (bezpośrednia)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. mario napisał(a):

    hm, rzeczywiście – Trałka i tylko 1 kartka w lidze, to daje do myślenia – szczególnie w kontekście pojawiających się zapowiedzi o przemianowaniu go na stopera.
    Pozostali kartkowicze z obrony najlepiej, aby się wykartkowywali rozsądnie – nie wszyscy na raz i nie przed najtrudniejszymi meczami.