Średnio 1,76 gola jesienią

zwyciestwoW rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 drużyna Lecha Poznań rozegrała 25 meczów na 3 różnych frontach. Szczególnie skuteczna była w 5 pucharowych spotkaniach, gdzie średnia bramek wyniosła 3 gole na mecz. Ta ogólna była już trochę niższa.


Jesienią Kolejorz w 25 meczach (20 ligowych, 4 pucharowych i 1 o Superpuchar Polski) zdobył 44 gole co daje średnią 1,76. Nie jest to zbyt powalający wynik, ale nie jest też zły tym bardziej, że po 3 pierwszych kolejkach „niebiesko-biali” nie mieli na swoim nawet gola. W LOTTO Ekstraklasie lechici zdobyli jesienią 29 bramek w 20 meczach. To przeciętny rezultat, choć Marcin Robak z 10 trafieniami jest aktualnie wiceliderem klasyfikacji strzelców. W lidze jesienią dla naszego klubu gole zdobywało 12 różnych zawodników.

Licząc wszystkie 3 fronty jesienią na listę strzelców wpisywało się aż 14 piłkarzy co pokazuje, że strzelanie bramek było mimo wszystko rozłożone na cały zespół Lecha Poznań. Najwięcej goli zdobył w rundzie jesiennej Marcin Robak (12). 34-latek 10 razy trafiał w lidze i 2-krotnie w krajowym pucharze. Po 5 bramek strzelili jesienią Darko Jevtić i Dawid Kownacki. „Kownaś” na przełomie października oraz listopada zanotował najlepszą strzelecką serię w swojej seniorskiej karierze zdobywając 3 gole w 3 kolejnych spotkaniach.

Z kolei Darko Jevtić strzelił po golu w 4 kolejnych listopadowych meczach notując chyba najlepszy miesiąc w swojej karierze. Szwajcar mając na swoim koncie 5 jesiennych bramek zanotował już lepszy wynik niż w całym zeszłym sezonie, kiedy do siatki trafiał w sumie 4 razy. Natomiast Dawidowi Kownackiemu brakuje jeszcze 2 goli, aby wyrównać wynik z zeszłych rozgrywek. Co ciekawe mimo znacznie większej liczby meczów w ubiegłym sezonie najskuteczniejszy piłkarz Kolejorz miał na swoim koncie tylko 9 bramek. Teraz Marcin Robak już ma 12 goli, a przed nami 19 lub 20 spotkań wiosną 2017 roku.


Gole w sezonie 2016/2017

Ekstraklasa (29 goli w 20 meczach)

10 – Marcin Robak
4 – Darko Jevtić, Dawid Kownacki
2 – Maciej Gajos, Paulus Arajuuri
1 – Jan Bednarek, Dariusz Formella, Abdul Aziz Tetteh, Maciej Makuszewski, Szymon Pawłowski, Radosław Majewski, Lasse Nielsen

Puchar Polski (11 goli w 4 meczach)

2 – Nicki Bille Nielsen, Marcin Robak, Radosław Majewski
1 – Tomasz Kędziora, Szymon Pawłowski, Dawid Kownacki, Darko Jevtić, Maciej Makuszewski

Superpuchar Polski (4 gole w 1 meczu)

2 – Dariusz Formella
1 – Lasse Nielsen, Maciej Makuszewski

Gole ogółem (44 gole w 25 meczach)

12 – Marcin Robak
5 – Darko Jevtić, Dawid Kownacki
3 – Dariusz Formella, Radosław Majewski, Maciej Makuszewski
2 – Nicki Bille Nielsen, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski, Paulus Arajuuri, Lasse Nielsen
1 – Jan Bednarek, Abdul Aziz Tetteh, Tomasz Kędziora

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. F@n napisał(a):

    Musimy poprawić na minimum 2 gole na mecz.

  2. Statystyk napisał(a):

    Od objecia Lecha przez Bjelice mamy średnią 2,0. 16 spotkań, a goli 32.