Tak strzelał Lech jesienią i w 2016 roku

zwyciestwoPiłkarze Lecha Poznań w całym 2016 roku strzelili łącznie 48 ligowych goli z czego 19 wiosną (16 meczów) i 29 jesienią (20 meczów). Ta rezultat pozwolił Kolejorzowi zająć wiosną tylko 7. miejsce w Ekstraklasie, jesienią 5. pozycję i w tabeli rocznej również słabą 5. lokatę.

W 2016 roku gole dla Lecha Poznań w lidze zdobyło 15 różnych piłkarzy. Najwięcej trafień (10) zanotował Marcin Robak (wszystkie jesienią). Zaraz za nim z 8 golami był Dawid Kownacki, z 7 Darko Jevtić i z 5 bramkami Maciej Gajos. W mijającym roku Kolejorz najskuteczniejszy był po 81. minucie. W ostatnich minutach spotkań zdobył aż 12 goli na 48 strzelonych w lidze. 5 trafień po 81. minucie lechici zanotowali wiosną a aż 7 jesienią. W mijającym 2016 roku poznaniacy więcej bramek w Ekstraklasie zdobywali po przerwie. Między 61 a 80 minutą w sumie aż 12. Poniżej pełne podsumowanie.