Tak tracił Lech jesienią i w 2016 roku

porazkaW 2016 roku piłkarze Lecha Poznań dali sobie wbić łącznie 41 goli w rozgrywkach Ekstraklasy (3 więcej niż 12 miesięcy wcześniej) z czego 22 bramki stracili wiosną (w 16 meczach), a 19 jesienią (w 20 spotkaniach). Był to niespodziewanie najlepszy wynik w minionej rundzie.

W 2016 roku gole w lidze strzeliło Lechowi Poznań 33 różnych piłkarzy. Najwięcej (3 bramki) zdobył Nemanda Nikolić w tym 2 wiosną. Po 2 trafienia w ligowych meczach z Kolejorzem zanotowali za to Konstantin Vassiljev, Łukasz Sekulski (jesienią), a także Maciej Dąbrowski, Łukasz Zwoliński, Marcin Budziński i Wojciech Kędziora. Padł też jeden samobój, którego autorem we wrześniu w Gdańsku był pechowy Maciej Wilusz.

W mijającym roku aż 10 z 41 straconych goli przez Lecha Poznań padło dla rywali między 61 a 70 minutą. Najmniej (po 2 bramki) między 21 a 30 minutą oraz między 51 a 60. Jesienią Kolejorz dał sobie wbić 4 gole po 81. minucie. Przez bramkę po spalonym stracił 1 punkt w Warszawie, po golu w doliczonym czasie gry 2 punkty z Wisłą i przez samobój wspomnianego już Wilusza co najmniej 1 oczko w Gdańsku. Gdyby nie pech w końcówkach „niebiesko-biali” byliby już teraz na podium Ekstraklasy.