47,6% docenia spore postępy w grze

bjelicaPrzez ostatni tydzień w jednym z newsów na KKSLECH.com trwała okazjonalna sonda dotycząca Nenada Bjelicy. Za szkoleniowcem Kolejorza w końcu 4 miesiące pracy w naszym klubie podczas których Lech Poznań doskoczył do czołówki i awansował do półfinału pucharu krajowego.


W sondzie z pytaniem „Jak oceniasz jesień Nenada Bjelicy?” trwającej 7 dni w jednym z newsów udział wzięło 3571 osób. Blisko połowa ankietowanych, a konkretnie 47,6% dobrze ocenia dotychczasową pracę Chorwata widząc spore postępy w grze twierdząc jednocześnie, ze wyniki mogą i muszą być lepsze. 35,7% ocenia jesień Bjelicy nawet bardzo dobrze.

Inne możliwości odpowiedzi nie przekroczyły progu 10% głosów, choć kolejna też była pozytywna. Otóż 5,1% kibiców, którzy wzięli udział w sondzie nawet świetnie ocenia jesień Nenada Bjelicy. Poniżej pełne wyniki niedawnej ankiety. Wszystkim użytkownikom KKSLECH.com dziękujemy za głosy i zapraszamy do udziału w kolejnych sondach już niebawem.

Wyniki sondy: Jak oceniasz jesień Nenada Bjelicy?

47,6% – Dobrze. Są spore postępy w grze. Wyniki mogą i muszą być lepsze
35,7% – Bardzo dobrze. Widać postępy w grze i w wynikach drużyny
5,1% – Świetnie. W tabeli od 1 września Lech jest w czołówce i wciąż walczy o Puchar
4,7% – Średnio. Jest awans do półfinału, ale w lidze tylko 5. miejsce
2,8% – Nie oceniam jesieni. Ocenię Nenada Bjelicę po sezonie
2,3% – Przeciętnie. Cały czas brakuje mi większej regularności w wygrywaniu i wyników
1% – Słabo. Spodziewałem/am się dużo lepszych rezultatów
0,9% – Bardzo słabo. Nie widzę żadnych zmian w Lechu

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 35

 1. Bolek napisał(a):

  Blisko 90% głosów jest na plus. To dużo mówi o ogólnym odbiorze Bjelicy i nastrojach przed wiosną. Dawać już tą Termalicę!

 2. lech pan napisał(a):

  Niecałe 2% to chyba z forum ległej!!!!!!!!!!!!! bo patrząc na grę Wesołego Janka a NB to przepaść a skład taki sam. dobrze widać że ponad 90% ocenia dość dobrze a to dobry prognostyk na przyszłość.

 3. Mouze napisał(a):

  Oceniać tak na prawdę możemy dopiero na wiosnę a prawdziwy sprawdzian będzie na jesienni.Oby było lepiej,i oby był w stanie przezwyciężyć pierwszy kryzys,który w końcu nadejdzie.

 4. J5 napisał(a):

  Prawdziwy sprawdzian kompetencji trenera będzie możliwy latem, po jego pierwszym okresie przygotowawczym i po pierwszej pełnej rundzie. Jednocześnie za ogarnięcie burdelu po Urbanie należą się Bjelicy wielkie brawa. Dzięki niemu jesień nie wyglądała tak tragicznie jak się to zapowiadało po lipcu i sierpniu

 5. MaPA napisał(a):

  Mam nadzieję że Bjelica również podziela zdanie większości.Mam również nadzieję że Zarząd będzie robił wszystko aby ułatwiać pracę trenerowi i trzymać jego stronę.

 6. hester napisał(a):

  Ja oceniłem pracę trenera bardzo dobrze. Przejmując zespół w kryzysie, nie mając żadnego wpływu na skład personalny i przygotowanie fizyczne zrobił moim zdaniem maksa. Oczywiście można było zdobyć jeszcze parę punktów więcej, ale nie zawsze sprzyjało nam szczęście (np Lechia czy Legia).
  Prawdziwa wartość trenera będzie można ocenić po następnej rundzie, Jestem bardzo ciekaw jak zareaguje Pawłowski (najlepiej zarabiający piłkarz) na prawdopodobną rolę rezerwowego i czy z tego tytułu nie wyłoni się kolejny (który to już) kryzys. Tym bardziej że Trałka też pewnie będzie drugim wyborem na swojej pozycji. Czeka nas pewnie bardzo ciekawa wiosna i trzymam kciuki za Bjelicę by poradził sobie z szatnią lepiej niż poprzednicy.

  • J5 napisał(a):

   A ja mam nadzieję że wobec poważnej konkurencji Pawłowski się ogarnie i powalczy o pozycję lewego pomocnika. Radut jakoś bardziej pasuje mi na środkowego

 7. xxx napisał(a):

  Spokojnie, jak było widać Trałce zdrowa rywalizacja wyszła w efekcie na plus. Z Szymkiem może być podobnie i nie zapominajmy, że Pawłowski większość swojej przygody w ekstraklapie spędził na prawej stronie, także ta rywalizacja dotyczy także Makiego i również Darko.

  • JR (od 1991 r.) napisał(a):

   Zawsze jak nie ma rywalizacji to jest stagnacja. Dlatego wąż w kieszeni Rutka powoduje, że nie ma szerokiej kadry i przynajmniej 2 równych zawodników na daną pozycję. Taki Kędziora musi rozegrać 100% bo nie ma zmiennika.

   Teraz czekamy na stopera i może lewego obrońcę!

  • J5 napisał(a):

   Święte słowa

  • mario napisał(a):

   i zobaczcie co się dzieje – RR tak długo i mocno powtarzają, że nas nie stać na nowych zawodników, że kibice sami domagają się sprzedaży jednego z najlepszych LO w lidze – by były wzmocnienia na PO, ŚO i oczywiście LO. Paranoja jakaś.

 8. osa napisał(a):

  Skoro mamy sezon ogórkowy proponowałbym redakcji porównanie osiągnięć Urbana i Bjelicy do zimowej przerwy. Myślę, że w na koniec roku 2015 i 2016 niewiele się różnią /6 miejsce, 5 miejsce/. Uwzględniając, że za Urbana graliśmy na 3 frontach i mecze co 3 dni a teraz tylko 2 fronty i praktycznie mecz raz w tygodniu to oceny efektu ich pracy w podobnym okresie nie są wielkie. Pamiętam, jakie przed rokiem na tej stronie było jaranie się jak to Urban odmienił Lecha, prawie takie jak dzisiaj Bjelicą. Mawia się, że jesteś tak dobry jak twój ostatni/ostanie mecze. Obyśmy na koniec sezonu nie musieli szukać sarkastycznej nazwy dla obecnego trenera…Czego Wam i sobie życzę :)

 9. gruh napisał(a):

  Za Urbanem szly wyniki, ale gra byla toporna i wiele pozostawiala do zyczenia. Bjelica ma podobne wyniki, ale styl gry jest o niebo lepszy i jest w nim duzo wiekszy potencjal na przyszlosc. +za odbudowanie kilku zawodnikow

  • osa napisał(a):

   Nie zaprzeczam. Wiadomo, że z perspektywy czasu łatwo jest oceniać końcowe „osiągnięcia” Urbana. Tyle, że wówczas nie miał czasu /gra w E-pucharach/ na indywidualne podnoszenie umiejętności. Liczyły się tylko wyniki a nie jakość gry. Przez częste granie miał też sporo kontuzji i musiał rotować składem…Nie krytykuję Bjelicy ale proponuję obiektywną ocenę ich osiągnięć w odmiennych warunkach.

  • tomasz1973 napisał(a):

   osa
   Ok, ale wiosną to Urban 3 frontów już nie miał, a nie było już ani gry, ani wyników, latem sam przygotowywał drużynę i wyszła wielka kupa, wiec delikatnie ujmując nie porównuj patałacha do trenera.

  • osa napisał(a):

   @tomasz1973 – jeszcze raz powtórzę – chodzi mi o porównanie jesiennej pracy trenerów Urbana 2015 i Bjelicy 2016. Byłem sceptyczny, jak wielu kibiców co do zatrudnienia Urbana w ogóle. Byłem za Skorżą albo trenerem spoza krajowego podwórka. Wyszło na to, że kibice mają więcej rozeznania jak nasz zarząd :) Głosowałem na „dobrze” dla Bjelicy, dlatego jestem ciekaw jaka była ocena pracy Urbana w grudniu 2015. Podejrzewam, że podobna :)

 10. hester napisał(a):

  Zgadzam się w 100%. Pamiętam jak na którejś konferencji prasowej Urbanowi zadano pytanie „Który z jego zawodników jest w wysokiej formie?” Kluczył, doszukiwał się podtekstów w samym pytaniu, ale nie potrafił na nie odpowiedzieć, bo tak naprawdę nie było takiego zawodnika. Wszyscy grali piach, albo co najwyżej średnio, a od patrzenia na grę Lecha można było dostać raka oczu. Lech Bjelicy gra przyjemną dla oka piłkę, broni cała drużyna, a wszyscy zostawiają serce na boisku. No i przynajmniej kilku zawodników jest w bardzo wysokiej o ile nie życiowej formie. Moim zdaniem jest przepaść, mimo że prawdopodobnie cyferki wyglądają podobnie.

  • osa napisał(a):

   Możesz podać kiedy była ta konferencja? Nie sądzę by przed rokiem, po awansie do 8-mki :) Nie bronię Urbana bo zawalił wiosnę i latem powinien zakończyć swoją pracę w Lechu. Natomiast wciąż w pamięci mam jego powitanie w Lechu, ochy i ach, wywiady, że zawsze chciał zawsze grać w Lechu…Przed wiosną też, wielkie nadzieje, że idziemy na majstra…Zima schłodziła głowy i oby tym razem nie było podobnie…Sam trener g…może gdy mu zarząd nie pomoże!

  • osa napisał(a):

   PS – dodam jeszcze jedno: Lech jesienią 2015 roku rozegrał łącznie 38 meczów a jesienią 2016 tylko 25. To też warto wziąć pod uwagę.

  • mario napisał(a):

   @osa – mnie też się klepie coś z tym pytaniem na konferencji i wydaje mi się, że była to jedna z ostatnich konferencji, a na pewno w rundzie jesiennej.

  • osa napisał(a):

   Ta konferencja odbiła się szeroko echem w necie i była w maju 2016r już za czasów „maniana Urbana” :) Wcześniej /w grudniu/ były nadzieje na majstra i PP więc nikt nie zadawał podchwytliwych pytań :)

  • hester napisał(a):

   @osa postaram się odnaleźć tą konferencję, choć nie będzie to łatwe (czasochłonne), a na razie masz link do artykułu sprzed kilku miesięcy dotyczącego formy piłkarzy w czasach Urbana: http://kkslech.com/2016/08/23/pilkarze-ktorych-urban-zniszczyl-najmocniej/

  • osa napisał(a):

   @hoster nie wierzę, że znajdziesz taki wywiad, gdy była jeszcze szansa na majstra i PP.
   Podam Tobie cytat z WP Sportowe Fakty z maja 2016 kiedy był już przepieprzony PP i bez szans na E-puchary/
   „Czy Urban potrafiłby wskazać zawodników, którzy jego zdaniem są w wysokiej formie? – Myślę, że na równym, solidnym poziomie cały czas gra Tamas Kadar. To samo można powiedzieć o Karolu Linettym czy Paulusie Arajuurim. Wymieniłbym jeszcze Tomasza Kędziorę, który robił swoje i Szymona Pawłowskiego. On zawsze jest jednym z naszych najgroźniejszych piłkarzy – wyliczył.”
   Wtedy zaczęła się maniana Urbana, której nie widział zarząd Lecha.

  • hester napisał(a):

   Ok zajęło mi to trochę czasu ale znalazłem. Pytanie pada w 7.39 minucie: http://kkslech.com/2016/08/23/pilkarze-ktorych-urban-zniszczyl-najmocniej/
   Odwrócił kota ogonem i zamiast odpowiedzieć na pytanie „Kto jest w dobrej formie?” zaczął kręcić, kluczyć i w końcu wskazał tylko Gumnego.

  • hester napisał(a):

   Przepraszam, ale w poprzednim poście umieściłem zły link, miał być ten:
   http://lech.tv/video-id-23142-urban_bardzo_zly_poczatek
   Pytanie o którym mowa pada w 7.39 minucie.

  • osa napisał(a):

   Nie rozumiemy się, ja porównuję jesienną pracę trenerów Urbana 2015 i Bjelicy 2016.

  • hester napisał(a):

   Być może się nie zrozumieliśmy. Mi z kolei chodziło o to, że za Urbana zdecydowana większość piłkarzy grała długimi okresami poniżej swojego poziomu. Natomiast u Bjelicy prawie wszyscy (może poza Pawłowskim) grają na swoim poziomie, a kilku wręcz powyżej. Nie rozgraniczam tego na rundy, ponieważ Bjelica wiosną jeszcze nie miał okazji się wykazać.

  • osa napisał(a):

   Tyle, że jesienią 2015 graliśmy 38 razy a za Bjelicy 25. Celem obu trenerów było wyciągnięcie Lecha z dna co obu się udało. Tyle, że grając co trzy dni nie ma możliwości pracy nad taktyką i rozwojem indywidualnym. Dopiero samodzielne przygotowanie zespołu może dać rozeznanie jakimi są fachowcami. Urban, zgodnie z przewidywaniem, dał d… a Bjelicę ocenimy letem 2017.

 11. John napisał(a):

  Trener wydaje się być bardzo dobry,gdyby tak jeszcze władze Lecha postarały się mu pomóc ,powodów do zmartwień było by na pewno mniej.
  LO i ŚO powinni być niezależnie od tego czy zostanie Kadar i Wilusz.
  A ten skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia nie przyszedł pewnie dlatego że doszli do wniosku ,po co płacić skoro można wziąć Rabuta,pewnie poszło o kasę.
  Ten wąż w kieszeni chyba śmiertelnie jadowity jest.:-)

  • Siódmy majster napisał(a):

   Jest to żararaka z Amazonii.

  • mario napisał(a):

   ja tam stawiam na tajpana pustynnego, nie dość, że najbardziej jadowity, to jeszcze lubi tereny pustynne, czyli puste jak głowy wronieckich ;)

 12. FanLecha napisał(a):

  Bjelica to klasowy trener. Udowodnił to swoją pracą od chwili przybycia na Bułgarską. A w tamtym okresie gra lecha powodowała, że zęby same wyrywały się z dziąseł wraz z korzeniami. Nie było zbyt wielu optymistów na tym forum (sam narzekałem). Obecnie obraz gry się zmienił.
  Myślę, że po okresie przygotowawczym będzie można powiedzieć coś więcej o jego warsztacie. Mam nadzieję, że uda mu się wyeliminować występujące mankamenty, odbudować obronę po odejściu Paulusa i być może Tamasa. Z całą pewnością dla każdego trenera są wyzwaniem puchary. Szczególnie w Lechu Poznań, który posiada moim zdaniem zbyt krótką ławkę rezerwowych. Zobaczymy jak będzie grał Lech pod wodzą Bjelicy na kilku frontach (zakładam, że będziemy grać w LE lub LM). Jestem raczej optymistycznie nastawiony, jak większość ankietowanych.

 13. Siódmy majster napisał(a):

  Głosowałem na opcję,która zwyciężyła i cieszy mnie to.Będzie dobrze z Bjelicą drodzy Lechici.Idą lepsze czasy:)

 14. RobertLech!!! napisał(a):

  Wszystko w rękach Bjelicy, może osiągnie wynik ponad stan jak Maciej Skorża – oby.

 15. Judi napisał(a):

  Dobrze, że aż tylu ludzi tutaj pozytywnie ocenia Bjelice. To oznacza jedno, dostaliśmy takiego treneiro jakiego chcieliśmy